Bilişim

Windows PC Masaüstünüz İçin En İyi 5 Android Emülatörü

Windows PC Masaüstünüz İçin En İyi 5 Android Emülatörü. Bir Android emülatörü, Android ‘i Linux, Windows veya Mac ‘te çalıştırmanıza izin verir.

Masaüstünüz İçin Ücretli ve Ücretsiz Kasmayan Android Emülatörleri

Android cihazı satın almaya gerek kalmadan Android özelliklerine ve uygulamalarına erişmenizi sağlar. Bu, yalnızca uygulamayı veya geliştirmekte oldukları herhangi bir ürünü test etmek için gerçekten yeni bir Android cihazı satın almak istemeyen kişiler için iyi  bir haberdir.

Diğer herhangi bir yazılım gibi, bir Android emülatörü kolayca indirilebilir ve kurulabilir. Ardından bir emülatör örneğini (Chrome veya Firefox tarayıcı sekmesi gibi) önyüklemek için yapılandırılabilir.

Bu yazıda, kısaca Android Emülatörleri ‘nin kullanımlarına ve avantajlarına değineceğiz, ardından deneyebileceğiniz en iyi 5 Android Emülatörünü detaylandıracağız.

Android Emülatörlerinin Avantajları

Android Emülatörleri, tüm Android ‘in keyfini çıkarmanızı sağlar. Yine de tüm emülatörler eşit yaratılmamıştır; özellikler ve teknik özellikler açısından farklılık gösterirler.

Öncelikle size bir emülatörden neler bekleyebileceğiniz hakkında bir fikir vermek için avantajlara bakalım.

Ücretli ve Ücretsiz En İyi 5 Android Emülatörleri

Kendinize bir Android Emülatörü edinmeye kararlıysanız, işte alanındaki en iyi 5 seçim.

BlueStacks (Ücretsiz) Android Emülatörü

Öncü Android emülatöründen biri olan BlueStacks, WhatsApp, Skype ve diğerleri gibi VoIP uygulamaları aracılığıyla sesli ve görüntülü görüşmeler yapmak için kamera ve mikrofon entegrasyonlarını destekler.

Özellikleri arasında dosya paylaşımı için masaüstü ve emülatör arasında sürükle ve bırak desteği, masaüstü öykünücüsü ile gerçek bir Android cihazı arasında senkronizasyon, yerelleştirmeler, TV’de Android özelliği ve çok daha fazlası bulunur.

Windows Android Emülatörü, yerel grafik desteği ve farklı uygulamalar veya yerel bir Android gibi oyunlar arasında kolay çoklu görev ile en üst düzey oyun deneyimi sunmak için PC’ler ve iMac’lerle iyi bir şekilde bütünleşir.

Bu tür diğer emülatörlerle karşılaştırıldığında, uygulamalar ve oyunlar için daha fazla uyumluluk desteği sunar ve herhangi bir telefon veya tabletten daha büyük bir Android arayüzü sunar.

Android Emülatörü Andy (Ücretsiz)

Andy, masaüstünüz (Andy çalıştıran) ve bir Android cihaz arasında kolay senkronizasyon sağlar. Ayrıca masaüstünün dosya sistemine (evet, tüm ofis partisi fotoğrafları ve videoları) kolayca erişmenize ve depolama sınırlaması bildirimlerini unutmanıza olanak tanır.

Diğer özellikleri arasında sesli ve görüntülü aramalar için kamera ve mikrofon desteği ve yeni mesajlar veya olaylar hakkında masaüstü anlık bildirimler bulunur.

Andy, Windows 8 ve sonraki sürümleri çalıştıran dokunmatik destekli cihazlarda çoklu dokunmayı destekler. Ayrıca, herhangi bir (gerçek) Android cihaz olmadan popüler oyunları kendi tarzınızda oynamanıza olanak tanıyan yüksek kaliteli grafikleri ve Xbox / PS kontrol cihazlarını da destekler.

Andy, eğlenceyi bir sonraki seviyeye taşımak için, çoklu dokunma veya jiroskop unsurlarından (telefonunuzun) ödün vermeden büyük ekranda (bilgisayarınızın) oyun oynamak için telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanmanıza bile izin veriyor.

Okumaya Devam Edin: Google Fuchsia OS Android ve Chrome OS Yerini Alabilir

Genymotion Android Emülatörü (Ücretsiz | 136 $ / yıl)

Genymotion, öncelikle Android geliştiricileri için birinci sınıf bir tekliftir. Ancak aynı zamanda Android uygulamalarını veya oyunlarını PC’lerde veya iMac’lerde çalıştırmak isteyen kullanıcılar ve oyuncular için de uygundur.

Emülatör; WhatsApp, Skype ve diğer VoIP uygulamalarını kullanarak sesli veya görüntülü aramalar yapmak için BlueStacks ve Andy gibi web kamerası ve mikrofonu destekler. Ücretli sürümü, Android Emülatörü tuttuğunuzda veya yaptığınızda bir sıfırlama düğmesi sunar.

Genymotion, hızlı önyüklemesi ve HD oyunları çalıştırmak için yüksek performansıyla bilinir. Yeni Android sürümleri hızla ayrı hızlı performans sunan ve çoklu donanım senaryolarda çalışmasına 3K üzerinde donanım yapılandırmaları sunan veya testi uygulamaları dan Genymotion en iyi özelliklerden biridir.

Xamarin Android Player (Ücretsiz)

Xamarin Android Player, masaüstleri için yerel bir kullanıcı arabirimi içerir ve uygulamaları verimli bir şekilde çalıştırmanıza ve test etmenize olanak tanır.

Geliştiriciler için birincil odak noktası olan Xamarin, Android’in yeni özelliklerini denemek, uygulamaları çalıştırmak veya yüksek kaliteli oyunlar oynamak isteyen meslekten olmayan kişiler tarafından aslında kolayca kullanılabilir.

Ağ ve donanım simülasyonu, yerel benzeri Android deneyimi ve çok daha fazlası gibi özelliklerden faydalanır.

Öykünücü, tam özellikli bir Android’i çoğaltır ve temelde performans istisnası dışında Android Emulator ile aynıdır. Xamarin Android Player, Google’ın varsayılan öykünücüsünden daha hızlı çalışır. Genymotion’ınki gibi güzel tasarlanmış bir arayüz ve Play Store’un çoğu uygulama ve oyunu için iyi bir destek sunar.

Android Emülatörü (Ücretsiz)

Android Emulator, Google’ın sunduğu fiili emülatördür. Android’i bir dizi yazılım ve donanım yapılandırmasıyla taklit eder. xc, AVD’leri (öykünücü cihaz için tekno-süslü ad) kullanarak uygulamaları çalıştırmanıza ve test etmenize olanak tanır.

Bu emülatör ile multimedya keyfini çıkarabilir, birden fazla hizmet kullanabilir, emülatör panosunu özelleştirebilir, ağa erişebilir, uygulamaları çalıştırabilir ve PC, Mac veya Linux üzerinde oyun oynayabilirsiniz.

Doğrudan Android ekibinden gelen bu emülatör, piyasadaki diğer emülatörlerden daha hızlı yeni Android sürümleri sunar ve hatta en yeni deneme özellikleriyle uygulamalı deneyime sahip olmak isteyen meraklılar için yayın öncesi sürümleri bile sunar.

Bu emülatör diğerleri kadar kullanıcı dostu olmasa da, mobil uygulamaları masaüstü bilgisayarlarda çalıştırmak için iyi çalışır ve Linux için de mevcuttur.

Hangi emülatörü indireceksin? En sevdiğiniz Android Emülatörü tercihiniz nedir? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümü aracılığıyla bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu