Bilişim

Apple Yepyeni Bir SoC ile Taşınabilir Hibrit Konsol Hazırlıyor

Apple Yepyeni Bir SoC ile Taşınabilir Hibrit Konsol Hazırlıyor. Yeni Apple TV 4K ‘nın piyasaya kendini kanıtlayacak ciddi bir oyun donanımı sürmesi bekliyorduk. A12 biyonik hayal kırıklığı oldu.

Apple, Gelişmiş GPU Performans Artışı Sağlayan Yepyeni Bir SoC ile ‘Taşınabilir Karma Konsol’ Hazırlıyor

Durum böyle olmasa da, görünen o ki yeni bir söylenti bize biraz umut verebilir, ama sadece biraz. Görünüşe göre, Apple yepyeni bir SoC içeren taşınabilir bir hibrit konsol üzerinde çalışıyor ve bununla birlikte, yol boyunca bazı performans iyileştirmeleri bekleyebiliriz.

Söylenti Taşınabilir Hibrit Konsol için Özel SoC İzleme Desteği İçerebilir

Kore topluluk web sitesinde yer alan bir gönderi Clien, Apple’ın Switch benzeri bir konsol hazırlaması hakkında konuşuyor. Qualcomm ‘un yakın zamanda benzer bir şey üzerinde çalıştığı bildirildi.

Ancak birçok okuyucu Apple’ın iPhone ve iPad serisinin zaten güçlü yonga setlerini satması durumunda, böyle bir ürüne ne gerek olduğunu merak ediyor.

Genel olarak, Apple’ın mobil cihazları oyunculara yönelik değildir. Bu nedenle donanım yetenekli olandan fazla olsa bile, Apple şık bir form faktörüne öncelik verdiği için iPhone’lar ve iPad’ler kalın dahili soğutma sistemlerine sahip olacak şekilde tasarlanmamıştır.

Bu söylentilere göre taşınabilir Apple Hibrit Konsol, yetenekli bir soğutucuyu paketlemek için biraz alana sahip olabilir ve diğer bazı yönler, onu Apple’ın diğer ürünlerinden ayırabilir.

İlk olarak, gönderi, şirketin yeni bir SoC üzerinde çalıştığını ve A Serisi M serisi yonga setleri altında kategorize edilmeyeceğini iddia ediyor. Daha önce MauriQHD, Apple’ın ARM tabanlı bir konsol üzerinde çalışmasından bahsetmişti.

Ancak yepyeni bir değil, A serisi bir yonga çıkardığı söylendi. Bu konsolla, Apple onu biraz daha kalın hale getirebilir ve daha büyük bir ekran, ısıyı yaymak için daha fazla yüzey alanı anlamına gelir.

Okumaya Devam Edin: Silver Sparrow Kötü Amaçlı Yazılım 30.000 Mac’te Tarandı

Apple, Switch Gibi Taşınabilir Hibrit Konsol Hazırlıyor

Şirketin daha önce test amacıyla geliştiricilere A14X Bionic içeren bir Apple TV gönderdiği söylendiğinden, Apple birden fazla prototip üzerinde gizlilik içinde çalışıyor olabilir.

Belki de bu taşınabilir hibrit konsolun en büyük farkı, SoC’nin gelişmiş GPU performansı ve ışın izleme desteği sağlamasıdır. Söylentiye göre Apple, muhtemelen Apple Arcade’e özel oyunlar getirmek için önemli oyun geliştiricisi Ubisoft ile pazarlık yapıyor.

Sonuçta, Apple Arcade’in sıradan oyunculara bile gerçekten ihtiyaç duyduğu şey, gelişmiş grafikleri de yayan bazı ilgi çekici ve sürükleyici oyunlardır. Apple kesinlikle oyun oynayabilen çipler geliştiriyor, öyleyse neden bunun için özel bir konsol geliştirmiyorsunuz?

İlgili haberlerde, teknoloji devinin 2020’de düşmesi planlanan oyun odaklı bir Mac üzerinde çalıştığı söylendi , ancak görebileceğiniz gibi bu olmadı.

Apple’ın bu projeyi hurdaya çıkarma ihtimali çok yüksek, bu yüzden şimdilik okuyucularımızın bu söylentiyi bir tutam tuzla ele almasını istiyoruz.

Şirket şu anda gelecekteki MacBook Pro modelleri için M1X veya M2’yi geliştiriyor . Bu yonga seti oyunlarda ikna edici bir performans artışı sağlayabilirse, Apple’ın ayrı bir yonga seti geliştirmesine gerek kalmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu