DroneTeknoloji Haberleri

En İyi Drone Tavsiyeleri ve Fiyat Performans 2021

En İyi Drone Tavsiyeleri ve Fiyat Performans 2021. Bütçeniz ne olursa olsun satın alınabilecek en yüksek puan alan ve en iyi drone modelleri 2021.

Bugün Satın Alınabilecek En İyi Dron Modellerini Sizler İçin Seçtik

 • Hangi dronu seçmelisiniz?
 • Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için en iyi drone ‘u alın
 • Hobi uçağı, dron çekimi ve daha fazlası

Askeri drone ‘lardan ünlüleri rahatsız eden, binalara çarpan ya da havaalanları nedeniyle manşetlere çıkan amatör kamera drone ‘larına kadar drone ‘lar her yerde.

Bir tane satın almak için daha iyi bir zaman hiç olmadı. Çünkü bugünün dronları son derece yetenekli ve temelde mükemmel.

Drone Tavsiyeleri 2021

Pil verimliliği, navigasyon, engellerden kaçınma ve stabilizasyonun gelişmesiyle harika bir deneyim elde etmek için çok fazla para ödemenize gerek yok.

En yüksek dolar hala size en iyi genel insansız hava aracını sağlıyor, ancak giriş engeli hiç olmadığı kadar önemli ölçüde daha düşük.

İhtiyacın ne olursa olsun, bunun için bir drone var.

DJI Mavic 2 Pro En İyi Drone Tavsiyeleri ve Fiyat Performans

 • 1 inç 20 MP CMOS sensör
 • 31 dakika maksimum uçuş süresi
 • 4k video 30fps, 3 eksenli gimbal
 • Çok yönlü engel algılama

DJI Mavic 2 Pro, şüphesiz bugüne kadarki en iyi tüketici drone ‘udur. Daha büyük Phantom 4 Pro Obsidian ‘ın üst düzey performansını ve kamera yeteneklerini alır. Katlanabilir, sırt çantanıza sığar ve bir drone ihtiyacınız olabilecek her şeyi yapar. O bir fantastik.

1 inçlik büyük CMOS sensör ve ünlü kamera üreticisi Hasselblad’ın yardımıyla tasarlanan optikler sayesinde, görüntü ve video kalitesi, fiyat aralığındaki diğer hiçbir şeyle rakipsiz.

Gelişmiş 10 bit HDR işleme ve harika 4K video sayesinde harika fotoğraflar çekiyor. Dahası, profesyoneller DJI’nin Dlog-M profilini kullanarak kurgulama takımında renk derecelendirme ve ince ayar yapmak için gerçekten harika bir ham dosya verebilirler.

Harika görüntü ve video yeteneklerinin yanı sıra Mavic 2 Pro, engellerden kaçınma ve önceden programlanmış uçuş düzenlerinde DJI ‘nin en son yeniliklerine sahiptir.

Her tarafta engel sensörleri bulunan tek dronlardan biridir. Engellerin önünde durmak yerine, yolunu tamamen engellememeleri koşuluyla aralarından geçen bir yolu bulabilen APAS sistemine sahiptir.

Yalnızca modlardan birini seçip nesnenizi seçerek çarpıcı sinematik efektler oluşturmanıza olanak tanıyan bir dizi QuickShot uçuş modu vardır. Hangi modu seçtiğinize bağlı olarak, drone odaklandığı nesne veya kişiyi daire içine alacak, takip edecek veya ondan uzaklaşacaktır.

Birkaç kusuru var. Tam şarjdan aldığımız 25 dakikalık pil bile bir drone için uygun. Biraz pahalı ama gerçekten harika.

DJI Mavic Air 2 Drone 2021

 • 3 eksenli sabitleyici
 • 3 yollu engellerden kaçınma
 • Bir ceket cebine sığacak kadar küçük
 • 12 MP fotoğraflar / 4K video
 • 34 dakikaya kadar uçuş

Daha büyük amiral gemisi modellerinin tüm gücüne ve özelliklerine sahip gerçekten küçük bir dronun peşindeyseniz, başka yere bakmanıza gerek yok.

Mavic Air 2 Drone. Aslında daha küçük Mini ve daha büyük Mavic 2 / Mavic Pro serisi dronlar arasındaki ortası. Küçüktür, bir sırt çantasının yan cebine sığar.

Katlandığında, büyük bir akıllı telefondan yalnızca biraz daha uzundur. Ç2oğu Mavic serisi drone ile birlikte gelen uzaktan kumandayla benzer boyutları paylaşır. Bu, herhangi bir sorun olmadan avucunuzun üzerine rahatça oturabileceği anlamına gelir.

Boyutuna rağmen, yetenekli bir insansız hava aracıdır. Üç yönlü engel algılama özelliğine sahiptir ve diğer dronlarda etkinleştirilen birçok Quick Shot uçuş modundan yararlanabilir.

Dahası, kamera küçük bir 3 eksenli sabitleyiciye monte edilmiştir. Aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde rüzgara karşı dayanıklıdır.

60 fps’de 4K video ve 12 megapiksel 1/2 inç CMOS sensörden de HDR fotoğraflar elde edersiniz. Bu nedenle görüntü / video kalitesinden çok fazla ödün vermezsiniz.

DJI Mini 2 Drone

 • 31 dakika uçuş süresi
 • 4k video, 3 eksenli gimbal
 • GPS / VPS
 • Kontrolör ile 10 km menzil

2019’dan önce, DJI ‘nin en küçük drone ‘u DJI Spark’tı. Küçük olmasına rağmen piyasadaki en iyi drone değildi. Minimum stabilizasyona sahipti. Sadece tam HD kayıt ve kollar sertti. Mavic Mini ile DJI hemen hemen her şeyi geliştirdi ve ardından ikinci nesil modelle tekrar geliştirdi.

Diğer tüm Mavic’ler gibi, kollar katlanabilir ve dronun boyutunu küçültmenize izin verir. Böylece bir akıllı telefonla neredeyse aynı uzunluk ve genişliktedir. Ceket cebinize sığacak kadar küçük katlanır.

Normalde küçük bir drone ile alacağınız olağan uyarıların hiçbirini alamazsınız. Pil ömrü, boyutuna göre mükemmeldir. Üç eksenli gimbal sayesinde süper kararlı olan 4k çözünürlüğe kadar video kaydeder ve hatta daha büyük dronlardan bazı gelişmiş QuickShot modlarına sahiptir.

Buna, yalnızca 249gr. ağırlığında olduğu ve tek bir gram daha ağır herhangi bir şeyle bile uymanız gereken herhangi bir düzenleme ve kural tarafından kısıtlanmamış bir drone olduğu gerçeğini ekleyin.

Mali harcamalar olmadan ve her yere götürebileceğiniz kadar küçük bir drone ile düzgün, gelişmiş bir drone uçurmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemek istiyorsanız, bu tam size göre.

Yuneec Mantis Q Drone Fiyat Performans 2021

 • 33 dakikaya kadar uçuş süresi
 • 168 x 96 x 58 mm (katlanmış)
 • 4K video yakalama (30 fps)
 • 1.5k video aktarım aralığı

Ürün yelpazesi ve fiyatlandırma stratejisine göre Yuneec, DJI’nin özelliklerinin peşinden gidiyor gibi görünüyor. Ancak daha düşük bir fiyat noktasında. Mantis Q, taşınabilir, katlanabilir tasarım vaadi açısından Mantis Air’e çok benziyor. Daha üst düzey teknik özellikler ile.

Yuneex Mantis Q Drone, bu taşınabilir tasarımın yanı sıra saniyede 30 kare hızında 4K video kaydedebilen bir kamera ve bir dizi akıllı uçuş özelliği ile donatılmıştır.

Bir ilgi noktası etrafında dönmesini sağlayabilir, GPS ve GLONASS navigasyonunu kullanarak otomatik olarak eve dönebilir ve sesinizle komut verebilirsiniz.

Sadece bağırarak “uyanmasını”, “geri gelmesini” veya “kaydetmeye başlamasını” söyleyebilirsiniz. Ayrıca uzaktan kumandanın kullanımı kolaydır ve akıllı telefonunuz için bir yuva içerir.

DJI Phantom 4 Pro Drone Fiyat Performans

 • 30 dakika uçuş süresi
 • Uzaktan kumandalı 7 km uçuş aralığı
 • 60 fps’de 4K video
 • 5 yönlü engellerden kaçınma
 • 20 MP 1 inç kamera sensörü

Drone Tavsiyeleri 2021 yazımızda Phantom 4 serisi, Mavic piyasaya sürülene kadar DJI’nin öne çıkan drone’uydu. En akıcı, en istikrarlı uçuş ve görüntülerin yanı sıra süper üst seviyeye çıkmadan mevcut en iyi görüntü kalitesini istiyorsanız, Phantom 4 Pro tam size göre.

Belki de bunun Mavic’e göre en büyük avantajı kamera teknolojisidir. Magnezyum alaşımlı kasasının içinde ve bir yalpa çemberine bağlı olan kamera, mekanik bir deklanşöre ve 20 milyon pikselle dolu 1 inçlik devasa bir sensöre sahiptir.

Ayrıca saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlüklü videolar çekebilme özelliğine de sahiptir. Video meraklıları için, H.265’in yanı sıra normal H.264 codec’ini de çekebilirsiniz.

Bataryası, artan yoğunluk sayesinde eski Phantom 4’ten daha kapasitededir ve artık tek bir şarjla 30 dakikaya kadar uçuş süresi dayanabilir.

Nesneleri takip edebilen Aktif İzleme özelliği ve takip etmesi için bir yol çizmenize izin veren yeni bir Çizim Modu da dahil olmak üzere bir dizi uçuş moduna sahiptir.

Tabii ki, hem kayıt hem de uçuş için çok daha fazla uçuş modu ve kazmak için neredeyse sonsuz sayıda ayar var.

Bizim zamanımızın en büyük paket servisi, uçmanın ne kadar zahmetsiz görünmesiydi. Etkileyici bir şekilde istikrarlı, rahat ve çok iyi performans gösterdi.

Parrot Anafi Drone

 • 4K / 30fps + 1080p / 60fps
 • Kayıpsız yakınlaştırma
 • 3 eksenli gimbal
 • 25 dakika uçuş süresi

Piyasadaki en iyi drone değil. Aslında, hafif plastik kasası onu biraz ucuz hissettiriyor. Ancak Anafi ‘nin teknik özelliklerinin çok iyi olduğunu inkar etmek mümkün değil.

Genişliği bir su şişesine benzer şekilde gerçekten ince olacak şekilde katlanarak sırt çantasının yan cebinde saklamak için mükemmeldir.

Dahası, ön tarafında gökyüzüne doğru yukarı bakabilen 3 eksenli bir gimbal üzerine inşa edilmiş bir kamerası var.

Tek bir şarjla 25 dakikaya kadar dayanabilir ve C Tipi bağlantı kullanılarak hızlı bir şekilde yeniden dolar. 4K’yı 30 fps’de çeker ve 31mph’ye kadar rüzgar hızlarında hayatta kalabilir ve 33mph uçuş hızlarına ulaşır.

Parrot Bebop 2 / Bebop 2 Power Drone
 • 25 dakika uçuş süresi
 • HD videolar ve 14 MP fotoğraflar
 • SkyController ile 2 km menzil
 • Sorunsuz video için dijital sabitleme

Bebop 2 Drone, lansman sırasında onu incelediğimizde sevdiğimiz popüler Bebop’un devamı niteliğindedir. Tasarım oldukça değişti, ancak paranın değeri arttı.

Bebop 2, 37mph’nin üzerinde uçabilir ve aynı hızdaki rüzgarlara direnebilir ve dört saniye içinde hareketsiz bir duruşa yavaşlayabilir.

Bisiklet sürerken, koşarken, tırmanırken veya başka ne yapıyor olursanız olun sizi takip etmek için Beni Takip Et özelliği vardır ve işiniz bittiğinde konumunu izlemek ve eve geri dönmek için GPS kullanır.

Kamerası 1080p full HD çözünürlükte çekim yapabilir ve geniş açılı 14 megapiksel lensiyle harika fotoğraflar çekebilir. Hatta RAW ve DNG görüntü formatlarında çekim yapabilir ve size daha sonra bunları profesyonelce düzenleme olanağı verir.

Paranızın tam karşılığını verir ve bunu akıllı telefonunuzla kontrol edebilirsiniz. Kameranın video akışının canlı akışını gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlayan yepyeni Skycontroller 2 kontrol pedini ve birinci şahıs izleme (FPV) gözlüklerini de alabilirsiniz.

Skycontroller 2, drone ile pilotluk yaparken size 2 km’lik etkileyici bir menzil sunarken, gözlükler 1080p video çekimlerini doğrudan gözlerinize aktarabilir.

Ayrıca, iki pil ile gönderilmesi sayesinde 60 dakikalık pil ömrüyle gelen yepyeni Parrot Bebop 2 Power da var. Power FPV paketini VR gözlükler ve fiziksel uzaktan kumanda ile satın alabilirsiniz.

Parrot Swing Drone Fiyat Performans
 • Otomatik kalkış ve iniş
 • 19mph’ye kadar hız
 • İleri uçmak için 90 derece döndürün
 • 60 metreye kadar menzil

Drone Tavsiyeleri 2021 yazımızda son olarak Parrot Swing Drone ‘u inceliyoruz. Bu drone ile uçmayı denemenin uygun fiyatlı ve eğlenceli bir yoludur.

Swing, Parrot için nispeten alışılmadık bir form faktörüdür. Pervaneleri normal bir quadcopter gibi yukarı bakacak şekilde uçabilen veya bir X-Wing savaşçısı gibi yatay olarak dönüp uçabilen ilk insansız hava aracıydı. Hafiftir, uçması kolaydır ve yerleşik bir kamerası vardır.

Kanatları nispeten büyük olmasına rağmen, uçağı çok hafif hale getiren polistiren / strafor benzeri bir malzemeden yapılmıştır. Bu, tam olarak sağlam olmasa da, o kadar hafiftir ki, yere düşmekten zarar görmesi olası değildir.

Ürünle birlikte verilen oyun kumandası tarzı denetleyiciyi kullanarak veya uygulamayı iPhone veya Android akıllı telefonunuza indirerek kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu