Drone

Videografi ve Hava Fotoğrafçılığı İçin Alabileceğiniz 8 Drone

Videografi ve Hava Fotoğrafçılığı İçin Alabileceğiniz 8 Drone. Drone kullanımının popülaritesi bu günlerde artıyor ve birçok kullanımları var. Yine de en yaygın kullanım, insanların güzel hava çekimlerini yakalayabilmeleridir.

Videografi ve Hava Fotoğrafçılığı için Premium ve Giriş Seviyesi Drone Modelleri

Sonuçta, hevesli bireye farklı bir bakış açısı sunarlar. İster fotoğrafçılık denemeyi düşünüyor olun ister sadece farklı bir hobi denemek isteyin, neden bir Drone düşünmeyesiniz?

Kullanılabilirlik ve resmin kalitesi gibi dikkate alınması gereken birçok faktör var. İşte bu yüzden size yardımcı olduk ve bu makalede buradaki görüntüleri ve videoları yakalayabilen 8 dronu listeledik.

Premium Dronlar ‘dan giriş seviyesi drone’lara kadar farklı özelliklere de sahipler. Ve eğer bir tanesine sahipseniz, yorumlar bölümünde onunla ne gibi harika şeyler yaptığınızı bize bildirin

Videografi ve Hava Fotoğrafçılığı İçin DJI Mavic Air 2

Piyasadaki en hafif drone ‘lardan biri olan DJI Mavic Air 2, güçlü görüntü ve taşınabilirlik açısından mükemmeldir. 1/2 inç görüntü sensörü ile donatılmış, HD olarak net ve gelişmiş fotoğraflar, videolar ve panorama çekimleri yakalar.

Mavic Air 2, Hava fotoğrafçılığı ve Videografi için son derece akıllı çekim işlevleriyle 34 dakikalık (maksimumda) inanılmaz bir uçuş süresi sağlar. Bunun dışında, size en iyi görüntüyü sağlamak için HyperLight ve HDR işlevini bir araya getiren SmartPhoto özelliğini seveceksiniz.

İlgili Makale: FPV Drone Yarışında Yeni Başlayanlara 5 İpucu

DJI Mavic 2

DJI Mavic 2, güçlü özelliklere sahip küçük boyutlu bir drone’da istediğiniz her şeyi bir araya getiriyor. Muhteşem Hasselblad kamera sayesinde engellerden kaçınma ve dış mekan çekimleri için ideal bir pil ömrü ile ikonik bir görüntü ve video kalitesine sahiptir.

Mavic ailesindeki diğer tüm drone’lar gibi kompakt ve katlanabilir. Ayrıca, bu kadar kompakt boyuttaki dronlarda bulabileceğiniz en büyük görüntü sensörüne sahiptir ve size dinamik görüntüler sunar.

Dahili bellekteki 8 GB biraz düşük olsa da, tasarım ve performans açısından gerçekten taşınabilir ancak güçlü bir drone.

Videografi İçin DJI Mini 2

250 gr’dan daha hafif olan DJI Mini 2, piyasadaki bu boyuttaki diğer tüm drone’lardan daha hafif ve daha fazla özellik doludur. OcuSync video vericisi ile donatılmış olan bu küçük kamera, 10 km’ye kadar HD video iletimini destekler – boyuttaki bir drone için çok etkileyici.

DJI Mini’nin en etkileyici özelliklerinden biri, rüzgarlı koşullarda daha fazla hız ve stabilite sağlayan güçlü motorlarıdır. Çalıştırması da çok kolaydır. Bu nedenle yeni başlayanlar hava fotoğrafçılığı / videografiyi çabucak kavrayabilirler ve 30 ila 31 dakikalık pil süresiyle oldukça güç tasarrufludur.

Autel Evo II

DJI modellerinden herhangi biri sizin için işe yaramazsa, Autel Evo II iyi bir seçenek olabilir. HD’ye kıyasla 16 kat daha fazla piksel ile dinamik görüntüler yakalamak için 8K video sunan ilk tüketici drone’u olma yolunda ilerliyor.

Autel Evo II’nin 12 yönlü görüş sensörleri ile elde edilen 360 derece engellerden kaçınma özelliği etkileyi. Bir başka harika şey de telefon veya tablet ihtiyacını ortadan kaldıran yerleşik bir ekranla birlikte gelmesidir. Fotogrametri yazılımını kullanarak 2D resimlerinizi 3D modellere dönüştürme özelliği de vardır.

PowerVision PowerEgg X

Power Egg X, birden fazla özellik ve moda sahip güçlü bir yumurta şekilli drone’dur. Havadan çekim yapmak için dron olarak, gimbal monteli veya el tipi video kamera olarak kullanabilirsiniz. Görüntüleri ve videoları 4K kalitesinde harika bir kararlılıkla yakalar.

Power Egg X’in en iyi özelliği suya iniş ve kalkış kabiliyetidir ve ayrıca suya dayanıklı inanılmaz muhafazası sayesinde şiddetli yağmurda da çalışır. El hareketleri kullanılarak kontrol edilebilen yapay zeka destekli bir kameradır.

Hava Fotoğrafçılığı İçin Ryze Tech Tello

Makul özelliklerle dolu bir Videografi Drone için bütçe dostu bir seçenek. Amatörler veya sadece eğlenceli fotoğraflar ve videolar çekmek isteyenler için hafif ve basit bir drone. 13 dakikalık uçuş süresiyle 720 HD kalitesinde 5 MP fotoğraf ve video çeker.

Tello ayrıca, darbe ve yuvarlanmalardan kurtulmak için stabilite sensörlerine ve uygun şekilde sağlam bir plastik gövdeye sahiptir. 100 metreye kadar WiFi menziline sahiptir. Dahası, 360 derece döndürme yapmak için bazı otomatik modlar vardır ve bulucunuzu ekranda kaydırırken bile bir dönüş yapar.

İlgili Makale: En İyi Drone Tavsiyeleri ve Fiyat Performans 2021

PowerVision PowerEye

PowerVision PowerEye, fotoğrafçılık ve videografi ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılayan inanılmaz bir profesyonel Quadcopter. Katlanabilir rotorlar, öne bakan 3 kamera ve altında sanatsal hava çekimleri yapmak için bir ana kamera bulunur.

PowerEye ayrıca film çekerken nesnelere çarpmasını önleyen bir dizi engel sensörüne sahiptir. Üstelik 5 km’lik çalışma mesafesi ve 4 km’lik rakımı da ilginç çevrenin unutulmaz havadan çekimleri için oldukça etkileyicidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Videografi İçin DJI Mini 2 var bende çok memnunum tavsiye ederim fotoğrafçılar için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu