Teknoloji Haberleri

TomTom Elektrikli Araçlarda Şarj Noktası Kaygısı ‘nın Üstesinden Geliyor

TomTom Elektrikli Araçlarda Şarj Noktası Kaygısı ‘nın Üstesinden Geliyor. TomTom, teknoloji paketinde yapılan iyileştirmelerle elektrikli araçlarla ilgili “menzil kaygısı” sorununu ele alıyor.

TomTom Navigasyon Rotalarında Elektrikli Araçlar İçin Şarj Noktaları Göstergesi

Potansiyel bir elektrikli araç (EV) alıcısının yanıtlamak istediği temel sorular arasında şunlar yer alır: “Beni rahatça gideceğim yere götürecek mi?” ve “Rotalarım boyunca yeterli şarj noktası var mı?”

Sınırlı veriler ve olgunlaşmamış algoritmalar nedeniyle bu soruları yanıtlamak tarihsel olarak zor olmuştur. Elektrikli araçların menzil tahminleri, %30’dan fazla küçümseme ve fazla tahmin etme arasında dalgalandı.

Bir çalışmada araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel makale, yollarda hafif vergili otomobillerin yüzde 90 iklim azaltma hedefleri doğrultusunda taşımacılık sektörünü korumak için 2050 yılında elektrik olmak gerekir sonucuna varmıştır.

Ancak, elektrikli araçları çevrelemeye devam eden endişeler, satın alınmalarının önünde ciddi bir engel oluşturmaktadır.

TomTom Automotive Genel Müdürü “Elektrikli Araç Devrimi Hızlandırmalıyız”

“Daha temiz havalı bir gelecek istiyorsak, elektrikli araç devrimini önden sürmemiz gerekiyor. Bu, insanların elektrikli araçları seçmelerinin önündeki engelleri azaltmak ve bizi rekabetten ayıran EV’lere 360 ​​° yaklaşmak anlamına geliyor.

Derinlemesine entegre edilmiş elektrikli araçlar, konum özellikli teknolojilerden oluşan kapsamlı paketimizin, bu EV devrimini güçlendirmek için önde gelen otomobil üreticileri tarafından seçilmeye devam etmesi şaşırtıcı değil. ”

TomTom ‘un EV teknoloji paketindeki en son geliştirmeleri, elektrikli araçlar söz konusu olduğunda tüketicilerin en büyük endişelerinden bazılarının üstesinden geliyor.

TomTom Navigasyon Menzil Tahminlerinde Dijital Doğruluk

Menzil tahminlerinden başlayarak TomTom, mevcut ve maksimum pil seviyesi, sürüş hızı, yol türü ve eğimin yanı sıra geçmiş ve gerçek zamanlı trafik verilerini de hesaba katarak 180 km’lik bir yolculuk için tek dijital doğruluk gösterdiğini iddia ediyor.

TomTom araç şarj noktası bilgilendirmeleri ile, elektrikli araç sürücülerine, gelişmiş uzun mesafe elektrikli araç yönlendirme ile nerede şarj alabilecekleri konusunda daha fazla kesinlik sağlıyor.

Geliştirilmiş sistem, aracın menziline ve şarj etme davranışına, yoldaki trafik durumuna ve gerçek zamanlı şarj noktası bilgilerine göre rotaları optimize eder. Birden fazla kısa duraklamanın daha hızlı olabileceği hesaplanırsa, EV sürücüsüne tavsiye yapılır.

TomTom Elektrikli Arabalarda Derin Batarya Optimizasyon Entegrasyonu

Yakın zamanda duyurulan Otomotiv için TomTom Navigasyon, batarya ön koşullandırma gibi işlevleri etkinleştirerek EV’leri daha da optimize etmesine olanak tanıyan uyumlu araçlarla derin entegrasyona sahiptir.

Araç, rota boyunca yaklaşan TomTom Araç Şarj Noktası ile ilgili bilgileri kullanarak, sürücülerin bir şarj noktasında ne kadar süre kaldığını sınırlamak ve pil ömrünü uzatmak için pilini optimum hızlı şarj performansına hazırlayabilir.

Okumaya Devam Edin: Stabilite ve Verimlilikte Lityuma Rakip Yeni Sodyum İyon Pil Teknolojisi

TomTom’un EV teknoloji paketinde yaptığı tüm iyileştirmeler, elektrikli araçları benimsemenin önündeki bazı ana engellerin üstesinden gelmeye ve karbon emisyonu azaltma hedeflerine ulaşmak için gereken alımı sağlamaya yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu