Endüstri

2021 Enerji Sektörünü Etkileyecek En Önemli Konu Sürdürülebilirlik

2021 Enerji Sektörünü Etkileyecek En Önemli Konu Sürdürülebilirlik. COVID-19 ve sürdürülebilirlik, Enerji Endüstrisi ‘ni büyük ölçüde etkilemeye devam edecek.

COVID-19 ve 2021 ‘de Enerji Endüstrisini Etkileyen En Önemli Tema: Sürdürülebilirlik

COVID-19 ve sürdürülebilirlik, Enerji Endüstrisini büyük ölçüde etkilemeye devam edecek.

Dronlar, yapay zeka (AI), büyük veri, nesnelerin interneti (IoT), Bulut bilişim, sanal ve artırılmış gerçeklik (VR / AR), mikro şebekeler ve dijitalleşme gibi teknoloji temaları, endüstrinin birlikte çalışacak gibi görünmesi nedeniyle büyük önem taşıyacak en yüksek verimlilik ve güvenilirlik seviyeleri.

Enerji şirketleri, acil gereksinimlerine bağlı olarak, farklı teknoloji temalarıyla ilgili çeşitli bir yaklaşım benimseyeceklerdir.

Bulut bilişim ve VR ve AR temaları, pandemi sonrası yeni normal uzaktan çalışma ile ön plana çıkacak. Devam eden COVID-19 salgını, işletmeleri ve güç hizmetlerini uzaktan çalışmayı tercih etmeye zorladı ve bu, Bulut bilişim çözümlerinin iş sürekliliğini korumada bir rol oynadığı zamandır.

İlgil Makale: Güneş Enerjisi ile Suyu Tuzdan Arındırma Projesi

Kamu hizmetleri sektöründe bulut benimsemesinin 2021’de artması bekleniyor. Bulut’u ilk benimseyenler, bu çalkantılı COVID zamanlarından yararlanırken, daha önce Bulut bilişim çözümlerini benimseme konusunda endişeli olanlar şimdi bunları dağıtmayı planlıyor.

COVID-19 ayrıca AR ve VR teknolojilerine dayanan sanal işbirliği araçlarına yönelik talebin artmasına da yol açtı. Bu teknolojiler, gelişmiş güvenlik, uzaktan yardım ve gelişmiş üretkenlik gibi kullanım durumlarını kanıtlamıştır.

Devam eden COVID-19 salgını, enerji sektörü değer zincirindeki paydaşları da değişen seviyelerde etkiledi. Azalan nakit akışları, sınırlı iş gücü mevcudiyeti ve tüketici davranışındaki değişiklikler, COVID’nin elektrik sektörü üzerindeki etkilerinden bazılarıdır.

Salgın Öncesi Temiz Enerji Yatırımları

COVID-19 öncesi, temiz enerji geçişi hükümetlerin, kurumsal ajansların, geliştiricilerin ve yatırımcıların akıllarında ve politikalarında ön plandaydı.

Devam eden salgın nedeniyle, COVID’in zararlı etkisini hafifletmek için atılan adımların gidişatı, başlangıçta Yenilenebilir Enerji Endüstrisi ‘ne doğru ilerlemeyi engellemişti. Bununla birlikte, küresel olarak, pandemi krizi sırasında yenilenebilir enerji dayanıklılığını korudu ve bu muhtemelen 2021’e kadar devam edecek.

Elektrik talebinin salgın öncesi seviyelere dönmesi, düşük işletme maliyetleri ve öncelik nedeniyle 2021 boyunca yenilenebilir enerjilerde büyümenin devam etmesi muhtemeldir. Yenilenebilir enerji jeneratörlerinin düzenlemeler yoluyla şebekeye garantili erişimi.

Bu eğilimlere ek olarak, Yenilenebilir Enerji Endüstrisi yerel üretime doğru büyük bir değişime tanık olacak, tedarik zincirinin ithalata bağımlılığını azaltacak ve yeni yerli üretim tesislerinin kurulmasını teşvik edecek.

Pandemi, temiz hava ihtiyacının ve daha genel olarak sağlıklı değerlendirmelerin altını çizdi. COVID-19 nedeniyle emisyon azalması, çevrecilerin bu seviyeleri korumak ve gelecekte potansiyel bir krizden kaçınmak için daha fazla yenilenebilir enerji savunmasına yol açtı. Bu, yenilenebilir enerjiyi daha da artırmaya yardımcı olacaktır.

Enerji Sektörü haberlerini Okumaya Devam Edin…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu