Drone

Drone Emlak Fotoğraf Çekimi | Emlak Fotoğrafçılığı İçin Drone

Drone ile Emlak Fotoğraf Çekimi | Emlak Fotoğrafçılığı İçin DroneEmlak drone fotoğrafçılığı, drone pilotlarının drone ile para kazanmanın en popüler yollarından biridir.

Emlak Fotoğrafçılığı İçin Drone

Pazarlama, drone pilotları için en yaygın emlak işi türlerinden biridir; bu, bir emlakçının, onu satmasına yardımcı olmak için bir mülkün havadan çekimlerini yapması için bir drone pilotu tutmasıdır.

Hava fotoğrafları, videolar ve 3D modeller, bir mülkün potansiyel alıcılar için canlanmasına yardımcı olabilir. Ve bu özellikle daha büyük bir mülk olduğunda doğrudur.

Drone pilotlarının fotoğraf çekmek için kiraladığı en yaygın mülk türlerinden bazıları şunlardır:

  • Konut gayrimenkulü: Evler, konut geliştirmeleri ve topluluklar
  • Ticari gayrimenkul: Alışveriş merkezleri, alışveriş merkezleri, iş kompleksleri, golf sahaları, oteller ve otel tesisleri
  • Geniş arazi alanları: Büyük mülkler, golf sahaları, çiftlikler ve çiftlikler

Bu kılavuzda, profesyonel fiyatlandırma ipuçları ve nasıl müşteri bulacağınız da dahil olmak üzere emlak drone fotoğrafçılığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alıyoruz.

Drone Emlak Fotoğraf Çekimi İçin Drone Özellikleri

Emlak Drone Fotoğrafçılığına yönelik drone listemize dalmadan önce, emlak işlerinde kullanmak üzere kameralı drone alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var:

Kameranın Kalitesi: Profesyonel çekimler yapmanıza olanak sağlayacak kadar yüksek kaliteye sahip, profesyonel düzeyde bir kamera isteyeceksiniz.

Pil Ömrü: Ortalama bir konut çekimi için yaklaşık bir saatlik uçuş süresine ihtiyacınız olabilir ve ticari bir çekim için daha da fazlasına ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle drone’nuzu seçerken bunu aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun. İstediğiniz son şey, bir işin ortasında pillerin bitmesidir.

Uçuş Modları: Bazı drone’lar, DJI’ın Akıllı Uçuş modları gibi, otomatik olarak özel çekimler yapmanızı sağlayan, önceden programlanmış özel uçuş modlarıyla birlikte gelir. İster yeni olun ister deneyimli bir profesyonel olun, bu modlar emlak müşterileriniz için dinamik çekimler yapmak açısından yararlı olabilir.

Yük Seçenekleri: Tecrübeniz arttıkça drone’unuza farklı bir kamera eklemek isteyebilirsiniz; bu da drone’nuzun özelleştirilmiş taşıma yüklerine izin verip vermediğini düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Artık dronunuzda arayacağınız şeyleri ele aldığımıza göre, emlak drone fotoğrafçılığı için önerilen kameralı dronelar listemize dalalım.

Emlak Fotoğrafçılığı İçin Müşteri Bulma

Drone emlak fotoğrafçılığına yeni başladığınızda ilgi çekmek biraz zor olabilir.

Bir portföyünüz yoksa nasıl müşteri kazanırsınız? Müşteriler olmadan nasıl bir portföy oluşturursunuz?

Emlak drone fotoğrafçılığında müşteri çekmenin en yaygın yollarından bazıları şunlardır:

  • “Serbest Çekim” Yaklaşımı
  • Ağızdan çıkan söz
  • Drone Pilot Ağları
  • İş Web Sitelerinde Ara

“Serbest Çekim” Yaklaşımı

Drone emlak fotoğrafçılığı / videografisi çalışmaları portföyü oluşturmanın ve müşteri tabanını büyütmenin yaygın yollarından biri, müşterilere ücretsiz iş sunmaktır.

Halihazırda bir fotoğrafçılık işiniz olsa bile, yeni bir iş türüyle kendinize yer edinmek zor olabilir. Müşterilere ücretsiz bir çekim teklif etmek, güvenilirlik oluşturmanıza yardımcı olurken aynı zamanda yeni nişinizde portföyünüzü oluşturmak için daha fazla çalışma elde etmenize ve sunduğunuz yeni iş türü için adınızı duyurmanıza yardımcı olabilir.

Ağızdan Söz

Sizi bölgenizdeki bir emlakçıya kimin bağlayabileceğini görmek için mevcut ağınızı keşfedin.

İlk müşterinizi aldıktan sonra ikinci, üçüncü ve benzeri müşterilerinizi almak çok daha kolay olacaktır.

Drone Pilot Ağları

Bir drone pilotu ağı için emlak drone fotoğrafçılığı veya diğer türdeki görevleri (seçtiğiniz) yapın ve bir yandan ödeme almaya devam ederken özgeçmişinizi oluşturun.

İş Web Sitelerinde Arayın

İş ilanları sitelerden birine gidin, konumunuzu girin ve bölgenizde emlak drone fotoğrafçılığı veya ilgili işler için açık arama olup olmadığını görmek için ‘drone pilotu‘ veya ‘drone pilotu emlak‘ yazın.

Fiyatlandırma İçin Profesyonel İpuçları

Müşterinizin bütçesi küçükse, fiyatınızı değil, işin kapsamını azaltmayı teklif edin.

Rakiplerinizin ne kadar ücret aldığını öğrenin, böylece potansiyel bir müşterinin sizi neden rakipleriniz yerine işe alması gerektiğine dair gerçekleri sunabilirsiniz.

Neden?” sorusunu yanıtlamaya hazır olun. Fiyatlarınız hakkında. Matematiği yukarıdan paylaşabilmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır ancak çoğu insanın (Yatırım Getirisi) odaklanacağını unutmayın. Potansiyel müşterilerinizi, mülklerini daha hızlı satmalarına yardımcı olarak sizden yapacakları harcamaların onlara daha fazla para kazandıracağına ikna edebilirseniz, hava fotoğrafçılığı hizmetleriniz kendilerini satacaktır.

Daha Fazla Oku:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu