Akıllı Şehirler

Akıllı Evler İçin Akıllı Ampüller

Akıllı Evler İçin Akıllı Ampüller. En akıllı ampul seçenekleri; renkli,beyaz ve bütçe dostu…

Akıllı ampuller, bağlantılı bir ev oluşturmada ideal bir ilk adımdır. Hem hoş hem de kullanışlı parlak aydınlatma efektleri ve otomasyonları oluşturmak kolaydır.

Akıllı aydınlatma, özellikle ses kontrollü bir Amazon Alexa veya Google Home sistemine sarıldığında , Amazon Echo Dot veya Google Nest Mini gibi hoparlörler kullanmak , akıllı aydınlatmanıza uygun kontrol getirmenin gerçekten ucuz ve kolay bir yoludur.

Neden Akıllı Ampul Satın Almalı?

Akıllı ampullerin tonlarca özelliği vardır, bunları kısmak ve sesinizle (Alexa, Google Assistant veya Siri ile eşleştirildiğinde) açıp kapatmak gibi şeyler yapmanızı sağlar.

Alt katınızın, oturma odanızın veya evinizin tamamını tek bir kontrol altında tutmak için ampulleri bir araya toplayabilirsiniz. Ve rutinler oluşturabilirsiniz. Örneğin, “film zamanı” duyurusu ana ışıkları kapatır ve diğerlerini karartır. Veya ön kapıyı açtığınızda (bir sensörle) sundurma ışığınızın yanmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı aydınlatmayla atlamak için bir başka harika neden de zamanlamadır. Ampullerinizi belirli zamanlarda veya evde olmadığınızda açtırabilirsiniz. Hatta bazıları, birinin evde olduğu izlenimini vermek (ve olası hırsızları engellemek için) AI kullanarak kalıplarınızı taklit edecek veya birinin TV izlediği gibi titreyecek.

Akıllı Ampul Nasıl Seçilir?

Akıllı ampul satın almak eskiden pahalıydı ve bazı sistemlerin giriş maliyeti yüksek olabilir. Bununla birlikte, Wi-Fi ve Bluetooth ampuller maliyeti düşürüyor. Artık bağlı ışıkları bir seferde 10 $ altında almak mümkün.

Ve bugünlerde hepsi sadece Philips Hue değil. Çok sayıda farklı markadan çok sayıda boyut, şekil, renk ve stilde çok sayıda alternatif vardır.

Bu akıllı aydınlatma satın alma kılavuzu için ayrı ampuller seçmek yerine, bunun yerine en iyi akıllı ışık platformları olduğuna inandığımız şeyi seçtik. Çeşitli markaları dağıtmak yerine tek bir sistemle hepsi bir arada olma olasılığınız çok daha yüksektir. Eviniz ama endişelenmeyin, bireysel ampul seçimlerini de tartışacağız.

Philips Hue Akıllı Işık Sistemi

Philips Hue, akıllı aydınlatmanın büyükbabasıdır. İlk Hue ampulü Ekim 2012’de açıldı. Orijinal ve hala gözümüzde en iyisi. En iyi rota bir Philips Hue Bridge (başlangıç ​​kitleriyle birlikte gelir) almak olsa da, hub’dan kurtulabilirsiniz.

Ancak daha sınırlı olacaksınız. Signify artık Hue’nun daha ucuz olan ve doğrudan akıllı telefonunuzla konuşan Bluetooth sürümlerini satıyor. Bu, evden çıktığınızda kontrolü kaybedeceğiniz anlamına gelir. Ancak evdeyken diğer numaraların yanı sıra Alexa ve Google Asistan kontrolünün keyfini çıkarabilirsiniz (rutinleri kullanamayacak olsanız da).

Işık Kalitesi: Hem Philips Hue beyaz hem de renkli ampullerde 2200K ile 6500K arasındaki beyaz sıcaklıkları ve sunulan 16 milyondan fazla renk ile mükemmeldir. Kendine uygun olmayan bir aydınlatma armatürü bulmakta zorlanacaksınız. Philips ayrıca yerleşik Hue ile kendi lambalarını ve aydınlatma armatürlerini üretiyor. Seçim yapabileceğiniz neredeyse 50 farklı şekil ve boyut var.

Hue uygulaması temiz ve hatta bir hesap oluşturup uygulama içinde oturum açtıysanız, evinizden uzaktayken ampullerinizi bile kontrol edebilirsiniz. Uygulama evde olup olmadığınızı bile bilir, böylece yanlışlıkla ışıkları açık bırakıp bırakmadığınızı (veya eve vardığınızda ışıkları açıp açmayacağınızı) bilir.

Senaryolar görünüşte sonsuzdur ve Google Asistan, Apple HomeKit ve Amazon Alexa ile birlikte IFTTT ve Logitech gibi platformlarla birlikte çalışan Hue ‘nun basitliği, birçok insanın akıllı ev kurulumlarının başlangıç ​​noktası olmasının nedenlerinden biridir.

Wyze Akıllı Ampul

Wyze Akıllı Ampul, inanılmaz derecede uygun fiyatlı, ancak çok iyi akıllı ev aletlerinin üreticisi olarak kısa sürede bir isim yaptı. Bu, bu listedeki diğer ampullerin daha az maliyetle yaptığı görevlerin çoğunu yerine getiren 8 dolarlık akıllı ampulüyle bitmiyor.

Ayrıca onu kullanmak için bir hub ‘a ihtiyacınız yok, yani bu ampullerden birini çalıştırmanın toplamı – evet, 8 dolar. Henüz fiyattan bahsetmiş miydik?

Şu anda sunulan yalnızca beyaz bir ampul var. Biraz daha sıcak beyazın ötesinde herhangi bir ton istiyorsanız, onları burada bulamazsınız. Ancak bu bir ampul parlak bir şekilde parlar, 800 lümen maksimuma çıkar ve renk sıcaklığının yanı sıra (2700k-6500k çalışır) parlaklık ayarlanabilir. Sadece diğer akıllı ampuller kadar loş olmadığını unutmayın.

Paramız için, şu anda alabileceğiniz en iyi değerde sadece beyaz ampul, özellikle de bir hub’a ihtiyacınız olmadığı için – sadece onları Wi-Fi’nize bağlayın.

Wyze Bulb, Alexa ve Google Assistant ile çalışır. Ancak Wyze’nin uygulamada kendi otomasyonları (Kısayollar olarak adlandırılır) ve sahneleri vardır; Wyze’nin ışıklarını Cam veya Sense gibi diğer ürünleriyle kullanmayı planlıyorsanız daha yararlı bulabilirsin . Bu arada HomeKit yok.

Lifx Wi-Fi Akıllı Ampul

Hayata başlangıçta bir Kickstarter projesi olarak başlayan platform Lifx, artık 16 milyon renk (yalnızca 1.000 ton beyaz) ve 1.100 lümende maksimum parlaklığa sahip Wi-Fi ampulleriyle Philips Hue için değerli bir rakip. Hepsinden iyisi, Lifx ampullerin bir göbek gerektirmemesi.

Hayatınıza biraz Lifx katmak için yapmanız gereken tek şey ampullerden birini bir lamba soketine vidalamak ve gitmeniz iyi olur. Lifx akıllı ev aydınlatmasında yerleşik Wi-Fi bulunur. Böylece akıllı telefonunuzla veya akıllı hoparlörünüzle doğrudan konuşabilir. Kurulum, akıllı aydınlatma dünyasında olduğu kadar kolaydır.

Lifx ampul yelpazesi sürekli büyüyor. Testte beyaz, renkli, Mini ve ışık şeridi modellerinin bir karışımını aldık ve her biri yalnızca mükemmel Lifx uygulamasıyla değil. Aynı zamanda minimum karışıklıkla sonuncusu kadar iyi davrandı. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi akıllı asistan ile.

Lifx ile ışık kalitesi mükemmeldir. En iyi modellerde 2500 – 9000K beyaz ışık ve bu 16 milyon renk tonu ile eşleşiyor ve bazı insanlar orijinal serinin düz kafa ampulleri tarafından ertelenirken, yeni Mini serisi daha çok ‘gerçek’ gibi görünüyor. Azaltılmış ve sabit (2700K) beyaz ışık kalitesine sahip olsa da.

Bize göre Lifx ‘in Hue ‘dan üstün olduğu yer, önceden ayarlanmış konfigürasyonlar ve efektler söz konusu olduğunda entegre özellikleriyle. Elbette, Hue, ışıklarınızdan istediğiniz hemen hemen her şeyi yapmanıza izin veren bir üçüncü taraf uygulamalar Ev Ekosistemine sahiptir. Ancak Lifx, uygulamanın önüne ve merkezine düzgün bir işlevsellik koyar.

Lifx, tüm büyük akıllı ev kurulumlarına giriyor. Alexa ve Google Asistan entegrasyonu çok kolay. Ancak HomeKit biraz daha uzun sürüyor. Özellikle Lifx ampullerinizi satın aldıysanız HomeKit öncesi uyumluluğa geçtiyseniz ve taranacak etiketiniz yoksa. Durum böyleyse (bizim için olduğu gibi) HomeKit kodunu sanal olarak almak için acı verici bir sıfırlama seçeneğinden geçmeniz gerekecek.

Lifx aslında Hue’dan daha pahalı. Ancak unutmayın, her şeyin çalışmasını sağlamak için ayrı bir hub için para harcamanıza gerek yoktur. Lifx’in yeni uygulaması da piyasaya çıktı ve önceki sürümde büyük ölçüde geliştirildi.

Sengled Bütçe Dostu Akıllı Ampul

Sengled bir süredir akıllı ışık oyunundaydı ve teknik olarak bu listedeki en ucuzu olmasa da daha geniş bir uygun fiyatlı seçenekler yelpazesine sahip. Tek bir A19 ampulü için 9,99 ABD doları. Yumuşak beyaz veya ‘gün ışığı’ aromalarında.

Akıllı Aydınlatma

Daha da iyisi, bu ışıkları kullanmak için mutlaka Sengled göbeğine ihtiyacınız yok. Bir Amazon Echo Plus, Samsung SmartThings hub veya başka bir akıllı hub’ınız varsa, bunlara Zigbee’nin gücüyle güç verebilirsiniz. Aksi takdirde, Sengled hub’ı almanız gerekecek, ancak bunu başlangıç ​​kitindeki birkaç ampulle 40 $ karşılığında alabilirsiniz.

Sengled ayrıca Alexa, Google Assistant ve HomeKit için destek ekledi. Alexa için bunu Echo Plus’ınızı doğrudan ampullere bağlayarak yapabilirsiniz; Assistant için Wink, Samsung SmartThings veya Sengled’in kendi hub’ı üzerinden gitmeniz gerekir ve HomeKit için Sengled’in en yeni hub’ına ihtiyacınız olacak.

800 lümen çıkışı ve 2.700K renk sıcaklığıyla ışıklar, standart bir ev ampulünden ne alacağınızla ilgilidir. Sengled Hub ‘ı alırsanız, akıllı ampullerden oluşan piyadelerinizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz ayrı bir uygulama var – maksimum 64’e kadar.

Sengled, akıllı ışıklarıyla güçlü bir değer teklifi sunar ve sunar. Bunlar Zigbee uç cihazları olduğundan, daha büyük evlerin sinyal artışına ihtiyacı olabilir. Ancak Sengled’in kendi dışındaki merkezlerle çalıştığı gerçeği, çok fazla ekstra puan alıyor.

Innr Zigbee Sistemleri İçin En İyi Akıllı Ampul

Innr Zigbee Sistemleri, kendisini Hue’nun birçok harika özelliğini, cüzdanınıza daha küçük bir vuruşla sunan bir marka olarak konumlandırdı. Zigbee ampullerini Hue ekosisteminde çalıştırmak her zaman mümkün olsa da, Innr açık ara en kolay olanıdır.

Özel bir Innr Köprüsü var. Ancak tavsiyemiz, varlığını bile görmezden gelmek olacaktır. Bunun yerine, gösteriyi güçlendirmek için Philips Hue Bridge veya Samsung SmartThings hub gibi daha genel bir Zigbee hub’ı seçin.

Innr ampuller, mevcut sisteminizden uzaklaşmadan veya yeni bir sistem oluşturmadan evinizin akıllı aydınlatmasını genişletmenin harika bir yoludur. Innr ampullerini Abode, SmartThings veya Echo Plus (veya Echo Show 2. nesil) gibi özel bir hub ile çalıştırma konusunda kesinlikle hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Örneğin Hue kullanıldığında, ampuller normal Hue markalı ampuller gibi görünür. Oradan onları odalara / bölgelere atayabilir, programlara ekleyebilir, gruplara dahil edebilir vb. SmartThings ile benzer şekilde, bunların otomasyon sensörleri ile senkronize çalışmasını sağlayabilirsiniz .

Bulunabilirlik açısından beyaz ampuller, renkli ampuller, mum şeklinde ampuller, filamentli ampuller; yanı sıra ışık şeritleri, spot ışıklar, gömme ışıklar, mutfak dolapları için disk ışıkları ve çok daha fazlası.

Kalite açısından – hem yapı hem de hafif – bunlar Hue kadar iyi değiller. Ampullerin daha pahalı rakipleri kadar sağlam hissetmediği ve renklerin pek de canlı olmadığı dikkat çekicidir. Ancak daha ucuzlar ve aynı derecede güvenilirler.

GE tarafından C Akıllı Aydınlatma

İsimdeki çeşitli yinelemelerden sonra, C by GE, şirketin en yeni akıllı ampul serisidir ve tümü A19 ve BR30 boyutlarında tam renkli bir ampul, ayarlanabilir beyaz bir ampul ve yumuşak beyaz bir ampul içerir. Ancak göze çarpan en önemli faktör, bu ampullerin “Made For Google” etiketini taşımasıdır.

Alexa ve HomeKit ile de güzelce oynuyor olsalar da, bir Google Home kullanıcısıysanız genel deneyim çok daha iyi. Bunun nedeni, bu ampullerin bir Google Home ile birlikte kullanıldığında yalnızca “hub içermeyen” olmasıdır. Alexa veya HomeKit ile uzaktan kontrol etmek istiyorsanız, bir hub, C by GE anahtarı, akıllı fiş veya C-Reach köprüsüne ihtiyacınız vardır.

Özetle, Google’ın platformunda olmadan, C by GE size göre değil. Hala buradaysanız, özellikler şunlardır: 2000k ve 7000k arasındaki renk sıcaklıklarıyla ayarlanabilir süre için 800 lümen. Tam renkli ampuller daha az parlaktır – A19’da 760 lümen ve BR30 ampulde 700 lümen.

Uygulamada Google’ın Rutinlerine (ses ve uzaktan kumanda ile birlikte) erişiminiz olsa da, C by GE uygulamasını kullanarak uyku / uyandırma seçenekleri, sahne ayarı ve daha iyi otomasyonlar dahil daha fazla seçenek elde edeceksiniz. Harika bir uygulama değil ama işe yarıyor.

Nanloeaf Akıllı Ev Aydınlatması İçin Ampul

Nanoleaf, duvarlarınızda ilginç ve benzersiz bir aydınlatma oluşturmak için panelleri birbirine yapıştırmanıza izin veren modüler bir aydınlatma sistemidir. Artık Nanoleaf ‘ın Lego benzeri ışıklarının üç versiyonu, üçgen Işık Paneli, kare Kanvas ve daha yeni, altıgen veya üçgen şekiller var.

Bunları istediğiniz desene göre düzenledikten sonra, renkleri değiştirmek ve hareket desenleri oluşturmak için her paneli özelleştirmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Yani, soğuk mavi ışıklarınızı mora sonra kırmızıya ve ardından sarıya dönüşecek şekilde düzenlemek istiyorsanız, var.

(Oldukça pahalı olsa da) başlangıç ​​kitlerinde dokuz panel ve bir baz istasyonu alacaksınız. Ancak tasarımı genişletmeye devam etmek için ekstra paneller satın alabilirsiniz. Sağlanan yapışkan tırnakları kullanarak duvara klipsli, SIM kart benzeri, yonga ve çubuk kullanarak birbirine bağlanırlar. Neredeyse hiçbir ağırlıkta olmadıkları için vidalara gerek yoktur.

Bir kez ayarlandıktan sonra, uygulamayı farklı temalar arasında gezinmek için kullanırsınız. Bazıları statik, bazıları döner ve hatta kullanımı kolay içerik oluşturucu aracını kullanarak kendi temanızı bile tasarlayabilirsiniz. Ayrıca Rhythm Edition adında bir özellik var. Bu da Işık Panellerinin müziğinizle senkronize olabileceği ve duvarınız için fiziksel bir görselleştirici oluşturabileceği anlamına geliyor.

HomeKit entegrasyonu güçlüdür. iOS cihazlarda sahne seçimi kolaylaştırılmıştır ve en sevdiğiniz sahneleri sorabilmeniz için Google Asistan ve Alexa sesli komutları da sunulmaktadır.

Nanoleaf ‘ın adını verdiği ışık panellerinin yanı sıra, şirketin artık bir Essentials serisi de var; akıllı bir ampul ve akıllı ışık şeridi ikilisi yerleşik olarak iş parçacığı bağlantısına sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu