Endüstriİş Teknolojisi

Hiper Otomasyon ve Akıllı Otomasyonun İşletmelerde Benimsenmesi

Hiper Otomasyon ve Akıllı Otomasyonun İşletmelerde Benimsenmesi. İşletmeler, mümkün olan her yerde Akıllı Otomasyonu uygulamak için Hiper Otomasyonu benimsiyor.

İşetmelerde Akıllı Otomasyonu Uygulamaları İçin Hiper Otomasyon

Yenilikler, otomasyon ve dijitalleşmeyi getirerek iş sektörünü alt üst ediyor. Lojistik ve tedarik zincirini otomatikleştirebileceğimizi hiç düşündük mü? Bunu unutun, yapay zekanın akıllı evlere ve şehirlere giden yüksek etkisini hayal edebildik mi?

Her şey ne kadar sürede oldu, 10 yıl mı? Evet, şu anda hızlı dijital dönüşümden geçen ve en son teknolojileri sık sık geliştiren bir dünyada yaşıyoruz. İşletmeler, iş verimliliğini ve büyümesini artırmak için hızla Robotik Süreç Otomasyonu ‘nu benimsedi.

Bizler insanız ve arzularımız, özellikle teknoloji kolaylık ve rahatlığı artırabilirse, bu kadar çabuk bitmez. Hiperotomasyon tam olarak böyle bir şey vaat ediyor.

Okumaya Devam Edin: En İyi 10 Açık Kaynak Robotik Süreç Otomasyonu RPA Aracı

Çoğumuz, endüstrilerdeki Hiperotomasyon hakkındaki mevcut aldatmacaya aşina oluruz. En İyi Stratejik Teknoloji Eğilimleri 2021 ‘deki en önemli teknolojik trendlerden biriydi. Hiperotomasyonun bir organizasyonda otomatikleştirilebilen her şeyin otomatikleştirilmesi gerektiği fikri olduğundan bahsediyor.

İş süreçlerinin tam otomasyonu, adapte edilmesi çok ilginç bir tekniktir. Hiperotomasyon, yalnızca kural tabanlı otomasyon gerçekleştiren RPA ‘dan farklı olarak uçtan uca iş süreçlerinin otomasyonunu sağlar.

RPA, AI ve makine öğrenimi, Akıllı Otomasyon veya hiperotomasyonu sağlamak için birleştirilmiştir. Yapılandırılmamış verilerin bol akışı ve akıllı veri analitiğine duyulan ihtiyaç, tam bir otomasyon stratejisinin benimsenmesine yol açtı.

Küresel Hiperotomasyon Pazarı ‘nın 2019-2027 arasında 23,7 milyar ABD Dolarını aşarak %19 YBBO ile büyümesi bekleniyor.

Hiperotomasyonun İş Operasyonlarında Düzene Faydası

Hiperotomasyonun, işletmeleri iş operasyonlarını düzene sokmak için dahil etmesini etkileyen birçok faydası vardır. Bazılarına bakalım.

Karmaşık iş süreçlerinin uçtan uca otomasyonu ve işgücü katılımı yoluyla iş silolarını ortadan kaldırır. Dijital dönüşümü geliştirmek için hiperotomasyon, verileri ve işlemleri birbirine bağlayarak bir organizasyondaki herkesi birbirine bağlar. Dijital bir iş gücü, akıllı otomasyonun sonucudur .

  • Zaman alıcı ve tekrarlayan görevleri maksimum hız ve doğrulukla alır. Böylece çalışanların daha yetenekli görevlere odaklanmasını sağlar.
  • Hiperotomasyon, tehdit algılama hızını artırarak bir kuruluşun çevikliğini artırır, kuruluşa yönelik daha iyi görünürlük, gerçek zamanlı doğru veri işleme ve akıllı iş öngörüleri sağlar.
  • Hiperotomasyon, RPA ‘nın aksine, büyümeyi ve üretkenliği artırmaya yardımcı olan verimli iş öngörüleri ve tahminleri sağlayabilir. Günümüzde endüstriler, eğilimlerin ve kusurların tanımlanmasını sağlayabilecek hızlı, veriye dayalı kararlar talep ediyor. Akıllı otomasyon, kapsamlı ve son teknoloji araçlarla bunu besleyebilir.

İlgili Makale: Hiper Otomasyon, IoB Veri Güvenliği

Hiperotomasyon tüm endüstriler tarafından kullanılabilir. Akıllı botların otomatik olarak oluşturulması ve bunlardan veri odaklı içgörüler elde edilmesi, bir işletmenin geleceğini tahmin edebilir.

Dijital dönüşüm ve akıllı otomasyon, birçok işletmenin stratejik gündeminde yer almaktadır. Birlikte çalışabilirliği artırmak ve tutarlı yeniliğe izin vermek, işletmenin büyümesi ve başarısı için önemlidir.

Rekabet avantajı içinde kalmak için işletmeler hiperotomasyonu önemli bir iş hedefi olarak görmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu