Teknoloji Haberleri

Samsung Sanal Asistanı Sam 3D Sürümü İlk Bakışı Yakında

Samsung Sanal Asistanı Sam 3D Sürümü İlk Bakışı Yakında. Yazımızda Samsung sesli Assistant Sam nasıl açılır, kullanılır ve yapılır anlattık. Samsung Assistant Sam adlı yeni sanal asistanı üzerinde çalıştığını belirtiliyor.

Samsung Sanal Asistan Sam 3D

Samsung ‘un önceki sanal asistanı Bixby ‘den farklı olarak, bu yeni sürüm 3 boyutlu (3D) bir karakterdir.

Daha önce, Apple’ın ana rakibi, mevcut Bixby modeli olan sanal asistanının yalnızca 2D modelini piyasaya sürdü.

Ve şimdi, bazı söylentiler ve spekülasyonlar, Samsung’un sanal asistanının beklenen 3D versiyonunun bazı ekran görüntülerini yayınlıyor.

3D Sanal Asistan Meraklandırıyor

Bununla birlikte, pek çok hayran, özellikle sanal tasarım söz konusu olduğunda, radikal bir değişime uğrayan yeni karakter hakkında şimdi heyecanlı.

Sızdırılan fotoğraf ve videolardan yola çıkarak teknoloji devi şirketin yeni hizmetinde daha fazla ifade, doku ve poz yer alıyor.

Bu yeni özelliklerin Samsung Sanal Asistanı daha modern ve ilginç hale getirmesi bekleniyor. Sam’i görmediyseniz, işte gerçekte neye benzediği.

Samsung Sam Virtual Assistant Sızan Tasarımı

Android Manşetler son raporunda, Lightfarm Studios Sam yayımlanan ilkdir. Öte yandan görsel sanatlar prodüksiyon evi, kullanıcıların Bixby’nin söylentilere göre değiştirilmesinden ne bekleyebileceklerini bilmelerine yardımcı olmak için bir açıklama da yayınladı.

Samsung ve Lightfarm Studios ‘un işbirliği ile iki şirket, animeye benzeyen yeni bir karakter yaratmayı başardı. Mavi gözleri, güçlü kaşları, siyah saçları ve şık gözleri var.

Bunların yanı sıra, Samsung Galaxy’nin resmi logosuna sahip 3/4s bir gömlek giydiği de görülebilir. Öte yandan Lightfarm Studios, yazılımın Sam ‘in yeni fotoğraf renderlerini yapmak için kullanıldığını da açıkladı.

SEE: Samsung Yüksek Bant Genişliğinde Bellek İçi İşleme Mimarisini Duyurdu

Yapım şirketi Adobe After Effects, Adobe Photoshop, Marvelous Designer, Blender 3D ve SideFX Houdini kullandıklarını söyledi. Profesyonel fotoğrafçılar ve dijital sanatçılar şu anda tüm düzenleme yazılımlarını kullanıyor.

Sam Sanal Asistan Nasıl Çalışır?

Şu an itibariyle Samsung, Sam’in özellikleriyle ilgili ayrıntıları doğrulamadı. Durum böyle olsa da, Bixby’nin mevcut yeteneklerine dayalı olarak hala bir fikriniz olabilir.

Pocket-Lint, daha önce Samsung’un mevcut sanal asistanının tam bir dizi etkileşimi gerçekleştirmek için özel olarak tasarlandığını bildirmişti. Bunlar, tek bir görevi yerine getirmeyi içeriyor.

Öte yandan, bu sanal özellik doğal dili de anlayabilir ve bu da kullanıcının konuşmasa bile ne yapmak istediğini belirlemesine olanak tanır. Samsung’un çabaları sayesinde Bixby şu anda ifadeleriniz eksik olsa bile ne istediğinizi bilebiliyor.

Bixby ‘nin bilmeniz gereken diğer özellikleri şunlardır:

  • Mesajlar uygulamasını açmak için “Mesajları aç” deyin.
  • Kamera uygulamasında bu özelliği açmak için “HDR’yi aç” deyin.
  • Cihazınızı tam olarak bunu yapmaya zorlamak için “bir selfie çekin ve Facebook’ta paylaşın” deyin.
  • Bixby’nin hatırlatıcıyı kaydetmesi için “saat 3’te ilaç almamı hatırlat” deyin.

Samsung ve yaklaşan yenilikleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için DijitalEkosistem sekmelerinizi her zaman açık tutun.

 

Kaynak
Techtimes

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Samsung Sam asistan Google asistana göre biraz daha gelişmiş ve çekici özellikleri olmalı. Ayrıca Sam karakteri tatlı olmuş :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu