İş Teknolojisi
Trend

Otel Restoran Otomasyon Programı ve Rezervasyon Facebook Chatbot

Otel Restoran Otomasyon Programı ve Rezervasyon Facebook Chatbot. Otel ve Restoran rezervasyon yönetimi için Facebook Messenger Canlı Sohbet Robotu Chatbotlar bulunmaktadır.

Online Otel ve Restoran Otomasyonu Facebook Messenger Sohbet Robotu

Tüketicilerin %33’ünün otel ve restoran rezervasyonu yapmak için Sohbet Robotu Chatbot kullanmak istediğini biliyor musunuz? Çevrimiçi bir otel rezervasyonu sohbet robotu, uygun bir rezervasyon seçeneğidir.

İlgili Makaleler:

Otel müdürünü sürekli aramak zorunda değilsiniz. Tarih ve masa müsaitliğine bağlı olarak, sohbet robotu rezervasyonunuzu otomatik olarak yapacaktır. Facebook Chatbot Sohbet Robotu ile iş benimsemeleri görünüşte yüksek hale geldi.

İlk üçü kural tabanlı (belirli soruları yanıtlayan), yapay zeka tabanlı (ortam ve konuşmalardan öğrenme) ve canlı sohbet robotları ‘dır (müşteri hizmetleri temsilcileri). Bir Facebook messenger sohbet robotu, insanlarla sohbet etmek için yapay zeka AI kullanır.

Ayrıca önceden programlanmış soruları da yanıtlayabilir. Bazı şirketler, müşteri hizmetleri için de Facebook messenger chatbot entegrasyonunu kullanıyor.

Bu yazımızda Facebook messenger canlı sohbet robotu chatbot kullanımının sebeplerini inceleyeceğiz. Temel amaç, Facebook messenger sohbet robotunun işletmeler için önemini anlamaktır.

Örnek: Otel veya restoran rezervasyonları yapma sürecini basitleştiren bir çevrimiçi otel rezervasyonu sohbet robotudur. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Facebook Messenger Yapay Zeka AI Destekli Chatbots ile Müşteri Etkileşimini Artırma

Chatbotlar, operasyonel maliyetleri %30 oranında azaltabilir. Bir özel bir yazılım geliştirme şirketi Facebook, Skype, Slack ve diğer haberciler kullanarak chatbots inşa edebilirsiniz. Ancak Python geliştiricilerinin her zaman hakkında konuşmaya devam ettiği Facebook Messenger sohbet robotuna odaklanacağız.

Bir sohbet robotunun – ve daha da önemlisi – Facebook messenger sohbet robotu API’sinin neden herhangi bir işletme için yararlı olduğuna bakalım.

 • 7 Gün 24 Saat Kullanılabilirlik

Günümüzde insanlar ne zaman vakit bulurlarsa Facebook’u kullanıyor. Bir Facebook Messenger sohbet robotu, yılda 365 gün 24 × 7 kullanılabilir. İnternet kullanıcılarının %60’ından fazlası, sohbet robotlarının 7/24 özelliğini seviyor. Bir sorgu veya sorun ortaya çıktığında, bir chatbot ile bağlantı kurabilirler. Hızlı yanıt, yanıtları zamanında almalarını sağlar.

 • Facebook Chatbots ile Kişiselleştirilmiş Deneyim

Web siteleri için bir Facebook mesajlaşma botu, müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı sağlar. İnsanların, pazarlama e-postalarından ziyade Facebook botunuzla bağlantı kurma olasılığı daha yüksektir. Aslında, çoğu Ruby on Rails geliştirme hizmeti sağlayıcısı, e-posta pazarlamasını otomatikleştirmek yerine bir sohbet robotu önerir. Chatbotlar, bağlantı kurdukları her müşteriye kişisel bir deneyim sunar.

 • e-Ticaret Botu

E-ticaret işlemleri için bir Facebook messenger sohbet botu da edinebilirsiniz. Chatbotlar, ürünleri tavsiye ederek ve müşterileri ödeme ağ geçitlerine yönlendirerek ödemeleri kabul ederek satış yapabilirler. Chatbotlar satışlarınızı artırır ve alışveriş sepetini terk etme oranını düşürür. Doğrudan web sitenizdeki ödeme sayfasına yönlendirilebilecek reklamlar gösterebilirler.

 • Yeniden Pazarlama Hizmetleri

Oteli ziyaret eden müşterilerinizle etkileşim kurabilirsiniz. Onlara sohbet robotları aracılığıyla masa rezervasyonlarında teklifler ve indirimler göndererek onları tekrar eden müşterilere dönüştürebilirsiniz. Müşterileri yeniden hedeflemek için fazladan bir Facebook messenger chatbot fiyatı yoktur. Tek bir bot, hem yeni hem de yinelenen müşteri ziyaretlerini yönetebilir.

 • Sohbet Robotu ile Randevular ve Rezervasyonlar

Randevu planlamasında en iyi Facebook messenger chatbot örneğini bulacaksınız. Chatbot kullanan müşteriler için otel rezervasyonu yapmak çok kolay. Bot, tarih ve saat hakkında sorular soracaktır. Daha sonra masa durumuna bakarak rezervasyon yapacaktır. Rezervasyon yapmak 5 dakikadan fazla sürmez. Ayrıca rezervasyonları kolayca planlayabilir veya iptal edebilirsiniz.

Facebook Messenger Online Sohbet Robotu ChatBots ile Örnek Çalışma

 • Giriş
  Oluşturduğumuz sıradan chatbot, müşterilerden online rezervasyon ve sipariş alabiliyor. Müşterilerin kolayca sipariş vermesini sağlayarak çevrimiçi sipariş alma sürecini basitleştirir. Yapay zeka tabanlı bot, müşterilere yemek sipariş etmede yardımcı olmak için birkaç soru soruyor. Tüm süreç 10 dakikadan fazla sürmüyor. Bir rüzgar kadar kolaydır ve hızlı servis teslimatı sağlar.
 • Zorluklar
  Müşterinin restoranı çok fazla işi kaçırdı. Müşterilerine zamanında gelip sipariş alamıyordu. En büyük zorluk, çoğu müşterinin onlara katılmayarak onlara karşı düşünceli olmadığını hissetmesiydi. Ancak siparişleri her müşteriye zamanında teslim etmek istedi, ancak bunu yardım almadan yapamadı.
 • Çözüm
  İki teknoloji kullandık – Ruby on Rails ve Facebook messenger chatbot API. Backend teknolojisi olan Rails 5 yardımıyla tek tıkla Facebook messenger chatbot entegrasyonunu gerçekleştirdik. Çözümümüz şunları içeriyordu:
 • Chatbot, müşteri sorgularını anlamak için AI kullanan gerçek zamanlı iki yönlü bir iletişim aracıydı.
 • Chatbot, menüden çeşitli seçenekler sundu. Müşteriler birden fazla mutfak, kategori arasından seçim yapabilir ve bunlara dokunarak siparişlerini verebilir.
 • Chatbot, siparişleri doğrudan gönderdiği için sipariş vermede çok zaman kazandırdı. Aynı sohbet robotu, restoranın sahip olduğu başka bir cihazdan bir iletişim aracı olarak kullanıldı.
 • Facebook sayfası olduğu için daha fazla müşteriye ulaşmak daha kolay hale geldi. Sayfayı takip eden herkes chatbot ile kolayca bağlantı kurabilir ve sipariş verebilir.
 • Müşteriler, geçmiş sipariş geçmişlerinden sipariş verebilir, en son promosyonları kontrol edebilir ve siparişlerini arkadaşlarıyla paylaşabilir.

Restoran için eksiksiz bir chatbot geliştirme ve test sağladık. İşletmeler için Facebook messenger sohbet robotu, restoran siparişi için bir mobil uygulamadan çok daha iyi erişime sahiptir. Çoğu insan bir restoran uygulaması yerine Facebook’u tercih edeceğinden, bu amaç için bir sohbet robotu oluşturmak mantıklıydı.

Facebook Messenger Chatbot Uygulaması Sonuç

Mobil uygulama geliştirme hizmetlerine gitmeden önce, bir sohbet robotuna sahip olma olasılığını düşünün. Facebook Messenger sohbet robotları, küçük işletmeler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Müşterilere ulaşmak, randevu rezervasyonu yapmak, onları yeniden planlamak, müşteri sorularına yanıt vermek ve genel olarak kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sağlamak için mükemmeldir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu