İş Teknolojisi

Beklenmeyen Maliyetler ve Bulut Sunucu Altyapısının Maliyeti

Beklenmeyen Maliyetler ve Bulut Altyapısının Maliyeti. Beklenmeyen maliyetler genellikle bulut altyapısının maliyet etkinliğini ortadan kaldırır.

Bulutun Değerini En Üst Düzeye Çıkarmak İçin Kapsamlı Planlama Anahtarı

Maliyet etkinliği, işletmelerin Bulut Sunucu ‘ya geçmeye karar vermelerinin başlıca nedenleri arasındadır.

Bununla birlikte, birçok kuruluş ileriyi doğru şekilde planlayamadıkları ve genellikle beklenmedik maliyetlerle karşılaştıkları için önemli tasarruflar elde etmek için mücadele ediyor.

Bu, çoklu Bulut Hizmet sağlayıcısı, farklı iş yükleri üzerinde görünürlük ve bulut ortamları üzerinde kontrol sağlamadaki zorlukları açıklayan yeni bir rapor yayınlandı. Sonuç olarak, işletmelerin yarısından fazlası (%57) öngörülemeyen maliyetlerle karşılanmaktadır.

Bulut Sunucu Altyapısı raporu için anket yapılan kuruluşların beşte dördünden fazlası (%81) için gerekli içgörü eksikliği performans değerlendirmesini zorlaştırıyor.

Bu, çeşitli sorunlar için iyileştirici önlemleri uygulayamayacakları ve sonuç olarak bulut çözümlerinin verimliliğine zarar verdikleri anlamına gelir.

Ayrıca, yanıt verenlerin üçte birinden fazlası (%35), bulut platformlarının verimsiz kullanımı nedeniyle BT harcamalarını boşa harcadığını itiraf etti.

İlgili Yazı: AIOPS VE IA Özerk Dijital İşletme

Dikkate Alınması Gereken 3 Ana Bulut Mimarisi Bileşeni

Bulut Sunucu Altyapısı ile gerçek toplam sahip olma maliyetini tahmin ederken dikkate alınması gereken 3 ana bulut mimarisi bileşeni vardır: en iyi uygulama mimarisi, güvenlik, esneklik ve bulut bağlantısı.

İşletmelerin yalnızca bu üç faktörü anlayarak bulut yatırımlarından maksimum değer sağlayabileceğini belirtildi.

Bu sorunlara rağmen, çoğu işletme (%80) bulut bilişimin finansal güvenlikleri için hayati önem taşıdığını düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu