Dijital İnovasyon

Fütüristik 8 Teknoloji Geliyor

Fütüristik 8 Teknoloji Geliyor. Teknoloji asla yerinde durmaz. Her zaman değişiyor, adapte oluyor, ilerliyor ve çoğu zaman imkansız görünen şeyler hızlı bir şekilde sadece birkaç yıl içinde mümkün olabiliyor.

Yakın Gelecekte Fütüristik Teknolojiler

Giyilebilir bilgisayarlar son zamanlarda hayali bir fikir gibi görünüyordu. Ancak şimdi ana akım haline gelecek bir sonraki büyük şey onlar. Ortaya çıkışı artırılmış gerçekliği gerçek gerçekliğe götürebilir.

İşte 8 ilginç fütüristik teknoloji yakın gelecekte büyük olasılıkla göreceğimiz teknolojiler. Bunlar çoğunlukla hala çok erken aşamalarda olsalar da, orta bir zemindeler.

Bunları henüz her yerde kolayca bulamayacak olsanız da, en azından artık zamanı gelince görebileceğimiz, dokunabileceğimiz ve kullanabileceğimiz gerçek ürünler haline geleceğini biliyoruz.

Daha fazla uzatmadan, işte liste.

Jet Pack International H202

Jet Pack International, jetpack teknolojisi H202 ve H202-Z jetpack ‘lerinde büyük adımlar atıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, hem H202 hem de H202-Z, lerin maksimum 250 fit yükseklikte saatte 77 mil hızla uçmasına olanak tanıyan hidrojen peroksit yakıtlı jetpack ‘lerdir.

Şimdiye kadar düşünüldüğünde, daha yüksek kapasiteli H202-Z yalnızca 33 saniyelik maksimum uçuş uzunluğu ve 3,300 fit maksimum seyahat mesafesi kapasitesine sahip.

Ama bu bir başlangıç. Jet Pack International birimleri büyük bir potansiyele sahiptir. Eksik seyahat süresi ve mesafesi, uçuşun ne kadar hareketli ve kontrol edilebilir olduğu ve birimlerin gerçekte ne kadar kompakt olduğu ile ağır basmaktadır.

Fütüristik Teknoloji Aerofex Aero-X

Bir Star Wars hayranıysanız, Star Wars hızlı bisikletinin gerçek hayattaki eşdeğeri olan Aerofex Aero-X, kesinlikle gözlerinizi açık tutmak isteyeceğiniz bir şeydir. Aero-X, 15 yılı aşkın araştırma ve geliştirmenin sonucudur.

Bir by su soğutmalı 240 beygir gücünde motoru ve iki büyük rotor, aero-XCAN vurgulu 12 feet yükseklikte ve saat gücü başına 45 mil kadar hızlarda. Ayrıca 310 pound’a kadar taşıyabilir. Potansiyeli siz düşünün.

Ayrıca, bu uzun araştırma ve geliştirme döneminin bir sonucu olarak, Aerofex , Aero-X’in güvenli ve kontrolünün kolay olmasını sağlayarak, iki rotor kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek tehlikeli bağlantı etkisinin üstesinden geldiğini iddia ediyor.

Aero-X şu anda 5000 $ ‘lık iade edilebilir bir depozito için ön sipariş için mevcuttur.

Dokunma Duygusu Olan Protezler

Bir grup Avrupalı ​​mühendis ve bilim insanı tarafından oluşturulan yeni bir protez eli test etme ayrıcalığına sahipti.

Geleneksel protezlerin aksine, yeni protez el doğrudan üst kolda kalan sinirlere bağlanır. Bu, “elin” bir dokunma hissine sahip olduğu ve aslında kontrol edilebilir olduğu anlamına gelir.

Gözleri bağlı testlerde, şişe, beyzbol ve mandalina portakalı gibi farklı öğeleri gerçekten ayırt edebildiğini gösterdi. Aynı zamanda, bir şeye dokunmasına, tutmasına veya kapmasına izin vererek farklı seviyelerde baskı uygulayabilir.

Bu protez el gerçekten ileriye doğru büyük bir sıçrama olsa da, hala yaygın kullanıma hazır olmaktan çok uzak. Kol, elektrotların doğrudan Sorensen içine implante edilmesini gerektiriyordu ve bu elektrotların dayanıklılığını belirlemek için hala testlerin yapılması gerekiyor.

Ek olarak, el çok fazla işlem gücü gerektiriyordu ve bir dizüstü bilgisayara bağlıydı; araştırmacılar, işleme bilgisayarını implantın kendisine entegre edilebilecek kadar küçük yapmak için çalışıyorlar.

TALOS Demir Adam Kostümü

TALOS, ABD Ordusunun önümüzdeki dört yıl içinde gerçeğe dönüşmesini umduğu bir muharebe kıyafeti olan Taktik Saldırı Hafif Operatör Takımının kısaltmasıdır. TALOS, Özel Harekat askerleri için balistik, şok ve yangından korunma sağlar.

Amaç, bu askerlere şu anda mevcut olandan daha iyi, daha hareketli ve daha çok yönlü koruma sağlamaktır. TALOS giysisinin geliştirilmesi üniversiteler, devlet kurumları ve şirketler arasında ortak bir çaba olacaktır.

Henüz çalışan bir prototip bulunmasa da, geliştirme hızla ilerliyor. ABD Özel Harekat Komutanlığı başkanı, güçsüz prototiplerin yakın gelecekte hazır olacağından emin.

Elbette bunu satın almayı beklemeyin, ancak buradaki bazı teknolojilerin sonunda sivil kullanımlara geçme şansı da var.

Süper Maglev Treni

Çinli araştırmacılar, tren taşımacılığının bir sonraki aşamasını araştırıyorlar. Çin ve Japonya halihazırda saatte 260 milin üzerine çıkabilen çok hızlı Maglev trenlerine sahip. Ancak süper Maglev olarak adlandırılan yeni nesil Maglev teknolojisi görünüşe göre daha da hızlı olacak.

Super Maglev, aynı Maglev teknolojisi üzerine inşa edilmiştir. Ancak treni bir vakum tüpü içinde sarmalar, hava direncini daha da azaltır ve daha yüksek, akıllara durgunluk veren hızlara izin verir. Araştırmacılar, bu tür kapalı tüp Maglev sistemlerinin trenlerin saatte 1800 mil hıza ulaştığını görebileceğini iddia ediyor.

Elbette, uzun vakum tüpleri yapmanın ve bunları basınç altında tutmanın uygulanabilirliği konusunda şüpheler var. Ancak bilim adamları ve mühendisler bunu anlayabilirse, bir gün büyük mesafeleri hayal ettiğimizden daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde geçebiliriz.

Fütüristik Teknoloji Mağara2

Mağara2, sanatçıların, bilim adamlarının ve mühendislerin araştırmalarına tamamen dalmalarını sağlayan hibrit bir gerçeklik ortamıdır. Cave2 olarakta bilinen, 72 Led panel, 20 hoparlörlü surround ses sistemi ve 10 kameralı optik hareket izleme sisteminden oluşan 360 ° sarmal bir yapıdır.

3D gözlüklerle bilim adamları ve mühendisler, ister insan vücudu ister güneş sistemindeki gezegenler olsun, istedikleri her şeyi sanal olarak deneyimleyebilecek ve hareket edebilecekler.

Cave2, özellikle görselleştirme gerektiren büyük miktarda veriyi içeren durumlar için muazzam miktarda potansiyele sahiptir.

Aslında, yakın tarihli bir proje, Chicago şehrinden Cave2 ‘ye suç verilerini besleyerek, politika yapıcıların ve araştırmacıların gerçek zamanlı suç verileri ve bilgileriyle birlikte Chicago’da sanal olarak uçmalarına izin verdi.

3D Baskılı Yiyecek

3D baskı dünyayı kasıp kavurdu ve yavaş ama emin adımlarla insanlar, bunun bir aletten daha fazlası olduğu fikriyle kazanıyor. Yiyecekler aynı zamanda 3D olarak yazdırılabilen bir şeydir.

Alman şirketi, 3 boyutlu baskının gücünden yararlanarak, yazdırıldığında katılaşan ama aynı zamanda yenildiğinde çok çabuk eriyen bir dizi 3 boyutlu yazdırılabilir toz karışımları olan seneoPro’yu yaratıyor.

Bu yeni 3 boyutlu yazdırılabilir gıdanın ana hedefi , yutma güçlüğü çeken veya yutma güçlüğü çeken yaşlı hastalar.

Böyle bir teknoloji kesinlikle boğulma riskini azaltacaktır ve seneoPro’nun 3 boyutlu basılmış doğası, bakıcıların ve aile üyelerinin her türlü yemeği oluşturmak için tozları kolayca karıştırıp eşleştirebileceği anlamına gelir.

Ayrıca yiyeceği daha çekici hale getirmek için renklendirici maddeler ve tekstüre edici maddeler de ekleyebilirsiniz .

StoreDot Hızlı Şarjlı Pil

Çığır açan bir nanoteknoloji şirketi olan StoreDot, geçtiğimiz günlerde tüm nanoteknoloji ve enerji depolama teknolojileri bilgilerini kullanan yeni nesil bir pil için bir prototip ortaya çıkardı.

StoreDot, elektrot kapasitansı ve elektrolit performansı artırılmış biyo-organik “nanodotlar” kullanır.

Bilim biraz karmaşık, ancak sonuç basit: Bu nanodotların bir sonucu olarak, pil yalnızca 30 saniyede tam olarak şarj edilebiliyor.

En iyisi, StoreDot’un nanodotları biyo-organik olduğu için, genellikle tehlikeli metaller ve kimyasallar kullanan diğer rakip nanodot teknolojilerinden çok daha fazla çevre dostu olmalarıdır.

Görünüşe göre üretimi ucuzlar, kim bilir, çok uzun zaman önce akıllı telefonlarımızda süper hızlı piller görüyor olabiliriz.

Daha fazla Dijital İnovasyon haberleri için okumaya Devam edin…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu