Bilişim

Veri Bilimi İçin En İyi PYTHON Kütüphaneleri

Veri Bilimi İçin En İyi PYTHON Kitaplıkları. Python, en yaygın kullanılan programlama dillerinden biridir. Veri bilimi alanında bir nimet olmaya hizmet ediyor.

En Yaygın Kullanılan Programlama Dili Python Kütüphaneleri

Python becerilerine sahip olmakla övündüğünüzde, sizden Python Kütüphaneleri ‘ni iyi tanımanız beklenir. İşte, programlama ve geliştirme modelleri çok daha kolay hale gelsin diye bilmeniz gereken veri bilimi için en iyi Python kitaplıkları.

SciPy Scientific Python Kitaplığı

SciPy, Scientific Python ‘un kısaltmasıdır. Bu, her türlü yüksek seviyeli hesaplama için kullanışlı olan bir başka açık kaynaklı kitaplıktır. Bu, bir zamanlar idare edilmesinin kolay olmadığını düşündüğünüz tüm bu bilimsel ve teknik hesaplamalarda önemli bir rol oynar.

Kullanıcı dostudur ve bunu inkar edecek kimse yoktur. Dikkat çekici özelliklerinden biri, diferansiyel denklemleri çözme yeteneğidir. Bu kütüphane, doğrusal cebir, diferansiyel denklemleri çözme ve algoritmaları optimize eden uygulamalara sahiptir.

Python Gradio Kitaplığı

Gradio Kitaplığı, web uygulamaları oluşturmanıza ve dağıtmanıza olanak tanır. Bu kütüphanenin en iyi özelliği, görevinizin 3 satırlık bir kodda yapılmasıdır. Bu kütüphanenin bahsetmeye değer bir başka yararı da tüm sürecin ne kadar hızlı ve kolay hale geldiğidir.

Gradio ile farklı girdileri test etmek mümkündür. Gradio ile model doğrulama her zamankinden daha kolay. Bir genel bağlantı hükmü olduğu için, web uygulamalarını uygulamak ve dağıtmak çok kolay hale gelir.

Python Keras Kütüphanesi

Derin öğrenme ve sinir ağları her geçen gün kritik hale gelirken, aynı şeyi karşılayan kütüphanelerden yararlanmak saatin ihtiyacıdır. Burada, doğrudan içe aktarılma ve yükleme avantajına hizmet eden geniş önceden etiketlenmiş veri kümeleri elde edersiniz.

Python Keras Kütüphanesi, bir dizi uygulanmış katman ve parametrelere sahiptir. Bu özellik, sinir ağlarının oluşturulmasını, yapılandırılmasını, eğitilmesini ve değerlendirilmesini hayal edebileceğinden çok daha kolay hale getirir.

Keras ‘tan kaynaklanan derin öğrenme modelleri, modeli oluşturmanıza veya eğitmenize gerek kalmadan özellikleri tahmin etmek veya çıkarmak için kullanılabilir.

Matplotlib Kütüphanesi Python

Matplotlib Kütüphanesi GitHub’da yaklaşık 26.000 yoruma sahiptir. Bu kütüphanenin grafikler ve çizimler üretme özelliği, onu veri için en çok aranan kütüphane haline getirir.

Çizgileri, dağılım çizimlerini vb. çok fazla zorluk çekmeden çizmenize yardımcı olan Python için en iyi çizim kütüphanelerinden biri olarak kabul edilir.

Seaborn Kütüphanesi Python

Çekici ve bilgilendirici istatistiksel grafikler çizmeye yardımcı olan veri görselleştirme kitaplıklarından biridir. Seaborn Kütüphanesi, üst düzey bir arayüz sağlar.

İnsanlar bunu Matplot ‘un bir uzantısı olarak görüyor. Matplotlib bir dizi temel çizim özelliği sunarken, Seaborn kullanıcıların bir dizi görselleştirme modelinin keyfini çıkarmasını sağlıyor. Bu kütüphanenin dikkat çeken bir başka özelliği de söz diziminin basit olması ve o kadar karmaşık olmamasıdır.

Python Pandas Kütüphanesi

PandasPython Veri Analizi Kitaplığı‘ anlamına gelir. Bu, yüksek performans sunmayı sağlayan açık kaynaklı bir Python paketidir. Burada, Python ‘da programlama yaparken son derece yararlı olan, kullanımı kolay veri yapılarını ve veri analiz araçlarını bulabilirsiniz. Bu kitaplığın en iyi özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Bir histogram veya kutu grafiği ile verileri çizebilir.
  • Sütun eklemek, silmek ve güncellemek çok kolaydır.
  • Verileri yeniden adlandırma, sıralama, endeksleme, birleştirme ve işleme

Diğer Yazılım haberlerini okumak için Devam edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu