İş TeknolojisiTeknoloji Haberleri
Trend

2021 Güncel ve Gelecek 5 Seyahat Teknolojisi Trendi

2021 Güncel ve Gelecek 5 Seyahat Teknolojisi Trendi. DSÖ, Covid’i küresel bir salgın olarak ilan ettikten hemen sonra, zarar verebileceği her sektörü vurdu.

Seyehat Sektöründe Salgın Riski Nedeniyle Düşüş

Her ülkenin ekonomisi muazzam bir şekilde düştü. Eğitim, işletmeler, moda ya da Seyahat Endüstrisi olsun, hiç kimseye merhamet etmedi.

Ancak özellikle seyahat sektörünü görürseniz anketler, Covid’e yakalanma riski nedeniyle yolcu hacminde %50’lik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Kilitlemelerin başlamasından bu yana, çeşitli ülkeler Covid ve türevlerinin yayılmasını önlemek için seyahatleri yasakladı.

Bu nedenle, birçok insan evde kalmak zorunda kaldı ve bundan nefret ediyorlardı. Sosyalleşmeyi ve seyahat etmeyi seven insanlar için bugün sinir bozucuydu.

Ancak modern bir sorunun modern bir çözüm gerektirdiği meşhur bir sözdür! İşte bu yazıda, 2021 yılının 5 seyahat teknolojisi trendinin listesini veriyoruz:

Seyahat Teknolojisinde Yolcularda Dijital Kimlik

Yolcuları tanımlamanın eski geleneksel yöntemlerine bakarsanız, sizi uçağa binişten ve sonunda uçağa götürmek için bir pasaport gerektiğini görürsünüz. Bununla birlikte, teknolojide muazzam bir büyüme oldu. İnsanlar daha temassız yöntemlere geçiyor.

Dahası, Covid’e yakalanmayı önlemek için, uçakta temassız bir yolun olması bizim için çok önemli hale geldi. Dolayısıyla bu amaç için dijital kimlik en iyi çözümdür.

Artık pasaporta ihtiyacınız yok, verilerinizi online olarak kaydedebilir ve Covid riski olmadan kolayca uçağa binebilirsiniz.

Otel ve Rehberli Turlarda Çevrimiçi Rezerve

Artık herhangi bir güçlük çekmeden oteli ziyaret etmeden önce otelinizin rezervasyonunu yapabilirsiniz. Ayrıca paketi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre seçebilirsiniz.

Birçok çevrimiçi web sitesi, çeşitli ülkeler için birleşik fırsatlar sunar ve nominal bir pakete sahiptir. Hangi ülkeyi ziyaret edeceğinizi daha iyi anlamak için, paketi seçmeden önce o ülkenin belirli bir seyahat hikayesini de görüntüleyebilirsiniz.

Kendiniz için en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Aynı şey rehberli turlar için de geçerli. Birçok web sitesi size rehberli hizmetler sunar, böylece zamanınızı değerlendirebilir ve geçirdiğiniz tüm günlerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen gerçeklere ek olarak, güvenlik belirli alanlarda bir sorun olabilir. Bu nedenle, rehberli bir tur sizi potansiyel olarak tehlikeli yerlerden koruyabilir.

Size o yerin temel alanları ve tarihi boyunca rehberlik edebilir. Örneğin, Tanzanya’daki (güzel bir turistik yer) Kilimanjaro Dağı’nı ziyaret ediyorsanız, rehber, dağın tüm çıkışlarını keşfetmenize yardımcı olabilir.

Sesli Aramalar ve Sohbet Robotları

Tüm yolculuğun müziksiz tadını çıkarmak kaçınılmaz. Bununla birlikte, dünyayı bağımsız olarak gezen bir bekarsanız, güvenliğinize dikkat etmelisiniz.

Bu nedenle, örneğin araba kullanırken şarkı söylemek zorlaşıyor. Ses uygulamalar burada kurtarıcı olabilir.

Bunlar Alexa, Bixby, google asistan ve çok daha fazlasını içerir. “Alexa, Rihanna’dan steal diamonds” demelisin ve boom, şarkı çalıyor.

Başka birinden sizin için takmasını istemekten daha hızlıdır ve sürüş sırasında dikkatinizi başka yöne çekmez.

Benzer şekilde, bir gezgin olarak, yerli olmadığınız için herhangi bir yön bilmiyorsunuz. Sizi yanlış yöne gitmekten veya sizi yanlış yönlendiren insanlara rastlamaktan kurtarmak için en iyisi sohbet robotundan yardım almaktır.

İlgili Makale: Chatbotlar Covid-19 Zamanlarında Otomasyon

Chatbot, belirli varış noktanıza gitmenize yardımcı olur. Yüksek sesle sormalısın. Yalnızca gezinmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sorularınızın herhangi birine yanıt verir.

Seyahat Teknolojisi Trendi Çevrimiçi Ödemeler

Otellerin online rezervasyonlarını yaptığınız gibi artık otel faturanızın online ödemelerini saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Otel resepsiyonuna maruz kalmanızı önlediği için uygun güvenlik sağlar. Çevrimiçi ödeme yöntemi kolay ve sorunsuzdur. Dahası, işlem uçtan uca güvenli olduğundan ve her şey kayıt altında olduğundan bu yöntem oldukça güvenlidir.

Robotların Tanıtımı

Çantanızın tamamı dolabınız olmadan seyahate çıkmanız imkansız. En azından kızlar için zorunludur.

Daha fazla bagaj, daha fazla kişinin onu belirlediğiniz odaya götürmesi gerektiği anlamına gelir. Bu, insanlara daha fazla maruz kalmaya ve dolayısıyla virüsü geliştirme riskinin artmasına neden olur.

Robot taşıyıcılar otellerde yeni bir trend. Sizin için odanıza bagaj taşırlar. Her geçen gün bir çok ilerleme ve gelişme var. Sadece bagaj taşıyıcı görevi görmez, aynı zamanda misafirlerin yemek hazırlamasına da yardımcı olabilir.

Bazı oteller onları temizlikçi olarak kullanırken, diğerleri onları müşterilerini selamlamak için kullanıyor. Bu yenilik çok verimli oldu.

Çeşitli otellerde kullanımının yanı sıra havalimanlarında da bulabilirsiniz. Havaalanlarında, silahları veya herhangi bir zararlı materyali tespit etmek için bunları kullanabilirsiniz.

Dahası, her uçağa binen kişi sayısını saymak ve hesaplamak için kullanabilirsiniz. Sonunda seyahati daha güvenli hale getirir.

Covid hayatınızı zorlaştırabilirse, teknoloji size yaşamak için kaldığınız günlerden en iyi şekilde yararlanmanız için çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. Bu kadar uzun süre evlerin içinde kalmak zor.

Herkesin bir molaya ihtiyacı var ve bu nedenle hepiniz bu teknolojilerden yararlanmalısınız. Henüz hiç kimse normal yaşama dönme özgürlüğüne sahip olmadığından, yukarıda tartışılan bu teknolojiler sizi virüsten korur.

Böylece eskisi gibi kaygısız olabilir ve eğlenebilirsiniz. En sevdiğiniz ülkeyi ziyaret etme veya dünya turuna çıkma planınıza devam edebilirsiniz.

Seyahat Teknolojisi Trendi bilmeli ve hakim olmalısınız. Bu yollar son derece kullanıcı dostudur. Bu imkanlar ile seyahat etmek daha kolay hale geliyor.

Güvenli ve hızlı bir işlem sağlamak için mükemmel oteli, tüm turistik cazibe merkezlerini ziyaret etmek için rehberli bir tur ve çevrimiçi ödemeleri seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu