Drone

Drone Pilotları İçin En İyi Android ve App Store Akıllı Telefon Uygulamaları

Drone İçin En İyi Android ve App Store Akıllı Telefon Uygulamaları. Daha iyi Rotorlu Drone Pilotu olmanıza yardımcı olacak Drone Kontrol Uygulamaları ve Drone Simülatörü mü arıyorsunuz? İşte çok rotorlu pilotlar için en sevdiğim akıllı telefon uygulamalarının listesi.

Android ve App Store Telefon Uygulamaları ile Rotorlu Drone Kontrol Proğramları

Aşağıdaki Android ve App Store uygulamaları, drone konumuna göre güneşin durumu, hava koşulları ve uçamayacağınız alanları ve en güzel ışığı bulmak gibi bir dizi kontrol ayarları ile size yardımcı oluyor.

Yazımıza göz atın ve ne düşündüğünüzü bize yorum bırakarak bildirin!

İlgili Makaleler:

Drone için Google Earth Uygulaması

Google Earth her şeyden önce çevrenizi tanıma yönü için kullanılabilir.

Google Earth Drone uygulaması, bölgedeki ziyaret edilecek ilginç yerleri keşfetmeme izin veriyor. Aynı zamanda her şeyden önce belirli bir uçuş alanı hakkında daha iyi bir fikre/anlayışa sahip olmanızı ve bir uçuşta nerede kalkabileceğinizi bulabilmenizi sağlıyor. Telefon direklerinden, ağaçlardan ve tüm insanlardan uzakta güvenli ve özel bir yer.

Ayrıca dizüstü bilgisayarımdan uzaktayken kullanmayı seviyorum ve bilmediğim bir yerdeyken arabamı nereye park etmem gerektiğini kolayca bulmak için belirli bir konuma mümkün olan en kısa yolu bulmam gerekiyor.

Google Earth, uydu görüntüleri aracılığıyla Dünya’nın herhangi bir yerinde 3D olarak gezinmenize izin verdiği için gerçekten kullanışlıdır.

Uydu görüntüleri, 3B verileri ve sokakların, arazilerin, binaların ve yer işaretlerinin görüntülerini içerdikleri için haritaları dinamik olarak görüntülemenize olanak tanır.

90 derecelik hava fotoğrafları çekmek için harika yerler bulmak için ilginç bir uygulama!

UAV Forecast Ücretsiz Drone Uygulaması

Drone ile uçuş planlamadan önce kullanmak için en sevdiğim Ücretsiz Drone Uygulamalarından biri UAV Forecast. Temelde bu uygulama o kadar fazla veri getirmiyor. Ancak gökyüzünün özellikle rüzgar hızı açısından mümkün olan en iyi koşulları sunduğundan emin olmak için hava durumunu kontrol etmeme izin veriyor.

Bu uygulama, rüzgar hızı (irtifada sert rüzgar hızı bizi en çok ilgilendiren şey olsa bile bilmek gerçekten yararlıdır), yağmur riski, bulutlu bulut, görüş ve yerel sıcaklık gibi önemli verilerin hızlı bir şekilde okunmasını sağlar.

Bir başka kullanışlı özellik de, ödevlerinizi önceden planlamanıza olanak tanıyan gün ve hafta için saatlik tahminleri görüntüleyebilmenizdir. Ücretsiz sürüm size sonraki 24 saatin verilerini verir ve 2 haftalık tahmin için premium sürümü satın almanız gerekir.

Ayrıca, güneş aktivitesinin neden olduğu jeomanyetik bozulma nedeniyle GPS, araç elektroniği ve radyo kontrol sinyallerinizle parazitle karşılaşma şansınızı belirlemenize yardımcı olan KP Endeksini izleyen daha gelişmiş bir özellik de vardır.

Gece veya daha yüksek enlemlerde (dünyada daha kuzeyde veya güneyde) uçmuyorsanız, bu genellikle bir sorun değildir. Ancak kullanışlı olabilir ( Kp indeksi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz ).

Örneğin, resmi DJI No Fly Zones ile bölgenizin haritasına da erişebilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik Kullanan Drone Uygulaması Sun Surveyor

Uçuşlarımı planlarken veya örneğin gün doğumu veya gün batımı gibi günün belirli saatlerinde fotoğraf çekmek istediğimde gerçekten sevdiğim bir uygulama.

Temel olarak, artırılmış gerçeklik kullanarak güneşin herhangi bir yerde ve günün herhangi bir saatinde tam olarak nerede olacağını görmenizi sağlar. Çok güzel değil mi?

Bu, havadan görüntü çekmek için ideal bir zaman ve en iyi parlaklığın nerede elde edileceğini seçmenize olanak tanır. Sun Surveyor ayrıca, ışıklar sönene kadar ne kadar zamanınız olduğunu anlamanız için ünlü Altın Saatler hakkında da bilgi verir.

Artırılmış gerçeklik ile gerçekten eğlenceli ve canlı bir görüntü modu yanı sıra gerçekten yararlı sokak görünümü modu gösterir.

Artırılmış gerçeklik kullanan gerçekten eğlenceli bir canlı görüntü modu ve güneşin gün boyunca izleyeceği yolu tam olarak gösteren gerçekten kullanışlı bir sokak görünümü modu var.

Önce ücretsiz sürüm olan Sun Surveyor Lite’ı deneyebilir ve ardından yukarıda açıklanan daha fazla özelliğin kilidini açmak için tam sürüme yükseltebilirsiniz.

Hover UAV Tahmini

Hover uygulaması, basit tutmak için UAV Tahmini ile hemen hemen aynı işlevselliği sunar.

Ayrıca kullanıcının uçuşları ile ilgili bilgileri dijital uçuş günlüğü olarak saklamasını sağlar. Nerede uçtuğunuzu, uçuşun süresini, pil kullanımını ve bir dizi başka kullanışlı bilgiyi girebilirsiniz, ardından uygulama bir rapor oluşturacak ve daha sonra kendinize postayla gönderebilirsiniz.

Hover uygulamasının en sevdiğim özelliklerinden biri, bulunduğunuz bölgenin güvenli olup olmadığını size bildiren basit bir gösterge sağlayan haritadır.

Her zaman uçuş bölgeleri noktasında olmasa da, Hover uygulamasından alınan harita verilerinin, büyük drone üreticilerinin yerel uygulamalarında yerleşik olandan daha kullanışlı, kesin ve kapsamlı veriler sağladığını kişisel olarak buldum.

Flightradar24 Drone Uçuş Radarı

Flightradar24 Drone Uçuş Radarı Flightradar24, dünyadaki binlerce uçak hakkında size gerçek zamanlı bilgi sağlayan bir uçuş takip uygulamasıdır.

Bu Drone uygulaması, özellikle uçuş bölgesinin yakınında uçan helikopter veya uçak olup olmadığını kontrol etmek için kullanılıyor. Uçakların 150 metrelik minimum irtifa sınırının altında uçmaması ve açık kalması gerekirken (kalkış/iniş hariç tabii ki), hiç sorun olmaması gerekir. Drone pilotları olduğu için dünya kurallara uyuyor.

Ancak uçuş sırasında dikkatli olun çünkü acil durum helikopterleri bazen daha düşük irtifalarda uçabilir!

Uygulamada, uçuş sırasında her zaman çevrenizi izlemenizi ve bir çarpışmayı önlemek için her an gaza basmaya hazır olmanızı tavsiye ederim.

Tesla Field Recorder Drone Uygulaması

Bu uygulama, sizi çevreleyen manyetik alanları test etmenizi sağlar. Bunun nasıl yardımcı olacağını merak ediyor olabilirsiniz?

Drone ‘nuzun pusulası manyetik alanlar kullanır ve bulunduğunuz yerde veya yakınında manyetik aktivite varsa, uçuşta parazitle ilgili sorunlarınız olabilir. Resmi sitesinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Tesla Field Recorder resmi site

Polarpro ND Filters

Drone Kameranız için doğru filtreyi seçmenize yardımcı olacak süper pratik bir Uygulama!

SEE: Drone FPV Kamera Teknolojisi Nedir ve Kullanım Alanları

İşte Çeşitli Drone Kontrol Uygulamaları

DJI GO Drone Kontrol Uygulamaları

Artık sunulması gerekmeyen Uygulama! DJI marka dronların tüm kullanıcıları için. Drone’larınız için 4. sürümü ve diğer tüm DJI cihazlarınız için klasik sürümü kullanın.

DJI Ground Station Pro

DJI kısa süre önce bu uygulamayı karmaşık otonom uçuş planları oluşturmak isteyen gelişmiş ve profesyonel drone kullanıcıları için yayınladı.

Bu uçuş planlarını otomatikleştirerek oluşturma sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Kullanıcı haritada bir alan seçer ve uygulama otomatik olarak tüm alanı kapsayan bir uçuş yolu oluşturarak ara noktalarınızı ayarlamanıza olanak tanır.

Sadece uçuş alanına hızlı bir genel bakış istiyorsanız, Ground Station Pro yalnızca birkaç ara nokta ayarlayacaktır. Çok daha ayrıntılı görüntüler istiyorsanız (örneğin bir 3D model oluşturmak için), birden fazla bakış açısı sağlayacak daha fazla ara nokta içeren bir yol oluşturacaktır.

Sanal bariyer (Sanal Eskrim), Yol Noktaları (gelişmiş) ve fotogrametri için 3D Tarama Alanı gibi yol noktalarınızı ve modlarınızı detaylı olarak ayarlama imkanı sunar.

GS Pro, aşağıdaki DJI hava platformlarıyla uyumludur:

Phantom 3 Standard / 4K / Advanced / Professional, Phantom 4 / Pro *, Inspire 1 / Inspire 2 * Matrix 100/600/600 Pro, A3, N3 ve Mavic Pro, Uyumlu kameralar: Phantom 3 Standard / 4K / Advanced / Professional, Phantom 4 / Pro ve Zenmuse X3, X5, X5R, X4S *, X5S * ve Z3 * yakında Uyumluluk: iOS 8.1 veya üstünü gerektirir. iPad ile uyumludur.

Litchi Drone Kontrol Uygulaması

Yeni DJI modellerinin popülaritesi, son yıllarda uygulama geliştiricilerin ilgisini çekti. DJI onlara SDK (Geliştirme Kiti) adı verilen kapsamlı bir araç seti sağlar ve bu uygulamalarda DJI’nin sağladığının ötesinde gelişmiş işlevler oluşturmalarına olanak tanır.

Litchi, DJI Go uygulamasında bulunmayan “Yer İstasyonu” tipi (yol noktası) ve POI (ilgi noktası) tekliflerinden daha üstün bir dizi seçenek sunan bir uygulamadır.

Litchi, muhtemelen en popüler üçüncü taraf uygulamasıdır, ancak orada bir dizi başka uygulama var.

Litchi tarafından sunulan özellikler:

  • FPV
  • Ara nokta
  • Konu takibi
  • Yörünge
  • Sanal gerçeklik
  • Panoramalar
FreeFlight 3 Parrot

FreeFlight Pro, gelişmiş uçuş parametrelerine erişmenizi ve Parrot Bebop, Bebop 2 ve Disco dronlarınızı kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz uygulama.

Tüm Parrot dronları, uçuşun temellerini ele alan, ekran kontrolleri ve kamera görüntüsünün önizlemesini sağlayan FreeFlight Pro adlı ücretsiz bir uygulama ile birlikte gelir.

Uçuş planlarını yönetmek için uygulama 20 Euro ücretiyle isteğe bağlıdır ve uçuşunuzu planlama olasılığını eklemenize, ardından bu bilgileri drone’a otonom olarak uçması için göndermenize olanak tanır.

Bir harita üzerinde ara noktalar seçerek bir uçuş planı oluşturursunuz. Uygulama daha sonra aralarında uçmanın yolunu hesaplar ve bir düğmeye basarak, cihazınızı fırlatan dronu o uçuş yoluna gönderir.

Uçuş sırasında kameranın yönünü kontrol etmek gibi daha gelişmiş özellikler de mevcuttur. Bu önceden planlanmış uçuşlar ayrıca herhangi bir zamanda kaydedilebilir ve yeniden yüklenebilir; bu, belirli konumlarda sezonluk videolar çekmek istiyorsanız kullanışlıdır!

Gopro App Passenger

GoPro ‘nun Karma drone’su ilk piyasaya sürüldüğünde birkaç sorun yaşamış olabilir (ilk üniteler pil sorunları nedeniyle uçuşta düşmeye başladıktan sonra şirket bunu hatırladı), ancak şimdi resmen bitti. İkinci bir kullanıcının drone’a bağlı kameradan video izlemesine izin veren Passenger adlı temiz bir uygulama.

İkinci kullanıcı, pilot drone’u kontrol ederken pan yapmak için uçuş sırasında kamerayı da kontrol edebilecek. Gerçekten de bu kişi, pilot sadece drone’a odaklanırken kamera operatörü olarak çalışabilecek.

Uçuş Simülatörleri

Quadcopter FX Drone Simülatörü

Drone simülatörleri olduğunu iddia eden birçok uygulama var, ancak yalnızca birkaçı gerçek drone uçuş deneyimini simüle etmek için yapılmıştır.

Quadcopter FX Simulator, bence uçma hissini ve deneyimini çoğaltma konusunda gerçekten iyi bir iş çıkardıkları için şu anda en iyilerinden biri. Yerdekiler de dahil olmak üzere bir dizi gözetleme noktasına ve drone üzerinde normal bir kameraya erişiminiz var.

Kontroller özelleştirilebilir ve değiştirilebilir ve farklı model ve boyutlarda dronlar dahildir.

Pro sürümü için 4,99 Euro öderseniz daha fazla özelliğe erişebilirsiniz.

Fotogrametri Pix4D

Fotogrametri, drone videosu veya fotoğraf gibi 2 boyutlu bir görüntüden 3 boyutlu bir model oluşturma işlemidir.

Pix4D Drone uygulaması, drone’nuz için otomatik olarak bir uçuş yolu oluşturur (DJI, 3DR ve Parrot modelleri desteklenir), ardından video ve uçuş verilerini Pix4D sunucularına yükler.

Daha sonra bu verileri kullanmak için masaüstü bilgisayarınızı kullanabilir ve üzerine geldiğiniz alanın 3B modelini kolayca oluşturabilirsiniz.

Tam sürüm mutlaka ucuz değildir (sınırsız model üretimi ile yıllık abonelik için 500 Euro’dan fazla), ancak Pix4D, hizmeti denemenize izin verecek 15 günlük bir deneme süresi sunar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnşallah ilerde bizimde bir ehliyetimiz olur. UAV Forecast kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu