Teknoloji Haberleri

Araç Boyasında En İyi Hidrofobik Kaplama: Seramik & PPF

Araç Boyasında En İyi Hidrofobik: Seramik & PPF Kaplama. Araba boyasına en iyi hidrofobik etki nasıl yapılır?

Araçlarda Hidrofobik Etki Farkları

Hidrofobiklik, arabanızı korurken elde edebileceğiniz en temel etkidir ve cila, seramik kaplama ve PPF‘nin tümü belirli bir dereceye kadar bunu sağlar. Peki neden tüm bu ürünlerin Hidrofobiklik Etkisi farklı? Hangisi en etkilidir? Bu 2 ürünün tümü için dayanıklı bir hidrofobik etki nasıl korunur?

Hangi ürün en iyi hidrofobiklik etkiyi sağlar?

Hidrofobik Seramik Kaplama

Hidrofobik, korozyon önleyici, kolay temizlenebilme ve su iticilik gibi çok çeşitli koruyucu etkiler sağlar. Çoğu seramik kaplama, 9H sertlikteki çok katmanlı yapıyı, daha dayanıklı bir hidrofobik etkiden sorumlu olan son nano kıl katmanıyla birleştirir. Bu, birkaç ay boyunca hidrofobik etki koruması sağlar ve aracınızın daha az bakımla daha temiz kalmasına yardımcı olur.

Seramik kaplamanız su lekeleri veya kuş pisliği gibi daha ağır kirlenmelerden etkilendiğinde, orijinal durumuna geri döndürmek için daha güçlü deterjanlar kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu, hidrofobikliği eski haline getirmek için yeniden uygulanması gereken koruyucu katmanın özelliklerini azaltacaktır.

KubeBond’un yeni ION’u, güçlü kimyasallara karşı direnci artıran gerçek bir katı 3D “çivili” yapı ile geçmişin nano-saçının yerini alıyor. Bu nedenle aracınızda güçlü deterjanlar ve solventler kullandıktan sonra bile hidrofobik etki görülmeye devam edecektir.

Hidrofobik etkiyi her zaman en iyi koşullarda korumak için aracınızın bakımını düzenli olarak yapmayı unutmayın.

Araç Boyasında PPF Kaplama

Yaygın olarak çiziklere ve taş kırılmalarına karşı en iyi çözüm olarak bilinen PPF Kaplama ‘nın popülaritesi son yıllarda arttı. PPF’lerin çoğu, kendisine uygulanan jenerik kaplama tabakasıyla sağlanan iyi derecede hidrofobiklik sağlar.

Şaşırtıcı bir şekilde dayanıklılığı beklediğiniz kadar uzun değil. PPF‘nin uygulama sırasında aşırı çekilmesi ve gerilmesi, üzerindeki kaplama tabakasını tehlikeye atabilir ve hidrofobik etkinin dayanıklılığını sınırlayabilir. Ayrıca sürekli güneşe ve diğer hava unsurlarına maruz kalmak hidrofobik etkinin bozulmasına katkıda bulunacaktır.

Genel PPF kaplamasını, 3D hidrofobik yapısı sayesinde uzun süreli hidrofobik etki sağlayan kalın bir ION seramik tabakasıyla değiştirir. Üstelik PPF’nin yüzeyinin hava koşullarıyla temasını tamamen yalıtarak uzun süre sararmayı önler.

Wax Balmumu Kaplama

10 yıldan daha uzun bir süre önce, seramik kaplama popülaritesinin hala zirveye ulaşmadığı büyük bir olaydı. Nispeten ucuz ve uygulaması kolaydır, araba boyasının parlaklığını arttırır ve mükemmel bir hidrofobik etki sağlar. Ne yazık ki cila, araba boyası üzerinde gerçek anlamda kalın bir tabaka oluşturmaz ve etkisi yalnızca birkaç hafta ile sınırlıdır.

Çoğu durumda, nötr deterjanlarla basit bir araba yıkama işlemi, bunun etkinliğini azaltabilir. Nispeten uygun fiyatı nedeniyle, araba boyasında iyi bir hidrofobik etki sağlamak için cila her ihtiyaç duyulduğunda yeniden uygulanabilir. Ancak uzun vadede sık mum uygulamalarına ayıracağınız bütçenin seramik kaplamaya ayıracağınız bütçeden daha yüksek olabileceğini unutmamalısınız.

Hangi Araç Kaplama Ürününü Seçeceğim?

Yukarıdaki bilgilere dayanarak, uzun süreli hidrofobik etki arıyorsanız seramik kaplamanın en iyi seçim olduğu sonucuna varmış olabilirsiniz. İyi bir hidrofobik etkiyi korumak için birkaç kez yeniden uygulamanız gerekeceğinden ağdadan kaçının. Üstelik eski mumu boyadan çıkarmak için gereken cilalama, vernik tabakasının kalınlığını azaltacaktır.

Seramik kaplama daha dayanıklı bir hidrofobik etki sunsa da, kirlenme yine de dayanıklılığını etkileyebilir. Bu nedenle aracınıza en dayanıklı hidrofobik etkiyi sağlamak için ION gibi seramik kaplama sektörünün en yeni ürünlerinden seçim yapmanızı öneririz.

PPF’de ise sektör hızla ilerliyor ve çok yakın zamanda daha kalıcı bir hidrofobiklik etki sağlamasını bekliyoruz. Otomobil detaylandırma sektörü birçok kişi tarafından takip edilecek ve yeni standartlar belirleyeceğine inanıyoruz.

Okumaya Devam Edin:

Pompa Hizalama, Pompa Hizalama Lazeri, Hizalama Araçları
Mango Animate AI Ücretsiz Üyelik Kupon Kodu
2024 En Son Drone Teknolojisi Trendleri
Endüstrinin Evrimi: Endüstri 5.0 Sanayi Devrimi Nedir?
Nanosensör Pazarı ve Nanosensör Çeşitleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu