Teknoloji Haberleri
Trend

Kadınlara Teknolojide Yüksek Maaşlı En Uygun İşler

Kadınlara Teknolojide Yüksek Maaşlı En Uygun İşler. Teknolojiye yeni başlayan bir kadınsanız ya da bir değişiklik arıyorsanız, işte tam da aradığınız bazı kariyerler!

Teknolojide Kadınlara En Uygun İşler

Teknolojide olmayan çalışanların yarısından fazlası ( %55 ) pandeminin başından itibaren sektöre girdi. Ancak kadınların yalnızca %3’ü teknoloji alanında bir kariyerin ilk tercihi olduğunu söylüyor.

Kadınlara işin neleri içerdiğine dair çok az bilgi verildiğini ve kimsenin onlara bir seçenek olarak teknoloji kariyeri önermediği anlaşılıyor.

Kadınlara Yönelik En Çok Talep Edilen 9 Teknoloji Sektörü 2021

Veri Analisti Kadınlar

Ortalama iş büyüklüğünden daha yüksek maaş bekleyebilirsiniz. Veri analisti kadınlar, işletmelerin daha iyi kararlar almasına yardımcı olmak için işletme rakamlarını sadeleştirir.

Giriş seviyesi işler için bir lisans derecesine ve üst seviye işler için bir yüksek lisans derecesine ihtiyacınız olacak. Matematik, bilgisayar bilimi ve istatistik gibi alanlarda derece seçin.

Bulut Ağı Mimarı Kadınlar

Kadın adayların bilgi sistemleri, ağ mühendisliği, bilgisayar bilimi veya benzeri alanlarda en az lisans derecesine sahip olması gerekir. Birçok işveren bir MBA arıyor.

İlgili işler arasında Cloud Network Engineer, Cloud Developer, Cloud Support Specialist, Cloud Security Analyst ve Cloud Database Administrator bulunmaktadır. Bunların her biri Büyük 3, yani Amazon Web Servisleri, Microsoft Azure ve Google Cloud ile aşinalık gerektirir.

Blockchain Mühendisi Kadınlar

Blok zincirleri oluşturacak, sorunlarını giderecek ve yenilik yapacaksınız. Bu nedenle giriş seviyesi işler için Bilgisayar Bilimi, Bilgi Sistemleri veya Mühendislik alanlarında lisans derecesine ihtiyacınız olacak. İlgili kariyerler arasında Bilgisayar Donanımı Mühendisi, Veritabanı Yöneticisi ve Bilgisayar Mimarı yer alır.

Nesnelerin Internet (IOT) Çözüm Mimarları Kadınlar

IoT işleri, veri yönetimi ve IoT güvenliği için iyi veri uygulamaları hakkında güncel bilgilere sahip olmanız gerekir. IoT problemlerini çözmek için iş liderleriyle birlikte çalışacağınız için programlama ve veri yönetiminde yeterlilik hem mükemmel hem de mükemmel iletişim becerileridir.

Bilgisayar Araştırmacısı Bilimcisi

Yüzde 16 istihdam artışı ile ortalamanın üstünde bir maaş. Otomasyonu geliştirmek ve sorunları gidermek için programlar oluşturacaksınız. CR bilim adamlarının çoğu, Bilgisayar Bilimleri veya Bilgisayar Mühendisliği veya BT Sistemleri gibi ilgili alanlarda yüksek lisansa ihtiyaç duyar.

Software Mühendisliği

Yazılım mühendisleri, yazılım tasarlamak ve geliştirmek için matematiksel analiz ve bilgisayar dilleri uygular. Son derece rekabetçi bir alana en kolay erişim için Bilgisayar Bilimleri alanında bir lisansa ihtiyacınız var.

Bilgi Güvenliği Analisti

Yüzde 32’lik hızla büyüyen iş oranı ile ISA’lar bir şirketin verilerinin güvenliğini ve güvenliğini kontrol ediyor. Bunu başarmak için şirket içindeki bilgi güvenliği hakkında her şeyi bilmeli ve şirketin bilgisayar sistemleri aracılığıyla kusurları belirlemek ve düzeltmek için apartman daireleri arasında çalışmalıdırlar.

Çevrimiçi önyükleme ve Siber Güvenlik derslerinin yanı sıra Bilgisayar Bilimi, Mühendislik veya BT alanında en az bir lisansa ihtiyacınız olacak.

Veri Bilimcisi Kadınlar

Kuruluşların her gün daha fazla veriye ihtiyacı var ve veri bilimcileri bu verileri anlamlandırıyor. Görevleriniz, şirket içinde çeşitli Makine Öğrenimi araçları oluşturmaktır. Bu nedenle araştırma ve istatistiksel analizde başarılı olmalısınız. Bu alana girmek için yoğun bir programlama becerileri, istatistik ve matematik anlayışına ihtiyacınız var.

Yapay Zeka AI Mühendisi

Büyük fırsatlar ile yüksek talep gören bir iştir. Yapay zeka mühendisleri fütüristik teknoloji, problem çözme ve / veya inovasyonla oynuyor. Programlama, yazılım mühendisliği ve veri biliminde uzman olmanız gerekir.

İlgili kariyerler arasında AI Geliştiricisi, AI Mimarı, Makine Öğrenimi Mühendisi, Veri Bilimcileri ve İş Zekası Geliştiricisi bulunmaktadır. Bu alanların her biri çok rekabetçidir ve bu nedenle girilmesi zordur. Ancak bir kez girdiğinizde dünyayı değiştirirsiniz.

Teknoloji Şirketlerinde Yönetici Kadınlar

Ürün Büyüme Yöneticisi: Şirkette her yönden bir krikosunuz. Büyük resmi yönetmekten, şirketin alt çizgisini genişletmekten ve olası sürtüşmeleri belirleyip çözmekten sorumlu olacaksınız.

Pazarlama ve Operasyon Müdürü: 2028 yılına kadar %8 iş büyüme oranı ile yüksek maaş bekleniyor. Çoğunlukla inanılmaz insan becerilerine sahip satış deneyimine ihtiyacınız olacak. Bir lisans derecesi memnuniyetle karşılanır. Ancak çoğu görev için gerekli değildir.

Müşteri Başarı Yöneticisi: Müşteri başarı yöneticisi olarak 2021 itibariyle yüksek maaş kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Müşteri hizmetlerinde güçlü bir geçmişe sahip olmak isterken, işletme veya ilgili bir alanda lisans derecesi güzel ama gereksizdir.

Satış Müdürü: Müşterilere teknik servis ve sistem satışında satış ekibinin satış tekniklerini ve performansını izlemekten bir teknik satış müdürü sorumludur.

Ürün Tasarımı: Ürünlerin görünümünü iyileştirecek ve yeni ürünler tasarlayacaksınız. Benzer iş kariyerleri, UX tasarımcısı, müşteri deneyimi mimarı, etkileşim tasarımcısı veya bilgi mimarıdır. Teknoloji alanında fırsatları fazla.

İK Yöneticileri / İK İşe Alımcıları: İK yöneticileri nitelikli çalışanlar bulmak için teknoloji şirketleri tarafından işe alınırken, İK yöneticileri bu işe alım görevlilerini yönetir. En iyi adayların bir üniversite eğitimi vardır. Ancak çevrimiçi sertifika ve deneyimle geçebilirsiniz.

Gerçekten Para Kazandıran 5 Evde Çalışma Teknolojisi İşi 2021

Web Designer: Bir web sitesinin görünümünü ve özelliklerini oluşturan web tasarımcıları yılda yaklaşık 100.000 lira kazanıyor. Grafik tasarım ve bilgisayar programlamayı bilmeniz gerekecek.

Web Geliştiricisi: Her türden web veya mobil uygulamanın oluşturulması, sorunlarının giderilmesi ve yönetilmesiyle ilgili her şeyi öğreneceksiniz.

Kalite Güvence Test Uzmanı: Sorunları çözmek ve yönergelere uyulmasını sağlamak için yazılım testi yaparken yıllık oldukça yüksek ödeme alıyorsunuz. Çoğu test uzmanının lisans derecesi vardır. Ancak yalnızca bir lise derecesi veya GED ile de bir olabilirsiniz.

Sistem Yöneticisi: Şirketin veri merkezinde ve bulutunda donanım ve yazılım kurmak ve BT’yi yönetmek.

Teknik Yazar: İşvereninize bağlı olarak yılda 150.000 Tl. Biz sıradan insanlara karmaşık teknoloji terminolojisini açıklıyorsunuz.

Kodlamada 3 Teknoloji İşi 2021

Scrum Master: Teknik çalışma ekiplerini ve süreçlerini kontrol etmek için bir scrum ustası olarak sertifika kazanın.

Proje Yöneticisi: PMP sertifikalı olduktan sonra yüksek bir maaş kazanmaya ne dersiniz ? Takıma odaklanan scrum ustasının aksine, işiniz projeye odaklanmaktır.

İş Analisti: İşvereninizin işini analiz eder, sorunlarını, fırsatlarını ve çözümlerini ana hatlarıyla belirtirsiniz ve bütçeleme ve tahminlerinde onlara yardımcı olursunuz.

Teknoloji Sektöründeki Kadınlara Sonsöz

Kadınlara teknolojide işler adlı yazımızda bugünün kadınlarının, sektördeki erkeklerle aynı şartlara sahip ve Teknoloji sektöründe işler ne kadar çok olduğunu anlattık. Kadınlar her sektöre nüfuz ediyorlar, iyi para kazanıyorlar ve ille de 4 yıllık üniversite diplomaları gerektirmiyorlar.

Belirli işler için kendinizi yeniden eğitmek veya yeniden keşfetmek için kodlama veya matematik bilmenize gerek yok, diğer teknik işler evden yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu