Dijital İnovasyon

NFT Pazarlama Teknikleri ve NFT Pazarlama Stratejisi

NFT Pazarlama Teknikleri ve NFT Pazarlama Stratejisi. NFT kripto sektörünü kısmen geride bırakan kazançlı bir pazar ve gerçek dünyadaki nesneleri, sanat eserlerini ve çok daha fazlasını simgelemek için dijital koleksiyon ve fırsatlar için bir altın madeni. NFT ‘lerin 41 milyar dolarlık bir pazar haline gelmesiyle, takas edilemeyen tokenler iş portföyünüzün bir parçası olmalıdır.

NFT Pazarlama Teknikleri

Ancak NFT pazarına akın eden bu kadar çok girişimci varken, müşterileri ikna etmek ve onları elde tutmak için biraz stratejik olmanız gerekiyor.

Bu yazı, NFT pazarlama hizmetini takip ederken ve pazarlama kampanyalarını yürütürken bazı pratik adımları kapsar.

NFT Girişimcileri Neden Pazarlama Stratejisine İhtiyaç Duyar?

Girişimcilerin çoğu NFT alanında ilk adımlarını atıyor ve bunların %70’inden fazlasının henüz belgelenmiş bir stratejisi yok. Bazıları Discord’un tek pazarlama kaynağı olduğunu düşünüyor – ancak gerçekte tek kaynak bu değil. NFT pazarlama, projeye özel bir topluluk oluşturmak için stratejiler ve araçların bir kombinasyonudur.

SEE: Dijital Pazarlama Stratejileri Nelerdir ve Dijital Varlık Kılavuzu

NFT Pazarlama Bilgileri

NFT ürünlerinizi/hizmetlerinizi bilmek harika, peki ya müşterileriniz? Müşterilerinizi teklifler hakkında bilgilendirmezseniz, işinizi başlatmak anlamsızdır. Onlara hitap etmeniz ya da ürünleriniz hakkında övünmeniz gibi değil. Pazarlama, tanıtım amaçlı olmamalı, yani vaaz vermemeli, bilgilendirici olmalı.

NFT Pazarlama Eşitler

İyi bir NFT pazarlama stratejisi, finansal eşik, statü vb. ne olursa olsun, oyun alanını eşitler. NFT’leri benimseyen büyük markalarla, kurumsal güç bu ikna edici faktöre sahip olacaktır. Bununla birlikte, dikkatlice bir araya getirilmiş bir NFT pazarlama stratejileri, işletmelere (büyüklükten bağımsız olarak) yol açmak için oyun alanını eşitler.

Okumaya Devam Edin:

İyi Pazarlama Gelir Getirir

NFT preneurship kariyerinizin başlangıcında zengin bir işletme sahibi olmayabilirsiniz. Bununla birlikte, pazarlama, gelir odaklı stratejilerle (sizin için) rahat bir nefes alacaktır. Tipik bir iş gününde, pazarlama olmadan, iyi ödemeyen müşterilerle çalışırsınız. Ancak NFT pazarlama ile yeni iş fırsatlarına tanık olabilirsiniz.

NFT Pazarlamada Topluluk Oluşturmak

Topluluk oluşturmak, NFT işletmeleri için ilk pazarlama adımıdır. Benzer düşünen insanları bir araya getirmek, bu işletmelerin kamu hizmetlerini eğitmesine, yaymasına (kelime) ve hizmetlerinden yararlanmasına yardımcı olacaktır.

Ama biliyor musunuz? Her üç NFT işletmesinden sadece biri topluluğun önemini biliyor. Bazı şirketler bir topluluk oluşturmayı başarsalar bile üyeleri elinde tutamazlar. Çünkü çoğu, NFT meraklılarının topluluklara yalnızca eşantiyonlar, ödüller, katılma bonusları vb. için katıldığını düşünüyor. Ancak bu doğru değil. İnsanlar sürekli olarak etkileşimde bulunan işletmeleri severler.

NFT pazarlama, işletmelerin topluluklarını meşgul tutmaları için uygun maliyetli bir yoldur. Ama bekleyin – nasıl mümkün olabilir, merak edebilirsiniz? NFT’ler ve kripto, topluluğunuzun taleplerini karşılamak için bir NFT pazarlama ajansıyla geliştirmeniz gereken, pazarlama dostu bir yapıya sahiptir.

En İyi NFT Pazarlama Hizmetleri İçin İpucuları

İş portföyünüzü bilmiyorum ve girişimcilik kariyerinizin hangi noktasında bu blogu okuduğunuzdan da emin değilim.

Ancak pazarlama faaliyetlerine geçmeden önce bu 5 ipucu listesini okumanız gerektiğini düşünüyorum:

Sosyal Profillerinizi Tanımlayın

Sosyal hesaplar, müşterileri işletme web sitenize ikna etmede belirleyici bir rol oynar. Bundan önce, zaten sosyal profilleriniz yoksa, onları hemen oluştursanız iyi olur. Facebook ve Twitter ‘da bir profile sahip olmanın yanı sıra, Telegram ve Instagram ‘da da bir profiliniz olduğundan emin olun.

Sosyal profilinizin her öğesi, NFT pazarlama kampanyanızda önemlidir. Nasıl olduğunu söyleyeyim:

  • Hesap adı platformlar arasında tutarlı olmalıdır.
  • Adın işletmenizin adını içerdiğinden emin olun.
  • Profil Fotoğrafı, işletmenizin hedefleriyle uyumlu olmalıdır.
  • Profil fotoğrafınızı ve logonuzu ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde estetik olarak tasarlaması için iyi bir grafik tasarımcı ile anlaşın.

Mümkünse, işleri optimize edin ve gerçekleştirin (kendi başınıza) veya bunu sizin için yapması için bir pazarlama ajansı kiralayın.

Web Sitenizde SEO Çalışması Yapın

Teknolojik ve trend olan NFT trendlerine (örneğin, Pazaryerleri, NFT Oyun platformları, vb.) odaklanmak, kriptoda dikkate değer bir başarı bulur. Kesin anahtar kelimeler kullanmak, potansiyel ziyaretçileri sitenize yönlendirir ve ilgilerini çeker.

NFT projeniz, NFT alıp satmak için bir pazarsa, likiditeyi korumak ve kullanıcılarınızın NFT’lerini uzun süre beklemeden satmalarını sağlamak için sağlıklı bir işlem hacmine sahip olmak çok önemlidir. NFT tabanlı bir protokol için Arama Motoru Optimizasyonundan (SEO) yararlanmak mükemmel bir yaklaşımdır.

Rolleri Ata

Pekala, bu bölümü iki şekilde ele almama izin verin:

  • Sosyal profillerinizi ve pazarlama kampanyalarınızı tutarlı bir şekilde denetleyemezsiniz, değil mi? Gönderinizi boşaltmak için pazarlama faaliyetlerinizi tam hizmetli bir NFT pazarlama ajansına devredin.
  • Discord platformunda rol atamak çok önemlidir. Discord sunucuları topluluk öncelikli politikaları vurguladığından, yetkileri devretmek (replying, hosting AMA sessions, etc. vb.) uzun vadede size yardımcı olacaktır.

Görsel Ekleyin

Bir resim bin kelime değerindedir. Görsel bir yaklaşım, her sosyal medya platformuyla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Anlaşılması kolay bir bilgi grafiği veya akılda kalıcı bir açıklayıcı video ile karmaşık bir blok zinciri protokolünü tanımlayın.

Sosyal medya gönderilerimize ve hatta web sitelerinize GIF’ler eklemek, pazarlama kampanyanıza keyifli bir boyut sağlar. Elde taşınır cihaz kullanıcılarını ikna etmek için mobil cihazlar için optimize edilmiş görseller ve videolar yayınladığınızdan emin olun.

Kampanya Performansını Ölçmek Bilmektir

İşletmenizi pazarlamaya hazırsanız, kampanyanızın performansını da ölçmelisiniz. Kampanya performansını ölçmek, Google Analytics ‘in web sitesi trafiği için yaptığı gibi metrik araçlarından yararlanmakla başlar. Aynı şekilde, sosyal medya pazarlaması yaptığınızda bile, her platform için özel ölçümler göreceksiniz.

Bu tür verileri bilmek, insanların web sitenize nasıl gittiklerini, hangi sosyal medya gönderilerinin etkili olduğunu, reklam kampanyalarınızın yatırım getirisini ölçtüğünü ve çok daha fazlasını gösterecektir.

SEE: Profesyonel Reklam Tasarımları İçin Ücretsiz En İyi 5 Program

Sonuç

NFT Ekosistemi genişliyor ve her gün ortaya çıkan teknolojik gelişmelere tanık olunabilir. Aynı şekilde, NFT pazarlama trendlerini izlemeniz de aşikar hale geliyor. Bu temel kuralı unutmayın (pazarlamada) – denemekten asla çekinmeyin. Ufkunuzu genişletmekten ve projeniz için en iyisini denemekten çekinmeyin.

NFT’nizi (tek başınıza) pazarlamaya devam edemiyorsanız, emrinizde olan, bütçeye uygun bir NFT pazarlama hizmetini benimseyin.

Bu blogla ilgili bir fikriniz var mı? Yorumlar bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu