İş TeknolojisiTeknoloji Haberleri

Yapay Zeka Destekli Sanal Etkinlikler

Yapay Zeka Destekli Sanal Etkinlikler. İşletmeler yapay zeka sayesinde sanal olayların değerlerini ilk elden deneyimledi.

İşletmelerde AI Destekli Çevrimiçi Etkinlikler

Koronavirüsün hayatımızı sardığı zamandan beri yapay zeka, evden çalışma ve ayrıca evden eğlence kültürünün kolaylaştırılmasında önemli bir rol oynadı. AI, çevrimiçi toplantılar, sanal etkinlikler, basın bültenleri, ürün lansmanları ve müşteri konferanslarından en belirsiz zamanlarda aklı başında kalmamızı sağladı.

2020, işletmeler çalışma biçiminde büyük bir değişiklik yaşadı. Bir bakıma, teknolojinin sadece işletmeler için değil, hükümetler için de herkesin bağlantıda kalmasına yardımcı olarak kurtarıcı olduğu kanıtlandığında, işletmeler en çok etkilenen ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

Çevrimiçi etkinlikler, konferanslar ve web seminerleri, işletmeler ve genel halk arasında giderek daha popüler olmaya devam etti. Zoom, Skype, Google Meet, Microsoft Teams vb. Gibi işbirliği araçlarını hızla benimsedi.

2020, organize etmek, planlamak ve yürütmek için çevrimiçi etkinlik platformlarına odaklanmayı getirdi sanal toplantılar, sergiler ve diğer şeyler. Bu, acil bir son çare olmasına rağmen, maliyet tasarrufu, ölçülebilir yatırım getirisi ve hızlı kitle içgörüleri gibi değer kattığı için bazı yönlerden geleneksel yöntemlerden daha etkili olduğunu kanıtladı.

Yapay Zekaya Daha Fazla Enerji

Dünya çapında sanal etkinlik pazarı 2019’da 77.98 milyar dolardı ve 2020’de o kadar hızlı büyüdü ki, 2027’ye kadar 404 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Salgından etkilenen BT, perakende, sağlık hizmetleri, otomotiv ve eğitim gibi birçok sektör aktif olarak sanal etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı. Dahili eğitim, basın bültenleri, ürün lansmanları, ekip toplantıları vb. Faaliyetler sanal rotayı takip ediyor ve yavaş yavaş bir istisna olmaktan çok bir norm haline geliyor.

Yapay zeka sanal olayları yönlendiren yapay zeka botları, izleyiciler için sanal arkadaşlığı kolaylaştırıyor. Müşteri katılımını iyileştiriyor, kişiselleştirilmiş deneyim ve talep artışı sağlıyor. Örneğin, şirketler, etkileşimin davranış kalıplarını gözlemlemek ve öğrenmek için makine öğrenimi teknolojisini kullanabilir.

Gelecekteki Sanal Olaylar

COVID-19’dan önce, toplam pazar harcamasının yaklaşık % 40’ı fiziksel olaylara tahsis edildi. Ancak, COVID-19 nedeniyle işletmeler için küresel ortam giderek daha zor hale geldikçe, sahadaki etkinlik harcamaları, şirketler sanal etkinlikleri memnuniyetle karşıladıkça ciddi bir düşüş gördü.

Birçok işletme, olayların büyümelerinin büyük bir parçası olmaya devam edeceğine inanıyor ve pazarlamacıların yaklaşık % 80’i, işletmelerin çevrimiçi etkinlikleri daha fazla desteklediğini iddia ediyor. Çünkü teknolojinin benimsenmesi artık bir engel değil, bir gereklilik.

Yapay zeka güç sanal olay platformları devam şirketlerin işlerine değer katmak için veri ve analiz avantajını yararlanarak. Yatırım getirisinin arttığını ve daha fazla sayıda üretildiğini görmek, daha iyi pazar mevcudiyeti ve sektörün ayakta kalmasını sağlar.

Etkinlik endüstrisinin gidişatı, sanal etkinliklerin, seyahat süresinden ve maliyetinden tasarruf sağladığı için C düzeyindeki yöneticiler için uygun bir alternatif olarak algılandığını gösteriyor.

Sanal olayların bir başka avantajı da erişilebilirliktir. Tüm cihazlarla uyumlu platformlar ile etkinlikler her yerden deneyimlenebilir ve barındırılabilir. Bu, sanal etkinlik pazarlamacıları ve çevrimiçi olarak dahili etkinlikler düzenlemeye başlayan şirketler için birçok fırsat sunuyor.

Sağlık sektörü ve ilaç endüstrisi, bilgi paylaşımı, ağ paylaşımı, eğitim ve tartışmalar için kullanılan tıbbi konferanslara ev sahipliği yapmak için sanal etkinlik platformlarını kullanıyor.

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve yapay zeka odaklı botlar, altın madeni olduğunu kanıtlayan sanal olaylardan maksimum veri çekiyor. Bu, mükemmel deneyimler sunmak için sanal etkinlikleri daha akıcı, odaklanmış, hedeflenmiş ve kişiselleştirilmiş hale getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu