Endüstri
Trend

En İyi 10 Açık Kaynak Robotik Süreç Otomasyonu RPA Aracı

En İyi 10 Açık Kaynak Robotik Süreç Otomasyonu RPA Aracı. Robotik süreç otomasyonu (RPA), hızla gelişen bir kurumsal yazılımdır.

Açık Kaynak RPA Araçları

Robotik Süreç Otomasyonu kuruluşların sıkıcı, tekrarlayan ve basit görevleri otomatikleştirmesine yardımcı olur. RPA, BT süreçlerini ve verimliliklerini önemli ölçüde iyileştirdiğinden, birçok işletme şeffaflık sunduğu ve lisans ücretlerini düşürdüğü için artık açık kaynaklı RPA Ekosistemi ‘ne yöneliyor.

Açık kaynaklı RPA araçları, herkesin erişimine açıktır ve belirli bir amaca sahip kuruluşlar tarafından yönetilir. Bu araçlar, şirketlerin otomasyon projelerinden en iyi şekilde yararlanmasına olanak tanır.

Açık kaynaklı RPA ekosistemi işletmelere çok sayıda fayda ve en iyi uygulama sağlasa da, şu anda emekleme aşamasında.

Kurumsal projelerinizin yatırım getirisini artırmaya katkıda bulunabilecek en iyi 10 açık kaynaklı RPA aracını sizler listeledik.

Açık Kaynaklı RPA Aracı TagUI

TagUI , kullanıcıların masaüstü web, fare ve klavye eylemlerini kolayca otomatikleştirmelerine olanak tanıyan açık kaynaklı, platformlar arası, komut satırı RPA aracıdır. Bu araç, talep üzerine veya sabit bir programa göre yapılabilen otomatik bir bilgisayar tabanlı süreci çalıştırmayı temsil etmek için akış terimini ve ilişkili akış kavramını kullanır.

TagUI ayrıca Windows, macOS ve Linux için R ve Python entegrasyonunu sağlar ve Apache 2.0 lisansı altında mevcuttur, bu da onu ticari ve ticari olmayan kullanım için ücretsiz kılar.

Açık Kaynaklı RPA Aracı Open RPA

Open RPA, kullanımı kolay bir açık kaynaklı RPA aracıdır. Ana RPA aracı satıcıları gibi sürükle bırak arayüzüne sahiptir. Aynı Windows yazılımını kullanır – Windows Workflow Foundation. Kullanıcılar OpenFlow ile Open RPA ile yapılan Orkestrasyon Otomasyonunu birleştirebilirler.

OpenFlow, RPA’nın ötesinde otomatikleştirmek için olay tabanlı iş akışı motoru NodeRED ile entegre olur. Node-Red, Web kullanıcı arayüzüne sahip Açık kaynaklı bir iş akışı motorudur. Açık RPA, birçok kullanıcıyı ve iş akışı durumunu desteklemek için Düğüm Kırmızısını genişletmiştir.

Açık Kaynaklı RPA Aracı Robocorp

Popüler açık kaynaklı otomatik test çerçevesi olan Robot Çerçeve projesi üzerine inşa edilmiş başka bir açık kaynaklı RPA aracıdır.

Araç, üç bileşenden oluşur: İhtiyaç duyulan her şeyi tek bir yerde toplamanın kolay bir yolunu sağlayan Robocode Lab. Robocloud kullanıcıların yazılım robotlarını hemen çalıştırmasına olanak tanır. Ve yazılım robot geliştiricileri için sürekli büyüyen bir öğrenme materyalleri ve dokümantasyon havuzu olan Robohub.

RPA OpenBots

OpenBots, uçtan uca açık kaynaklı bir RPA otomasyon platformu sunar. Süreç keşfi ve geliştirmeden otomasyon düzenleme ve program yönetimine kadar, otomasyon platformundaki her araç tüm kullanıcılar için ücretsizdir.

OpenBots, TaskT Açık Kaynak projesine dayanmaktadır. Kendini işine adamış bir kurum içi topluluk ekibine ve kullanıcılara 7/24 yardımcı olmaya hazır bir kamu topluluğuna sahiptir.

Robot Framework

Genel bir açık kaynaklı otomasyon çerçevesidir. Test otomasyonu ve robotik süreç otomasyonu için kullanılabilir. Robot Çerçevesi açık ve genişletilebilirdir ve güçlü ve esnek otomasyon çözümleri oluşturmak için neredeyse tüm diğer araçlarla entegre edilebilir.

Yazılım geliştirmede kullanan birçok endüstri lideri şirket tarafından aktif olarak desteklenmektedir. İnsan tarafından okunabilen anahtar kelimeler kullanarak kolay söz dizimine sahiptir. Yetenekleri Python veya Java ile uygulanan kütüphanelerle genişletilebilir.

taskt

taskt, .NET Framework tarafından desteklenen ücretsiz ve açık kaynaklı bir RPA çözümüdür. Kullanıcıların tekdüze ve tekrarlayan görevleri basit ve özelleştirilebilir komutlarla otomatikleştirmesine olanak tanır.

Eskiden sharpRPA olarak bilinen taskt, bir kişinin yapacağı eylemleri taklit ederek hem web hem de masaüstü uygulamalarında otomasyon gerçekleştirebilir. Bu araç, veri girişinden rapor oluşturmaya kadar görevleri otomatikleştirebilir. Ticari ve ticari olmayan kullanım için ücretsizdir.

Automagica

Automagica, açık kaynaklı bir Phyton RPA kitaplığı sağlayan, ticari olmayan amaçlara yönelik ücretsiz bir açık kaynaklı araçtır. Ücretsiz bir araç olarak, ticari kullanımlar hala ticari bir lisans gerektirmektedir.

Bu, onu öğrenmek, denemek ve prototip oluşturmak isteyen kişiler için potansiyel olarak üstün bir seçenek haline getirir. Automagica, kullanıcıların tüm dijital iş gücünü tek bir yerden yönetmelerine olanak tanır.

Robin

Robin, RPA yazılım botları oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı ve etkili bir programlama dilidir. Kullanıcıların basit sözdizimi ile öğrenmelerini kolaylaştırır ve .Net CLR üzerinde çalışır.

Robin ile kullanıcılar otomasyonlarını veya yazılım botlarını oluşturabilirler. Ayrıca, kullanıcıların mevcut kitaplıkları kullanmalarına veya kendi modüllerini oluşturarak genişletmelerine olanak tanır.

AutoHot Key

AutoHot Key, Windows için basit ve etkili bir açık kaynaklı RPA otomasyon aracıdır. Klavye kısayolları – tuş / kısayol tuşu üretimi için kullanılabilir.

Fare tıklamaları otomasyonu; form doldurma otomasyonu; sık kullanılan ifadeler için kısayollar; belgeleri, web sitelerini vb. tuş vuruşlarıyla açma. Özellikleri, öğrenmesi kolay yerleşik komutları, başlangıç ​​dostu ve komut dosyası tabanlı otomasyonu içerir.

UI.Vision

UI.Vision RPA yazılımı, üç RPA aracını bir araya getirir. Görsel Tarayıcı Otomasyonu ve UI Testi, Windows, Mac ve Linux için Görsel Masaüstü Otomasyonu ve Selenium IDE ++.

Eskiden Kantu olarak bilinen bu araç, Windows, Mac ve Linux’ta web ve masaüstü uygulamalarını otomatikleştirir. UI.Vision RPA, masaüstü kullanıcı arayüzü otomasyonu için yerel uygulamalarla genişletilebilen ücretsiz bir açık kaynaklı tarayıcı uzantısıdır.

Diğer Otomasyon ve Endüstri haberleri için okumaya devam edin…

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. UI.Vision yazılımı 3 ışletim sistemini rpa araclarinda bir araya getirmesi büyük avantaj

  2. Sirketimizde open rpa robotik otomasyona gecmeye calisiyoruz. Bu konuda da bilgilendirme yapar misiniz?

  3. Robot framework ve UI.Vision favorimiz. Açık kaynaklı RPA otomasyon sistemlerine geçiş teşvik edilmeli fakat biraz daha geliştirilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu