BilişimTeknoloji Haberleri

Önümüzdeki 10 Yıl İçin Hibrit Zeka HI

Önümüzdeki 5 Yıl İçin Hibrit Zeka HI. Hibrit Zeka (HI), insan ve makine zekasının birleşimidir ve insan zekasını değiştirmek yerine genişletir. HI, anlamlı kararlar alırken ve etik, yasal ve toplumsal değerlerle birlikte uygun eylemleri gerçekleştirirken insan uzmanlığını ve niyetini hesaba katar.

Hibrit Zeka Geleceğin Öğrenimi

Hibrit Zeka, yapay zeka ve insanların toplu olarak istenen sonuçları elde etmeleri ve birbirlerinden öğrenmeleri için bir yoldur. Salgınla mücadele eden dijital çağımızda, Hibrit zeka, COVID-19 sonrası dönemde bile baskın bir işyeri modeli haline gelecek.

Çünkü insan beyni ve yapay zeka, birinin iyi yapamayacağı görevi telafi edecek farklı algoritmalar üzerinde çalışır. Öyleyse, hibrit zeka, önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde profesyonel dünyada nasıl bir etki yaratacak?

Hibrit Zeka HI Ücretsiz Yetenekleri Dengeleme

Gelecekte, işin çoğu hibrit zeka tarafından yapılacak. İnsanların ve yapay zekanın en iyi yeteneklerini bir araya getirip birbirini güçlendirecek.

Makine öğrenimi algoritmaları, büyük veri kümeleri içinde karmaşık ve karmaşık kalıpları bulmada insanlardan daha iyidir. Ancak insan beyni, özellikle öngörülemeyen koşullarda girdide bir miktar belirsizlik veya tutarsızlık olduğunda verileri verimli bir şekilde işleyebilir. Bu nedenle insan zekası ile yapay zekanın hibrit zeka olarak birleşmesi önemli.

Genel olarak yapay zeka her sektörde geniş bir uygulama alanına sahiptir. Neredeyse tüm büyük şirketler, AI teknolojileri için özel bütçeler oluşturdu.

Hızlı dijitalleştirme ve otomasyonla birçok işin çalışma şeklini değiştiriyor. AI sistemlerini yönetmenin birincil olduğu yeni bir emek türü başlatmaktan sorumludur.

Kariyeriniz İçin Hibrit Zeka Nasıl Kullanılır?

Yapılacak ilk şey, mevcut teknolojilerle güncel kalmak olacaktır. Dünya her geçen gün dijitalleşirken, yeni kariyer dünyasında ayakta kalabilmek için yeni beceriler gerekecektir.

Geleceğin en yüksek maaşlı işleri karmaşık, çok disiplinli ve karma olacaktır. Bu nedenle, yüksek maaşlı ilerle eşleşecek hibrit beceriler geliştirmek önemlidir.

Kariyer avantajınız için hibrit zekayı kullanmak için iş sorumluluklarınızı yıkın ve gelecekte kaç tanesinin otomatikleştirilebileceğini görün. Hangi görevlerin mekanik, yapılar veya birçok kural ve adım tarafından yönlendirildiğini öğrenin.

Örneğin, bir ürün lansmanından veya potansiyel müşteriden önce pazar araştırması yapıldığında. Bu tür durumlarda, çeşitli alanlardan edindiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi kullanırız ve bu yetenekleri optimum bir plan oluşturmak için uygularız. Bu, yapay zekanın değil, yalnızca insan zihninin yapabileceği bir şeydir.

İkincisi, iş yerinizi yeniden düşünün. Pandemi sayesinde ofisiniz her zaman alıştığınız fiziksel bina veya kabin olabilir.

Hibrit zeka, insanlar için daha az fiziksel bir çalışma alanı içerecek yeni bir çalışma alanı biçimini şekillendiriyor çünkü yapay zeka sistemleri dünyanın herhangi bir yerindeki işlerin çoğunu yönetecek. Bu nedenle, kuruluşunuzda olup bitenlerden ve yapay zeka sistemlerini nasıl kullanmayı planladıklarından ve işinize yardımcı olmasına izin verdiklerinden haberdar olmak önemlidir.

Öğrenin, Çalışın, Emekli Olun Tarih Olacak

Hayat boyu öğrenmeye alışın çünkü yıkıcı teknolojiler hızlı bir şekilde ilerliyor. Değişimin hızı, öğrenmenin sürekli olacağı şekildedir. Bu yüzden onlarca yıldır emekli olmak ve 20’li yaşlara kadar öğrenmek bir seçenek değil.

Eğitim sistemi işi yapmıyorsa, işverenler konuyu kendi ellerine almalı ve boşluğu doldurmak için gerekli becerileri kendilerine öğretmelidir. Kendi kendine motive edilmiş öğrenme, öğrenme eğrisine ayak uydurmanıza yardımcı olacak önemli bir özelliktir.

Hibrit Zeka HI Gelecek Parlak

Bugün kullandığımız bilgisayarlar, yürürken, nesneleri toplarken ve insanların duygularını fark ederken bir dizi konu hakkında sohbet edebilen 5 yaşındaki bir çocuğun zekasıyla karşılaştırılamaz.

Günümüz bilgisayarı kendisi için programlanmış görevleri yerine getirirken, insanlar duruma göre değiştirilebilen genel zekaya sahiptir. Ancak gelecekte bu şeyler değişebilir. Yapay zeka ile uyumlu bir şekilde çalışacağız ve yıkıcı teknolojiler kariyerlerimizi de belirleyebilir.

İşe bakış açımızı değiştirerek, gerekli becerileri geliştirerek ve yaşam boyu öğrenmeyi benimseyerek, bir meslek bu belirsiz zamanlarda ve teknolojinin gelecekte getireceği sürekli değişimde başarılı olabilir. Öyleyse, HI ile güçlendirilmiş bir geleceğe hazır mısınız?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu