DroneTeknoloji Haberleri

FPV Drone Yarışında Yeni Başlayanlara 5 İpucu

FPV Drone Yarışında Yeni Başlayanlara 5 İpucu. Hiç drone yarışına gitmediniz mi? Birini girmeyi planlıyor musunuz? Doğru yerdesiniz. İşte bir drone yarışına gitmeyle ilgili 5 ipucu.

FPV Drone Yarışları

İster ilk kez yarışan ister tecrübeli bir yarışçı olun, bu ipuçlarının hepsi geçerlidir.

Bu hafta yarışa odaklanmaya devam ederken, Drone Yarışları ‘na daha yeni giriyorsanız bilmeniz gereken bazı ipuçlarından bahsediyoruz.

Yarış etkinlikleri, nereden geldiğinize bağlı olarak farklı şekilde düzenlenir. Bu nedenle bunlardan bazıları önemsiz görünebilir ya da başka yerlerdeki yarışlar için geçerli olmayabilir.Ancak bazıları evrensel olacaktır.

Orta seviye yarışçılar için geçerli olan birkaç ipucu daha var. Ancak bir daha ki sefere bunlar hakkında konuşacağız.

Eğer En İyi Drone Tavsiyeleri ve Fiyat Performansları hakkında bilgi almak isterseniz, bu yazımızı okuyabilirsiniz.

FPV Drone Yarışında Temiz VTX Kurulumu Kullanın

Yarışmak istiyorsanız ucuz VTX ‘ler kullanmayın. Bu, yeni başlayanlar için en önemlidir. Ucuz olanlarla ilgili sorun, frekans bandının her yerine püskürtmeleri ve diğer yarışçıların video beslemelerini bozmalarıdır.

Arkada büyük SMA konektörleri olanlardan ve Smartaudio veya Tramp ‘ı desteklemeyenlerden kaçının. Bir Yarış Dronu için SMA antenlerinden tamamen kaçınmalı ve daha küçük MMCX veya daha iyi U.FL versiyonlarını kullanmalısınız.

Tavsiye ettiğim şey, TBS Unify Pro HV 5G8 – Race gibi bir TBS Triumph Pro U.FL ile eşleştirilmiş yüksek menzil. Daha küçük bir şeye mi ihtiyacınız var? TBS Birleştirmek Pro 5G8 V3 (SMA), bir u.fl antenle u.fl SMA için pigtail.

TBS’nin güzel yanı, Crossfire veya Tracer kullanıyorsanız iyi çalışmadır. Bu, Smartaudio’yu kurmaya gelince sizi çok fazla baş ağrısından kurtarır. Sadece VTX Smartaudio kablosunu doğrudan seçtiğiniz Nano RX’e lehimleyin.

Ardından, TBS Agent Lite kullanarak radyonuzdaki VTX ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.Ya da Crossfire LITE modülünün arkasındaki ekran ile. Veya bir TBS Fusion alıcı modülü kullanıyorsanız doğrudan gözlüğünüzde.

ImmersionRC Ghost kullanıyorsanız , iyi bir VTX seçimi denenmiş ve gerçek Tramp Nano’dur. Ghost veya Tracer’ı denemedim, sadece Crossfire ile uçtum, bu yüzden nasıl çalıştığından %100 emin değilim. Ancak Ghost’un VTX ayarlarını değiştirmenin bir yolu olmalı.

Ama Smartaudio / Tramp neden bir zorunluluktur? VTX ayarlarını değiştirmenin klasik yolu, onu bir UART bağlantı noktası kullanarak FC’ye bağlamak ve ardından bunu FC’de gözlüklerde VTX ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir.

Dronu Yarışa İyi Hazırlayın

Bir yarışa yanınızda en az iki Drone getirmek iyi bir fikirdir. Ancak yalnızca bir tane alsanız bile, işte uymanız gereken bir kontrol listesi. İlk ikisi yarışta yine de kontrol edilir. Bu nedenle zamandan ve saha onarımlarında tasarruf etmek için bunları evde yapmanız en iyisidir.

Herhangi bir Drone ‘un yarışmasına izin verilmeden önce, arıza güvenliği ve VTX güç seviyesi kontrolünden geçmesi gerekir. Sahne donanımı kapalıyken, dronu devreye alır ve radyoyu kapatırsınız. Bunu yaptığınızda, motorların dönmeyi durdurması gerekir.

VTX gücünüzü 25 mw’ye ayarlayın ve bahsettiğimiz gibi, iyi bir VTX kullanın. Zaten Smartaudio doğru ayarlanmış güzel bir tanesine sahipseniz, o zaman ortaya çıktığınızda sahne donanımı kapalıyken zaten 25mw’de olmalısınız.

FPV Drone Yarışı ‘nda yeni bir yapı getirmeyin. Daha önce uçtuğunuzdan ve nasıl davrandığından emin olun. Yarış günü ortaya çıkan gizli karışıklıklar yok.

PID ayarının nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, drone PID ‘lerinizi fazla ayarlamayın. Bir kapıya çarpmanız veya yere vurmanız tehlikeli olabilir. Bu jiroskop girişi, PID döngüsünü bozabilir ve dron gazınızın kontrolünü etkili bir şekilde kaybederek sizi silahsızlandırmaya zorlayabilir.

PID’lerinizle uğraşıyorsanız, ayarlarken bazı çarpma ve çökmeler eklediğinizden emin olun.
Tüm kablolarınızın ve pin konektörlerinizin sağlam olduğundan emin olun. Yani bu senin başına gelmez.

FPV Drone Yarışında Bir Sandalye Getirin

Bunu tam anlamıyla söylüyorum. Temel unsurlar şunlardır: katlanır kamp sandalyesi, uzatma kablosu (yarışa varana kadar elektrik durumunu asla bilemezsiniz), şarj cihazı, aletler, yedek aksesuarlar.

Biraz yemek, biraz su ve iyi bir tutum! Ne getirmeyi unutursanız olun, bir başkası getirmiş olabilir ve sonuçta hepimiz bir yarışta arkadaşız. Eksik olan her şeyi sormaktan korkmayın.

FPV Drone Yarışında Çok Yakın Durmayın

Önce güvenlik. Bunların ciddi yaralanmalara neden olabileceğini unutmayın. Uçan Drone varken piste göz kulak olmak iyi bir uygulamadır. Özellikle yarışta en hızlı pilotları bir araya getirdiğinizde.

Her ihtimale karşı biri dışarı çıkmaya veya kontrolden çıkıp sana doğru dönmeye başlar.

FPV Drone Yarışı ‘nda piste bağlı olarak, büyük bir açık alanda kurulmadığı sürece, genellikle etkinlikteki insanların alanını örten bir çit veya ağ vardır. Ancak o zaman bile, aşağıdakilerin olması durumunda ağdan uzak durmak iyi bir fikirdir:

Parkurun kenarına yakınsanız dikkatli olun. Erken önlem almak, Drone ‘nun bir şeye çarpıp kontrolden çıkıp muhtemelen birine zarar vermesinden daha iyidir. Bir şeye çarptığında ve kontrolden çıktığında hız vermeyeceklerinden emin olmak gerekir.

FPV Drone Yarışında Yeni Başlayanlar! Sakin olun

Büyük liglerde olmadığınız sürece çok rekabetçi olmayın. Sonuçta eğlenmek için oradasınız. Antrenman turlarında yavaş gidin, diğer insanları pistte uçururken izleyin, anlayın.

Kimin en hızlı tur zamanını aldığına kapılıp, onu geçmeye çalışmayın. Tutarlılık çalışması yapmak hızdan daha önemlidir. Size en çok zaman kazandıran şey, her üç tur için de tüm engelleri ilk geçişte yapmaktır.

FPV Drone Yarışı ‘nda gerçekten hızlı bir tur atıp diğer ikisinde bir şeyleri karıştırmak yerine, üç yumuşak ve tutarlı tura gidin. İlk başta yavaş hareket edin, size en uygun olanı bulun, hatırlayın ve uçun.

Drone Yarışı boyunca bağlı kaldığınız o hatta gittikçe hızlanacaksınız. Zaman kaybettiğiniz zorluklar arasında geriye dönüp bakın ve bunları iyileştirmeye odaklanın.

Umarım bu makaleyi faydalı bulmuşsunuzdur. Kaçırdığım bir şey veya sormak istediğin bir şey varsa, aşağıya bir yorum bırakmaktan çekinmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu