Teknoloji Haberleri

14 Ücretsiz ve Kolay En İyi 2D 3D Animasyon Programları

14 Ücretsiz ve Kolay En İyi 2D 3D Animasyon Programları. Yazımızda ücretsiz 2D/3D animasyon ve özel animasyon nasıl yapılır sorularının cevaplarını bulabileceğiniz kolay programlar ile harika videolar yapabilirsiniz.

Aslında Ücretsiz Animasyon Programları sorunu yok. Fakat değişen nitelikler ve kullanım basitliği ile profesyonel düzeydeki neticeler arasında bir denge bulmak zor olabilir. Aşağıdaki kullanıcı dostu Ücretsiz Animasyon Programları ile çok değişik animasyon videoları yapmanız kolaylaşır.

2D ve 3D Ücretsiz Animasyon Programlarına Giriş

İster tecrübeli bir video yapımcısı, şovmen, yatırımcı, girişimci ya da başlamak isteyen yeni başlayan biri olun, animasyon yazılımları videolarınızı bir ileri civara taşımanıza yardımcı olacaktır.

Animasyon uzun vakit alır ve fakat son zamanlarda Ücretsiz Animasyon Programları ve dijital teknolojinin birleşmesiyle herkes yönünden basitçe erişilebilir duruma geldi. Görüntülerle bir öykü anlatmak çok eski bir uygulamadır.

Zaman geçtikçe, öyküleri daha keyifli bir biçimde anlatmak amacıyla animasyonun gelişimi de arttı ve programlar dönemine girildi.

Açıklayıcı videoların bir ziyaretçiyi dönüştürme olanağı tek başına metinden %64 daha çoktur. Ve birtakım durumlarda, açıklayıcı videolar potansiyel müşteri yaratmayı %403 oranında iyileştirir.

Animasyonu içerik stratejinizde kullanmanın en iyi yolu, onu markanızın sesinin ve tonunun bir uzantısı gerçekleştirmektir. Aslında, pazarlama stratejinizin bir parçası olarak animasyon kullanıyorsanız, bunun sebebi büyük ihtimalle kitlenizin keyifli ve yaratıcı bulunduğunuzu düşünmesidir.

2D 3D Ücretsiz Animasyon Programı Seçiminde 7 Önemli Nokta

Yazılım sağlayıcılar arasındaki rekabet çok yüksektir. Programların sık sık daha iyi özellikler yayınlayan yeni versiyonlarını pazara sürerler. Eskiden insanlar program satın alabilmek amacıyla çok para harcarlardı ama bugünümüzde iyi ve bedava animasyon programı bulmak son derece basit.

Piyasada bir dizi ücretsiz 2D/3D animasyon program paketi var. Fakat iş gereksinimlerinizi karşılayan doğru paketi seçmek çok mühimdir.

SEE: Samsung Sanal Asistanı Sam 3D Sürümü İlk Bakışı Yakında

 • Yazılım Özellikleri: İşletmeniz amacıyla en iyi animasyon programını seçmek amacıyla özellikleri ve fonksiyonları ile alakalı net bir fikre sahip olmalısınız.
 • Destek Sistemi: Canlı sohbet desteğinin yanı sıra öğreticiler ve başka kaynaklar şeklinde teknik destek yayınlayan programı seçin. Firma bilgi tabanlarında ne kadar çok ve süratli bilgilendirici makaleler sağlarsa, ürünlerinin yetenekleri ve sınırlamaları hususu ile alakalı şeffaf olmaları o kadar mümkündür.
 • Gelişmiş ve Kullanıcı Dostu Nitelikler: Bir animasyon programı uygulaması seçerken göz önünde bulundurulması gereken en mühim şeylerden biri, tüketiminin ne kadar basit bulunduğu, özelliklerini, kısayol tuşlarını vb. süratli ve basit bir biçimde animasyon.
 • Dahili Araçlar: Mükemmel bir animasyon programı, değiştiriciler, eklentiler vb. gibi süreci otomatikleştirmek amacıyla fazlası yerleşik özellik ve araca sahiptir.
 • Program Arayüzü: Masaüstü bilgisayar yerine tablet ya da dizüstü bilgisayar kullanmayı tercih edebilirsiniz, fakat bu halde, belirlediğiniz uygulamanın bu cihazlarla kullanılabildiğinden emin olun.
 • Yazılım Uyumluluğu: Bazı uygulamalar yalnızca belirli bir işletim sisteminde çalışır, bu amaçla satın aldığınız yeni programların sahip olunan sistemlerinizle uyumlu olmasından emin olun.
 • 2D/3D Animasyon: Her animasyonun kendi kullanım alanları vardır. Düz görünecek unsurları tasarlamak amacıyla 2B program en iyisidir, halbuki 3B program derinlikli dijital nesneler oluşturmanıza ve bunları sanal gerçeklik (VR) bölgelarında kullanmanıza imkan tanır.

14 Bedava En Kullanışlı Animasyon Programı

Ücretsiz animasyon programları ya da video prodüksiyonu hususu ile alakalı deneyiminiz olsa bile, ilgi çekici bir şey meydana getirmek zor olabilir. Bu amaçla fazlası şirket, sanatlarının nasıl yaşama geçtiğini otomatikleştirmenin bir yolu olarak en iyi animasyon programına yöneliyor.

Ücretsiz animasyon programı, kullanıcıların hareketli grafikler oluşturmasına, 2D ve 3D yeteneklerini birleşik etmesine ve kurumsal içerik ile promosyon materyallerini renklendirmesine yardımcı olur.

Animaker Ücretsiz Animasyon Programı

Animaker, animasyonlu videolar ve sunumlar oluşturmanıza imkan tanıyan bulut tabanlı bir SaaS ‘dir. Animasyon programıyla daha daha daha eskiden deneyiminiz olmasa bile tüketimi olağanüstü derecede basittir.

Önceden hazırlanmış şablonlar ve grafikler sayesinde anlar içerisinde bir video oluşturabilirsiniz. Bunları başlangıç ​​noktaları olarak kullanın ve sonrasında dizaynları markanıza uyacak biçimde özelleştirin.

Sezgisel kullanıcı arayüzü, şablonlar ve ses dosyaları dahil olmak üzere projeniz amacıyla gereksinim duyacağınız bütün araçları bulundurur.

Otomatik dudak senkronizasyonu, kapsamlı yüz ifadeleri, karakter oluşturucu ve akıllı hareket gibi hareketler de dahil olmak üzere sahnelerinizde ve karakterlerinizde eklemek amacıyla çok detaylı animasyonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Animaker Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli.
 • El Sanatları, İnfografik, 2D Animasyon, Beyaz Tahta Animasyonu ve Canlı Aksiyon Videosu.
 • Web tarayıcı tabanlı sistem.
 • Altı görsel kategorisi arasından seçim yapabilirsiniz: karakter, aksesuarlar, çizelgeler, harita, efektler ve sahneler.
 • 100 milyondan çok Stok Varlığı, ses kaydı ve çok kullanıcılı işbirliği içerir.

Rive Ücretsiz Animasyon Aracı

Rive Animasyon Aracı, sezgisel kullanıcı arayüzü, rastgele bir programlama gerektirmeden mümkün olan en kısa sürede ayağa kalkıp çalışmaya başlamak isteyen sanatçılar amacıyla geliştirilmiştir. Mevcut sürüm, karakter animasyonları, kullanıcı arayüzü ve dudak senkronizasyonu meydana getirmek amacıyla en iyi vasıtaları içerir.

Rive, sanatçılara bir vakit çizelgesi ve ana kare düzenleyici, parçacık efektleri, ağ işleme ve her türlü başka denetimler dahil olmak üzere bir dizi vasıta sağlar. Hem de, aktif bir sanatçı topluluğu ile geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Böylelikle projelerinizle alakalı rastgele bir soru ya da problemle karşılaşırsanız yardım alabilirsiniz.

Yazılımın kendisi Rust’ta yazılmıştır ve son animasyonlar, yüksek nitelikli animasyonların süratli bir biçimde oluşturulmasına izin veren grafik API Vulkan ile işlenmiştir.

Rive Animasyon Aracı Özellikleri:

 • Ücretsiz ve ücretli sürümleri.
 • Serbest biçimli donanım sistemi, kullanıcı arayüzü ve internet siteleri, uygulamalar ve oyunlar tasarlamak amacıyla etkileşimli hareketli grafikler oluşturun.
 • Tüm sistemlerde çalışır.
 • Sanatçılar, daha da komplike animasyonlar meydana getirmek amacıyla Rive’ın özel programlama dilini de kullanabilir.
 • Bulut oluşturma, gerçek vakitli işbirliği, animasyon karıştırma, problemsiz oynatma, kırpma yolları, ters kinematik, transfer kısıtlamaları ve ufak dosya ebatı Rive’ın asli özellikleridir.

Vista Create Animasyon Programı

Vista Create, 50.000’den çok şablon ve animasyondan meydana gelen sansasyonel bir kitaplıktır. Kendi video projenizi ve kısa sürede oluşturmanıza imkan tanır. Kendi fotoğraflarınızı ekleyin ya da Vista Create’in 60 milyondan fazla stok görsel koleksiyonundan seçim yapın.

Hem de 1 milyondan çok detaylı öğe, fotoğraf, biçim, simge, illüstrasyon ve stok fotoğraf var.

Vista Create bunun dışında Instagram Hikayeleri, Facebook, YouTube ufak görselleri, Pinterest grafikleri, e-posta başlıkları ya da blog özellikli görseller gibi sosyal medya formatlarını da destekler.

Zaman çizelgesindeki, boyut ya da dönüş açısındaki konumlarını değiştirerek değişik nesneleri detaylı biçimlerde canlandırabilirsiniz. Hem de müzik ekleyerek görselleri geliştirebilirsiniz.

Vista Create Animasyon Pprogramı Özellikleri:

 • Ücretli ve ücretli sürümleri.
 • Kullanımı basitleştiren bir sürükle ve bırak özelliği ile.
 • Tüm sistemleri destekler.
 • Arka planları, renk stillerini, marka kitlerini, fotoğraf filtrelerini, Şeffaflığı ve katmanları kaldırın.
 • Öğrenmek için Video Eğitimleri.
 • 2D animasyon programı, Hareketli grafikler, Tipografi, Beyaz Tahta, Sunum ve Dinamik bilgi grafiği şablonları.

Krita Grafik Editörü

Krita Grafik Editörü, ilk olarak dijital boyama ve animasyon amacıyla geliştirilmiş bedava ve açık kaynaklı bir raster grafik editörüdür.

Adobe Photoshop’a çok benzeyen, farklı çalışma alanlarına sahip bir kullanıcı arayüze ve çizimlerde bulanıklaştırma, keskinleştirme, deforme etme ya da kabartma gibi değişik efektler uygulayabileceğiniz detaylı filtrelere sahiptir.

Krita ‘nın araç seti, kaplaması, ara doldurma, hareket yolları ve ana kareleri içerirken, kullanıcı arayüzü docker’lar ve paneller kullanılarak kişiselleştirilebilir.

Fırçalarınızı daha önceden hazırlanmış şablonlara göre ya da sıfırdan oluşturmanıza imkan tanıyan son derece kişisel bir fırça sistemine sahiptir.

Krita Grafik Editörü Özellikleri:

 • Bedava.
 • Krita, vektör sanatı, storyboard, animasyon, dijital boyama, mat boyama ve konsept sanatında yer alabilmektadır.
 • Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerini destekler.
 • Soğan kabuğu ile kare kare tarama animasyonunu ve animasyonu destekler.
 • Çok detaylı renk idaresi seçenekleri, detaylı fırça stilleri, Sarma modu vb. ile eş güdümlü çok sayıda çizim aracı ve fırça ile doludur.

Keyshot 3D Animasyon Programı

KeyShot 3D Animasyon Programı, hızı, kullanım basitliği, bilimsel olarak doğru malzeme ve ilerlemiş malzeme planlamaya kadar bölge ön ayarları, etkileşimli ürün görselleri ya da satış ya da pazarlama görüntüleri meydana getirmek amacıyla dünya çapındaki markalar yönünden güvenilmektedir.

Bu, kullanıcıların görüntülerinin oluşturulmadan evvelce nasıl görüneceğini görmelerini sağlayarak uzun vadede vakitten ve paradan tasarruf sağlar.

KeyShot, ürün dizaynı, mühendislik, dizayn ve pazarlama amacıyla grafik, animasyon ve görselleştirme meydana getirmek amacıyla çoklu çözümler yayınlayan en iyi 3D oluşturma programlarından biridir. Hem de saniyeler içersinde tam 360 derecelik bir dönüş yapabilirsiniz.

Keyshot 3D Animasyon Programı Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli.
 • Patent bekleyen teknoloji, gerçek vakitli etkileşimli görseller üretir.
 • Tüm işletim sistemlerinde çalışır.
 • Prosedürel dokular (ahşap tahıl, mermer), sınırsız detaylılikte çoklu malzemeler ile çok katmanlı dokular amacıyla destek.
 • Işık kaynağı konumu ve parlaklığının gerçek vakitli olarak ayarlanması ve direkt olarak modele etiket ve ebat mafsala yeteneği.

Terragen 3D Doğa Animasyon Programı

Terragen Doğa Animasyon Programı, bütün gezegenleri ve sahneleri oluşturmanın yanı sıra 3D animasyonlar ve bölgeler oluşturmanıza imkan tanıyan kuvvetli bir vasıtadır. Uzayın en uzak noktalarından yemyeşil ormanlara ve dağlara kadar her türlü sahneyi meydana getirmek amacıyla kullanılabilir.

Birçok filmde ve reklamda ve bunun dışında dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar yönünden sonsuz şahsi projede kullanılmıştır.

Gerçekçi görüntülü arazi, spline tabanlı modelleme vasıtaları, bulutlar ve atmosfer simülasyonu oluşturma yeteneksi sahipsiniz. Görsel efektlerimizin son derece gerçekçi olmasını istiyorsanız, bu program tam size göre!

Sezgisel kullanıcı arayüzü, nihai ürününüze arazi, nesneler ve gölgelendiriciler mafsalı basitleştirdiğinden, Terragen bütün yetenek seviyelerindeki kullanıcılar amacıyla uygundur.

Terragen Doğa Animasyon Programı Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli.
 • Arazi, atmosfer, bulutlar, su, gölgelendiriciler ve aydınlatma dahil olmak üzere sahnenizin manzarası üstünde tam denetim.
 • Windows ve Mac OS amacıyla en iyisi.
 • Doğanın yasalarına rahatlıkla uyan, foto-gerçekçi CG bölgeları ve 3D animasyonlar oluşturun.
 • Ateş ve duman, hem de ateş böcekleri ya da kelebekler gibi özel efektler ekleyin!

MakeHuman 3D Grafik Programı

MakeHuman 3D Grafik Programı, foto gerçekçi insansıların prototiplenmesi amacıyla geliştirilmiş bir 3D bilgisayar grafik programı ara programıdır.

Kullanıcılara sanal insanlarını gerçek vakitli olarak maniple etmeleri amacıyla bir kullanıcı arayüzü sağlar. Bunlar STL, PLY, 3DS, OBJ, Collada DAE, Blender ve daha pek çok formatta dışa aktarılabilir.

Medyada detayın artmasıyla, temsil yükselen bir odak noktasıdır. Kullanıcılar Makehuman ile yayılan baz modeller, beden tipleri, etnik kökenler ve karakterler ile diledikleri karakteri yaratmakta özgürdürler.

Ücretsiz animasyon programları, bilgisayar ekranından dışarı çıkabilecek inandırıcı bir kişiye benzeyen rastgele bir cinsiyet ya da yaş grubunun son derece zenginleştirilebilir modellerini meydana getirmek amacıyla kullanılabilir.

Hem de ayakkabı, gömlek ve pantolon gibi giysi ve aksesuarlar eklemenize imkan tanır.

MakeHuman 3D Grafik Programı Özellikleri:

 • Ücretsiz
 • Ana amaç, karakter oluşturma sürecini başka oyun motorları ya da 3D ya da 2D ya da uygulamalarla birleşik etmektir.
 • Windows, Mac ve Linux amacıyla kullanılabilir.
 • Uygulama 3D sanatçılar, animatörler, illüstratörler, oyun geliştiriciler, internet dizayncıları ve başkaları amacıyla en iyisidir.
 • Makehuman, ifadeler ve pozlar meydana getirmek amacıyla bir morf hedefleri kitaplığı, dış manzara gölgelendiricileri seti, Standart donanım ve pozlama/animasyon iş akışını hızlandırmak amacıyla bir dizi kısıtlama içerir.

Synfig Studio 2D Animasyon Programı

Synfig Studio 2D Animasyon Programı, Adobe Flash ve başka ücretli vasıtalara itimat edilir bir seçenek yayınlayan en kuvvetli açık kaynaklı 2D animasyon programlarından biridir. Bu bedava 2D animasyon programı, vektör ve bitmap çizimleri kullanarak film nitelikte animasyon meydana getirmek amacıyla saniye-sel yönden kuvvetli bir çözüm olarak geliştirilmiştir.

Synfig Studio, her türlü komplike görsel ve animasyon meydana getirmek amacıyla 50’den çok katmanla eş güdümlü gelir. Hem de, başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda öğretici ve kılavuz sunar.

Bununla eş güdümlü, degrade gölgeleme, vektör manipülasyonu, katmanlar, vektörler ve fazlası ilerlemiş özellik gibi fazlası enteresan özelliğe sahiptir.

Synfig Studio 2D Animasyon Programı Özellikleri:

 • Bedava.
 • Linux, macOS ve Microsoft Windows amacıyla kullanılabilir.
 • Vektör grafikleri meydana getirmek amacıyla kullanılır, fakat kare kare planlama amacıyla de kullanılabilir.
 • Hem de gradyan yolları ve bulanıklaştırma gibi birtakım raster tabanlı özellikler sunar.

Animasyon Kağıdı

Kullanımı basit vasıtalar ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile Animation Paper, çizimlerinizi yaşama geçirmeyi basitleştirir. Alışmanın biraz vakit aldığını kabul edeceğiz – fakat geleneksel ve dijital çizim arasındaki boşluğu dolduracak bir vasıta arıyorsanız, o zaman bu en iyi seçeneklerden biridir.

Karakterin üstüne katmanlar eklemek ve bu katmanları denetim etmek ya da o katmanın bölümlerine değişik işlevler atayarak ana animasyonla harmanlamak mümkündür.

Animasyon kağıdı bunun dışında, çalışmanızın evvelki karelerini çizerken önizlemeye yardımcı olan katman ekleme ve katman istifleme gibi özellikler içerir.

Animation Paper Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli.
 • Yazılım, raster görüntülere ek olarak vektör grafiklerini de destekler.
 • Windows, macOS ve Linux üstünde çalışır.
 • Etkili boyamayı, basınca duyarlı Wacom kalemini, çizim ve silme modları arasında döndürme ve geçişi destekler.
 • Dokunmatik ekran desteğine sahiptir ve yakınlaştırma, video dosyalarını içe aktarma, en çok tercih edilen işlevlere ve yüksek nitelikli hatlara ulaşmak amacıyla süratli arama amacıyla yerleşik sezgisel kısayollara sahiptir.
Daz Studio 3D Model Koleksiyonu

Daz Studio 3D Model Koleksiyonu, büyük bir yaratıcılar ve 3D sanatçılar topluluğu vardır, bu da aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bedava model, sahne ve poz bulunduğu manasına gelir. DAZ Studio ‘nun en mühim yönlerinden biri, sıksık büyüyen bedava 3D model koleksiyonudur.

Sanatçılar, Daz3D ‘de yayınlayarak satışlardan para kazanabilir ve başka kullanıcıların özel içeriğinin tadını çıkarabilir.

Fakat Ücretsiz Animasyon Programları ‘na başlamak amacıyla gereksiniminiz olan içeriğin fazlasına bedava olarak sahip olmak için, bu amaçla kitaplığınızı genişletmek ve daha komplike animasyonlar meydana getirmek isteyene kadar ödeme yapmanız gerekmez.

DAZ stüdyosunun gerçekçi sahneler meydana getirmek ve her düzeyde komplike animasyonlar gerçekleştirmek amacıyla ilerlemiş özellikleri. Hem de Daz Studio, hem statik hem de hareketli nesneler amacıyla kusursuz bir vasıta seti sunar.

Daz Studio 3D Model Koleksiyonu Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli
 • Daz3D, oyunlar, filmler ve hem de internet grafikleri amacıyla animasyonlar üretmesiyle bilinir.
 • Hem Mac hem de Windows işletim sistemleriyle uyumlu
 • Hızlı ve muazzam Görüntüler, benzersiz karakter ve Gerçekçi Ortamlar oluşturmaya yardımcı olur
 • Karakter modelleri amacıyla özel saç, kıyafet, makyaj, ifade, cilt dokusu ve başka aksesuarlar.
 • Şahsi ve ticari kullanım amacıyla bedava.

Blender 3D ve 2D Animasyon Uygulaması

Blender 3D ve 2D animasyon uygulaması bedava, açık kaynaklı bir 3D ve 2D animasyon uygulamasıdır. Ücretsiz olarak yayılan en merkezli ve kuvvetli animasyon programıdır.

Blender Animasyon Uygulaması ‘nı belirli gereksinimler amacıyla özelleştirmek amacıyla detaylı eklentiler sahiptir. Dinamik topoloji biçimlendirme, ilerlemiş simülasyon vasıtaları ve kapsamlı bir düğüm düzenleyici gibi çok sayıda özellik ile Blender’ın herkese sunacak bir şeyleri vardır.

Blender’ın animasyon kitaplığı çok geniştir ve şahsileştirilebilir karakterler içerir. Detaylı simülasyonu çok daha eskiden ayarlanmış animasyonlar sunar. Hem de, başka uygulamalarda yapılan 3B nesneleri direkt olarak Blender’a transfer etmek basittir.

Blender, sansasyonel animasyonlar ve görsel efektler oluşturmanıza imkan tanıyan kuvvetli bir düğüm tabanlı birleştirme vasıta setine sahiptir.

Blender, sansasyonel ultra gerçekçi işleme yayınlayan kuvvetli bir doğrultusuz işleme motoru (eevee ve döngüler) ile eş güdümlü gelir.

Döngüler, ışık yansımaları ve başka etkileşimler dahil olmak üzere yüksek nitelikli simülasyonlara izin veren bir yol izleme motorudur.

Blender’ın Eevee’si, sahneleri süratli bir biçimde meydana getirmek amacındadır. Gerçek zamanlı raster ve piksel arabelleklerini yönetmek amacıyla döşeme tüketimi gibi bunu mümkün kılan fazlası özellik ile eş güdümlü gelir.

Blender 3D ve 2D Animasyon Uygulaması Özellikleri:

 • Bedava.
 • Modelleme, UV sarma, donanım, animasyon, kumaş simülasyonu, su simülasyonları, canlandırma, işleme, parçacık ve başka simülasyonlar, kaplama, birleştirme ve hareket takibi, video planlama ve
 • 2D animasyon boru hattı amacıyla kullanılır.
 • Mac, Linux ve Windows’u destekler.
 • Basit bir kullanıcı kullanıcı kullanıcı kullanıcı kullanıcı kullanıcı kullanıcı arayüzü ile eş güdümlü geldiği amacıyla her seviyedeki kullanıcı amacıyla uygundur.
 • Blender, 3B modelleme ve işleme, oyun oluşturma ve üretim, etkileşimli 3B teknoloji simülasyonu, doğrusal olmayan planlama, birleştirme, etkileşimli 3B uygulamalar oluşturma ve daha fazlası amacıyla en iyisidir.

Renderforest Animasyon Oluşturucu

Renderforest Animasyon Oluşturucu, animasyonun gücünü sizin ve benim gibi yaratıcı insanların ellerine veriyor. Özelliklerle doludur ve sezgisel bir kullanıcı arayüze sahiptir. Hem de, bulut tabanlıdır, böylelikle rastgele bir yerden rastgele bir aygıtta kullanabilirsiniz!

Renderforest programı yalnızca profesyoneller amacıyla değildir! Hareket durumundayken yeni düşünceler arayan amatörler yönünden da kullanılabilir.

Kullanıcılar bunun dışında ses dosyaları yükleyebilir ya da sitede tespit edilen fazlası bedava sesten birini kullanabilir. YouTube ‘dan videolar yükleyebilir ya da kendi görsellerinizi ya da illüstrasyonlarınızı yükleyebilirsiniz.

Renderforest Animasyon Oluşturucu Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli.
 • Web sitesi oluşturma özellikleri: 100’den çok premium bileşen, tamamıyla duyarlı internet sitesi, bedava alt alan ve yayınlamadan önce önizleme.
 • Web tarayıcı tabanlı sistem.
 • Animasyon ipuçları, Markalaşma, Tasarım, Tatiller, Pazarlama, Kültürümüz, Ürün güncellemeleri,
 • Sosyal medya pazarlaması, Video planlama, Web sitesi ipuçları ve YouTube amacıyla bloglarla bedava öğrenme.
 • Renderforest ‘ın özellikleri arasında Video prodüksiyonu, grafik dizaynları, maketler, internet sitesi oluşturucu, logolar, piksel kusursuz düzenler, yüz binlerce stok klibe erişim, bir müzik parçası kitaplığı ve daha fazlası bulunur.

Opentoonz 2D Animasyon Programı

Opentoonz 2D Animasyon Programı bedava bir açık kaynaklı 2D animasyon programıdır. En ünlü Japon animasyon stüdyolarından biridir. Hem bitmap hem de vektör grafikleri kullanarak geleneksel elle çizilmiş animasyon (çizgi film) üretmek amacıyla geliştirilmiştir.

Diğer özellikler, ses dosyalarını planlamak amacıyla animasyon seviyeleri ve ses katmanları amacıyla destek içerir. Hem de başka toonz uygulamalarıyla uyumluluğu garanti etmek amacıyla yerleşik bir dosya formatına sahiptir.

2B animasyon programı, profesyonel bir renk modeli, sınırsız katmanlar ve çerçeveler ve bir animasyon vasıtaları kitaplığı özellikleriyle bilinir.

Opentoonz 2D Animasyon Programı Özellikleri:

 • Bedava ve ücretli.
 • 100’den çok özellik boyama, çarpıtma, renk değiştirme, bulanıklaştırma, komut dosyası oluşturma, aydınlatma kurulumu, tuş otomasyonları, maskeler vb. içerir.
 • Tüm işletim sistemlerini destekler.
 • Kare kare animasyonlar oluşturun, vektör vasıtalarıyla çizim yapın ya da kurşun kalemle eskiz yapın – düşüncelerinizi yaşama geçirmek amacıyla gereksiniminiz olan vasıtalara sahiptir.
 • Opentoonz bunun dışında parçacık sistemi, kemik karakter animasyonu vb. gibi detaylı animasyonları da destekler.
 • PSD, TIFF, OpenEXR, BMP vb. gibi detaylı dosya formatlarını destekler.

Pencil Ücretsiz 2D Animasyon Programı

Acemilerden bahsetmişken, kusursuz kullanıcı arayüzüne sahip Pencil Ücretsiz 2D Animasyon Programı, 2D animasyon dünyasına yeni başlayanlar amacıyla bedava bir animasyon programıdır. Fakat yalnızca şahsi projeler amacıyla değildir. Disney gibi şirketler, animasyonlu çizgi filmler meydana getirmek amacıyla Pencil 2D ‘yi kullandı.

Pencil 2D, kare kare 2D animasyon meydana getirmek amacıyla lüzumlu bütün vasıtalarla eş güdümlü gelen geleneksel elle çizilmiş animasyon oluşturmanıza imkan tanıyan bedava ve açık kaynaklı bir animasyon programıdır. Hem de dudak senkronizasyonu, iskelet arma, ara doldurma ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Gradyan ve fırça vasıtaları, komplike ayarlarla uğraşmak mecburiyetinde kalmadan heyecan verici efektler meydana getirmek amacıyla kusursuzdur. 4K çözünürlüğe kadar kişiselleştirilebilir tuval ebatına sahip olmak, Pencil 2D’nin benzersiz özellikleridir.

Pencil Ücretsiz 2D Animasyon Programı Özellikleri:

 • Bedava.
 • Animasyonlar üstünde olağanüstü miktarda denetim sağlayarak hem bitmap hem de vektör grafikleri oluşturmanıza imkan tanır.
 • macOS, Windows, Linux, FreeBSD ve 2d OpenBSD amacıyla kullanılabilir.
 • Pencil2D, fırça, silgi, kurşun kalem, kement, dikdörtgen/elips seçme ve taşıma gibi birtakım kuvvetli çizim vasıtalarına sahiptir.
 • Düzenleyici ile basitçe kendi özel fırçalarınızı oluşturabilir ve katman kaplama vasıtalarıyla zaman ve aralıkları ayarlayabilirsiniz.
 • Hem de Bezier eğrileri, katman, kova doldurma, damlalık gibi ilerlemiş çizim vasıtalarını içerir.

Sıra dışı Animasyonlar Yaparak Yüksek Paralar Kazanın

Animasyon çağımızda çok önemli. Artık sadece filmlerden önce gelen bir şey değil. Sanat formu ve reklamcılıkta, bilgisayar oyunlarında ve hatta uzun metrajlı filmler üretmek için kullanılan bir şey.

Şaşırtıcı ve göz alıcı animasyonlu içerik meydana getirmek ve bunları Ücretsiz Animasyon Programları ile oluşturarak online para kazanmak harika bir yoldur. Fakat birtakım durumlarda iyi ödeyen ve uzun vadeli iş bulmak zor olabilir. Animasyon ucuz bir yatırım değildir. Ancak büyük ihtimalle komplike düşünceleri süratli bir biçimde açıklamanın en iyi yoludur. Başlangıç olarak ise Ücretsiz animasyon programları ile başlayabilirsiniz.

Peki sizce fazlası girişimci ve iş adamı satışlarını en üst seviyeye çıkarmak ya da rekabette öne çıkmak amacıyla ne kullanıyor? En iyi cevaplardan biri, video animasyonunun gücünü kullanmaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu