Teknoloji Haberleri

Profesyonel Reklam Tasarımları İçin Ücretsiz En İyi 5 Program

Profesyonel Reklam Tasarımları İçin Ücretsiz En İyi 5 Program. Yeni ürününüz için reklamlar tasarlamak veya sosyal medyadaki çevrimiçi profiliniz için afişler tasarlamak istiyorsanız, işlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde halletmek için ihtiyacınız olan şey yaratıcı bir tasarım aracıdır.

Banner, Logo ve Daha fazlası İçin Profesyonel Görünümlü Reklamlar Oluşturmak

Adobe Photoshop güçlü bir araç olsa da herkes için faydalı olmayabilir. Bununla birlikte, herkes tarafından kullanılabilecek belirli tasarım araçları vardır. Sadece şablonu seçmeniz, bazı tasarım kararları vermeniz ve bitirmek için öğeleri sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

İşte yaratıcı reklamlar ve afişler tasarlamak için bazı kullanışlı ve ücretsiz araçlar. Her araç ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Canva ile Reklam Tasarımları

Canva, harika özelliklerin ve çekici görsellerin mükemmel bir karışımını sunan popüler bir tasarım aracıdır. En ilginç özelliği, neredeyse her şeyi tasarlama desteğidir.

Tümü kolay ve sezgisel bir arayüz aracılığıyla afişler, grafikler, infografikler, özgeçmişler, sosyal medya grafikleri ve çok daha fazlası üzerinde çalışabilirsiniz.

En çok sevilen şey, büyük ücretsiz şablonlar kataloğu. Bir şablon seçebilir, ardından yaratıcılığınızı memnun edecek veya proje gereksinimlerinize uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Düzenlerken, öğeleri ekleyebilir veya silebilir, öğeleri sürükleyip bırakabilir, fotoğraf düzenleyicisini kullanarak resimleri veya tüm tasarımı düzenleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Canva Ücretsiz Planı Size Neler Sunuyor

Biraz kısıtlayıcı olsa da, ücretsiz sürümü yeni başlayanlar için uygundur. Varlıklar ve fotoğraflar için yalnızca 1 GB depolama alanına sahip olursunuz ve 8.000’den fazla şablona erişim elde edersiniz.

Ayrıca, tasarımlarınıza dahil etmek için çok çeşitli ücretsiz yazı tipleri, küçük resimler, simgeler, resimler ve grafikler, ızgaralar, çerçeveler ve resimler gibi diğer öğelerin puanlarına sahiptir.

Profesyonel Canva Planları Neler Sunuyor

Canva Pro premium sürümü çok daha fazlasını sunar. Fotoğraflar ve videolar için sınırsız depolama, 400.000 ücretsiz fotoğrafa erişim, özel yazı tipi desteği, şablonları özelleştirme ve kaydetme seçeneği, arama özelliği, tasarımları özel boyutlara yeniden boyutlandırma seçeneği ve birkaç dışa aktarma özelliği elde edersiniz.

Canva Artıları

 • Creatopy gibi sürükle ve bırak destekli sezgisel arayüz.
 • Özellikler ücretsiz şablonları büyük bir katalog (8,000+ şablonları).
 • Ekipler arasında işbirliğini ve projeleri paylaşmayı destekler.
 • Creatopy’nin aksine, afişlerden çok daha fazlasını oluşturmaya izin verir.

Canva Eksileri

 • Web arayüzü bazı tarayıcılarda biraz sorunlu olabilir.
 • Canva’ya kaydolun veya planlarını ve fiyatlarını kontrol edin.

Creatopy BannerSnack

Grafik tasarım bilgisine sahip olmayan veya çok az bilgisi olan bir meslekten değilseniz, Bannersnack hayat kurtarıcı olabilir. Bu var bir go-to aracı dinamik banner reklamlar oluşturmaya yönelik bloglarınızda veya web siteleri için.

Son teknoloji editörü ile, yeni ürününüzü pazarlamak için mükemmel afişi oluşturmak için ne kodlama ne de tasarım becerilerine ihtiyacınız var.

Bir afiş görsel olarak oluşturmak için sürükle ve bırak mekanizmasına sahip temiz bir arayüzle birlikte gelir. En sevilen şey, Bannersnack’i kullanarak animasyonlu banner reklamlar oluşturabilmeniz.

Ayrıca, profesyonel olarak tasarlanmış bir dizi şablon, vektör küçük resim, yazı tipi ve çok sayıda ücretsiz stok fotoğraf kitaplığı sunar.

Ücretsiz Reklam Tasarımları arasında afişler, JPEG, PNG, GIF, Flash, HTML5 ve MP4 gibi bir dizi dosya biçiminde kaydedilebilir. Ayrıca, bir web sitesine bir afiş yerleştirmeye izin verir ve ayrıca yerleştirmeler için analitik ve ısı haritası bilgileri sağlar.

Creatopy BannerSnack Ücretsiz Plan Neler Sunuyor

Ücretsiz reklam tasarımları planı oldukça basit, ancak platformu test etmenin faydalı olduğunu kanıtlıyor. Sınırlı özellikler ve kaynaklar sunar ve tasarımlar bir filigran içerir. Ayrıca, bu planda animasyonlu bir başlık indiremezsiniz. Ancak, başlığı yerleştirebilir ve analizini kontrol edebilirsiniz.

Creatopy BannerSnack Profesyonel Plan Neler Sunuyor

Creatopy ‘nin premium planları her şeyden çok daha fazlasını sunar. Daha fazla afiş oluşturursunuz, afişlerde filigran yoktur ve paket daha fazla yazı tipi, küçük resim, fotoğraf ve şablon sunar.

Örneğin, Pro planı, herhangi bir sayıda statik veya animasyonlu banner oluşturmanıza ve bunları herhangi bir formatta indirmenize izin verir.

Creatopy Artıları

 • Sürükle ve bırak destekli basit ve sezgisel arayüz.
 • Dosyaları AMP ve HTML5 gibi çeşitli biçimlerde kaydeder.
 • Katmanlı fiyatlandırma , gereksinim başına bir plan seçmenize olanak tanır.
 • Bannerların doğrudan web sitenize yerleştirilmesine izin verir.

Creatopy Eksileri

 • Sınırlı freebies – ücretsiz hesap başına 10 afiş.
 • Benzer araçlara kıyasla fiyatlandırma biraz yüksek.

Snappa Reklam Tasarım Programı

Snappa, çarpıcı görsel grafikler oluşturmanızı sağlayan bir grafik tasarım aracıdır. Creatopy’nin aksine ve Canva gibi reklamlar, bloglar ve web siteleri ve sosyal medya platformları için grafikler oluşturabilirsiniz.

Basit arayüzü, tasarım becerilerine sahip olmadan grafikler oluşturmanıza, indirmenize ve paylaşmanıza olanak tanır.

Mevcut bir tasarım şablonunu seçebilir ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz. It has fonksiyonel bir grafik editörü görüntüleri düzenleme ve üzerlerinde animasyonlar ve efektler ekleyerek sağlar.

Bir yazı tipi kitaplığı, simge stok fotoğrafları ve diğer grafiklerle birlikte gelir ve ayrıca ekipler halinde işbirliği ve paylaşıma izin verir.

Snappa Ücretsiz Plan Ne Sunuyor

Snappa ‘yı öne çıkaran şey, telifsiz olarak sunulan binlerce ücretsiz grafik ve fotoğrafa sahip olmasıdır. Ayrıca ücretsiz planında 5.000’den fazla şablon sunar. Ancak, ayda üç indirme, sosyal medya paylaşımı, Buffer ile entegrasyon ve ekip işbirliği seçeneği yoktur.

Snappa Profesyonel Planlar Ne Sunuyor

Tabii ki, Snappa ‘nın premium planları size tüm bu ek özelliklere erişim sağlar. Dahası, aylık sınırsız indirme, sınırsız sosyal medya paylaşımı, özel yazı tipi yükleme seçeneği ve birkaç özellik daha elde edersiniz.

Snappa Artıları

 • Uygunluk ücretsiz stok fotoğrafları 1.000.000’dan ücretsiz ve grafik.
 • Kolay bir sürükle ve bırak mekanizmasına sahip sezgisel arayüz .
 • Ekipler arasında işbirliğini ve tasarımları paylaşmayı destekler .

Snappa Eksileri

 • Sınırlı ücretsiz indirme – ücretsiz bir hesap için ayda 3.
 • Premium planları , yukarıdaki araçlardan biraz daha pahalıdır.
Venngage Tasarım Aracı

Venngage tasarım aracı, infografikler, grafikler, afiş reklamlar ve diğer görsel grafikler oluşturmak için Canva gibi standart bir görsel tasarım aracıdır.

Basitçe şablonları özelleştirmenize ve çekici grafikler oluşturmanıza olanak tanır. Sadece bir şablon seçmeniz, görseller eklemeniz ve tasarımı özelleştirmeniz yeterlidir.

Yazılım, sosyal medya platformları için afiş reklamlar veya afişler gibi birçok gereksinime uyan iyi tasarlanmış şablonlarla stoklanmıştır. Sınırsız infografikler, simgeler, grafikler ve geniş bir yazı tipi dizisi sağlar. Canva gibi Venngage, kullanıcılarının ekipler oluşturmasına ve paylaşılan projeler üzerinde çalışmasına olanak tanır.

Venngage Ücretsiz Plan Neler Sunuyor

Afişler veya grafikler PNG, PDF ve etkileşimli PDF gibi çeşitli formatlarda dışa aktarılabilir. Bununla birlikte, ücretsiz reklam tasarımları planı, yukarıdaki araçların aksine sınırlı özellikler sunar. Yalnızca 5 şablon oluşturabilirsiniz ve afişler, ekiplerde işbirliği desteği olmadan markasıyla oluşturulur.

Profesyonel Planlar Neler Sunuyor

Premium planları çok daha fazlasını sunar. Sınırsız infografiklere, iş ve premium şablonlara, tablolara ve simgelere, ekip işbirliği seçeneklerine, öncelikli desteğe ve çok daha fazlasına erişim sağlar.

Venngage ayrıca özel markalamayı destekleyerek şirket logosunu şablonlar tasarlamak için önceden yüklemenize olanak tanır.

Artıları

 • Sadece birkaç tıklama ile mevcut tasarımların markalaşmasını destekler .
 • Ücretsiz planı, Creatopy ve Canva’nın aksine son derece kısıtlayıcıdır .
 • Ekipler arasında paylaşılan projelerde işbirliğini destekler .

Eksileri

 • Sınırlı freebies – ücretsiz planda hesap başına 5 infografik.
 • Creatopy gibi yukarıdaki araçlara kıyasla daha yüksek fiyatlandırma.

BeFunky Reklam Tasarım Aracı

BeFunky, Canva gibi görüntüleri düzenlemeye ve çekici grafikler oluşturmaya yardımcı olan hepsi bir arada bir yaratıcı platformdur. Diğerleri gibi sürükle ve bırak destekli basit bir arayüze sahiptir.

BeFunky, temelde diğerlerinden farklı olarak bir afiş ve bir kolaj oluşturucuya uzanan inanılmaz bir fotoğraf editörüdür. Çeşitli şablonlar sağlayarak tüm afiş tasarlama ve düzenleme sürecini kolaylaştırır. Ayrıca, bunları yazı tipleri, simgeler ve diğer grafiklerle kişiselleştirmenize ve düzenlemenize olanak tanır.

Onu benzersiz kılan şey, bu listedeki diğer araçların aksine, afişler veya başka herhangi bir grafik oluşturmak için bir hesap açmaya gerek olmamasıdır.

Ardından, fotoğraf editörü, görüntülerden nesneleri silmenize, toplu işlemeyi kullanarak yüzlerce fotoğrafı düzenlemenize ve bunları mükemmel bir şekilde rötuşlamanıza olanak tanır.

Ücretsiz plan Ne Sunuyor

Bununla birlikte, ücretsiz planı, diğer araçların aksine, gereksinimlerinizin çoğu için iyi çalışır. Sen edebilirsiniz grafik herhangi bir sayıda indirmek bu listedeki diğer araçların temel sınırlamadır. Ayrıca, tüm şablonları ücretsiz planda alırsınız.

Profesyonel planlar ne sunuyor

Premium planı, daha fazla özellik ve grafik sunarak sizi teşvik eder. Binlerce premium görsel, simge ve çıkartma da alırsınız. Ardından, Kaplamaları , grafiklerinize yeni bir yaratıcılık katmanı eklemenizi sağlar.

Artıları

 • Bu listedeki araçlar arasında en uygun fiyatlı afiş oluşturucu .
 • Diğerlerinden farklı olarak afiş oluşturmak için kayıt gerekli değildir .

Eksileri

 • Diğerlerinin aksine, ekipler arasında işbirliği için destek yok.

Bir afiş tasarlamak için motivasyonunuz ne olursa olsun, Creatopy, özellikle banner reklamlar olmak üzere mükemmel pankartı oluşturmak için en iyi araçtır. Ancak çoğu özelliğe sahip ücretsiz bir araç arıyorsanız Canva veya BeFunky’yi seçebilirsiniz.

Bonus

Envato Elements Ücretsiz Premium Üyelik Kupon Kodu ve Promosyon için devam edin… Web sitesi şablonları, grafikler, ses dosyası, videolar, logolar, illüstrasyon, şablonlar, yazı tipi, HTML şablonları, WordPress temaları ve çok daha fazlası.

Güncel Kalın okumaya Devam edin: Artırılmış Gerçeklik Reklamları ve Reklam Şirketlerinde Rolü

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Reklam tasarım programlarının bazıları çok karmaşık. Dışarıdan bakıldığında basit gibi görünse de gerçekten ne kadar kompleks programlar olduğunu çok güzel anlatmışsınız.

 2. Bu bilgi benim işime yaradı Çok teşekkür ederim Bu sayede en iyi 5 reklam uygulamasını Öğrenmiş oldum ücretsiz bir şekilde

 3. Yeni ürünler ve sosyal medya hesaplarım için böyle profesyonel programlara ihtiyacım vardı tasarimlarimizda kolaylastiran yazı olmuş ve detaylı şekilde okuyup feyz aldım uygulamaya geçiyorum teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu