BilişimTeknoloji Haberleri

Sony, Oyun Deneyimini Özelleştirmek İçin Yapay Zeka AI Kullanıyor

Sony, Oyun Deneyimini Özelleştirmek İçin Yapay Zeka AI Kullanıyor. Yakın zamanda alınan bir patent ile Sony Oyunları AI, eğlence şirketi Sony ‘nin, kullanıcıların video oyunu karakterlerini özelleştirmelerine yardımcı olmak için Yapay Zeka AI programlamayı başardığını ortaya çıkardı.

Sony Oyunlarını Simule Eden AI Yapay Zeka Kullanıyor

Bu yeni AI programı, oyuncunun oyun profilinden toplanan, her bir kullanıcıya özel özelliklere göre öğrenir.

Bu AI programı, kullanıcıların oyunu nasıl oynayacağını simüle eden bir oyun stili dahil olmak üzere kullanıcıya varsayılan bir oyun profili atayarak çalışır. Bu profil, oyun oynama sürecini eldeki kullanıcının belirli oyun stiline göre otomatikleştirmeyi öğrenir.

Okumaya Devam Edin: Etik Yapay Zeka AI Nedir? Etik Yapay Zeka AI Kılavuzu

Ek olarak, program, varsayılan oyun stilini söz konusu kullanıcının benzersiz oyun tercihlerine uyarlamak için bir dizi oyunu izler.

Program kullanıcı oyun stilini öğrendikten sonra, AI, oyun sırasında kullanıcıya yardımcı olmak için oyun sürecini esasen otomatikleştirmek için ilk oyun uygulamasının örneğini kontrol edebilir.

Bu Yapay Zeka destekli oyun yöntemi, kullanıcıların oyun deneyimlerini desteklemek için kendi AI karakterlerini kontrol etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Sony, böyle bir AI yapay zekanın, oyuncuların daha önce kendi başlarına tamamlamaları çok zor buldukları oyun hedeflerine ulaşmalarına potansiyel olarak yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Bu şekilde, AI karakteri, kullanıcı diğer görevlerle meşgul olabilirken belirli engelleri aşmak için insan oyuncunun kişiselleştirilmiş oyun stilini kullanarak temelde insan oyuncu olarak oynayabilir.

Eğlence şirketi umutlar insan oyuncular tek oyunculu ve çok oyunculu modlarını ikisini de kullanarak onlar adına oyunun bitiş bölümlerine bir AI güvenecek böylece, kullanıcıya özgü özelleştirilmiş bir oyun profili oluşturarak sürecine kullanıcıları kolaylaştırmak için.

Sony Yapay Zeka AI Çevrimiçi Bilgilendirici Kılavuzlar

Sony ayrıca AI karakterinin oyundaki belirli görevlerde takılıp kalabileceği olasılığını da kabul etti. Bunun için, programı otomatik olarak yardım istemek için çevrimiçi bilgilendirici kılavuzlarla donattılar.

Bu kılavuz erişim özelliği, yapay zekanın kullanıcı için belirli zor görevleri tamamlama konusundaki tavsiyeleri için kapsamlı bir uzman oyuncu grubunu sorgulamasına olanak tanır.

Ancak, Sony Oyunları AI ile tamamen devralmak ve kullanıcının yerine bir oyun oynamak yerine, otomatikleştirilmiş program kullanıcının bilgisi ve izni olmadan devreye girmeyecektir.

Bu yeni AI programı, PlayStation 5 için oyun asistanları da dahil olmak üzere, Sony’nin geçen yıl patentini aldığı diğer birkaç sistemi andırıyor.

Bu sistemler, kullanıcıları hedefleri tamamlamada desteklemek için bir ses asistanı ve kullanıcı amacına göre sesli komutları işlemek için Cortana benzeri bir sohbet botu içeriyordu.

İlgili Makale: PS5 Konsol Sipariş İptali ve Konsol Takibi Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu